projekty domów

Domy z betonu komórkowego

budowa domu
Przed rozpoczęciem budowy domu należy podjąć decyzję, z jakiego materiału powstanie. Wybór nie jest łatwy głównie ze względu na dużą ilość dostępnych na rynku materiałów budowlanych. Przed wyborem jednego, warto zapoznać się z właściwościami wszystkich dostępnych materiałów. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszy się beton komórkowy.


Bloczków i płyt z betonu komórkowego można używać do budowania nowych domów, wznosząc z nich ściany zewnętrzne, wewnętrzne konstrukcyjne oraz nośne. Niewielka masa elementów wykonanych z betonu komórkowego umożliwia zastosowanie ich w miejscach, w których użycie innych materiałów ze względu na ciężar, nie jest możliwe. Ponadto łatwość i prostota w obróbce daje możliwość stworzenia niemal dowolnego kształtu. Niewielka masa oraz stosunkowo duże rozmiary pozwalają budować domy z betonu komórkowego szybciej niż z pomocą innych technologii.

murowanieWarto także wspomnieć, że bloczki betonowe charakteryzują się także dobrą izolacyjnością cieplną, a także ognioodpornością. Poza tym im wyższa jest klasa betonu komórkowego, tym lepsza będzie jego izolacyjność akustyczna. Bloczki te są także odporne na mróz, grzyby, pleśnie i bakterie.

Niestety mogą szybko ulec korozji, dlatego materiał musi być odpowiednio zabezpieczony. Ich wadą jest także dość duża nasiąkliwość i łatwość wchłaniania wilgoci z powietrza. Bardzo mocno zawilgocony materiał ma mniejszą izolacyjność termiczną i może kruszyć się w temperaturach poniżej zera.

dom jednorodzinnyObecnie na rynku coraz większą popularnością cieszą się kompletne systemy budowy domów, w których skład wchodzą bloczki termalica przeznaczone do stawiania ścian jedno- i wielowarstwowych oraz dodatkowych elementów w postaci gotowych nadproży okiennych i drzwiowych oraz płytek. Prefabrykaty te spełniają najwyższe normy techniczne stawiane producentom betonu komórkowego, a ponadto jest to materiał ekologiczny. Produkowany jest z naturalnych surowców takich jak woda, piasek oraz wapień. Do spulchnienia wykorzystywany jest proszek aluminiowy, który powoduje powstawanie w bloczku porów wypełnionych powietrzem.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Budowanie
2016-08-13 06:55:19