X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Dekoracje z płyt gipsowych

Płyta gipsowo kartonowaAranżacja ściany z płyty gipsowej daje wiele możliwości dekoracyjnych. Płyty gk łatwo jest ciąć a nawet giąć, dzięki czemu na sufitach lub ścianach mogą powstać wymyślne konstrukcje o charakterze użytkowym i ozdobnym.

Ścianka działowa z płyty gipsowej to nie jedyny element aranżacji, który można wykonać w tej technologii. Montaż płyt gipsowych jest bardzo łatwy. Wystarczy odrobina umiejętności i wyobraźni, by na ścianie zamiast tradycyjnego regału na książki powstały geometryczne gipsowe drzewa.

Drzewko z gipsu stało się bardzo popularnym tematem w nowoczesnych aranżacjach wnętrz, podobnie jak ażurowe ścianki działowe z płyt gk, które z sukcesem zastępują pełne przegrody we wnętrzach otwartych.

półkiPozorny podział wnętrza ażurową konstrukcją nie zaburza koncepcji open space. Pozorne oddzielenie pewniej części może np. wskazywać na zmianę funkcji użytkowej. Warto o tym pomyśleć, jeśli kuchnia otwarta na salon z czasem okazała się być uciążliwa. W takiej aranżacji blaty kuchenne muszą być nieskazitelnie uporządkowane zaraz po przyrządzeniu posiłku. Pozorne oddzielenie tych dwóch funkcji ażurową konstrukcją może okazać się wystarczającą zmianą w aranżacji.

sypialniaDrzewko gipsowe na ścianie i regał z płyt gk sprawdzą się także w aranżacji pokoju dziecięcego. Wówczas można pokusić się o nadanie im fantazyjnego kształtu i pomalowanie na żywy kolor. Gipsowa meblościanka będzie także prawdziwą dekoracją po zmroku, jeśli zostanie odpowiednio oświetlona. Dla lepszego efektu estetycznego okablowanie warto poprowadzić przez wnętrze konstrukcji podczas budowy, a włącznik umieścić w niewidocznym miejscu.

Modułowe ozdoby z gipsu
jadalniaW sprzedaży dostępne są także gotowe moduły gipsowe i sztukateria gipsowa. Do połączenia poszczególnych elementów wystarczy zwykły klej do płyt gipsowych. Moduły nadają się do budowy ażurowych ścianek działowych oraz półek ściennych w formie dekoracyjnych trójwymiarowych konstrukcji.

Warto dodać, że tworzenie konstrukcji z gotowych modułów nie wymaga szczególnej wiedzy i umiejętności, każdy więc może wcielić się w rolę dekoratora wnętrz i stworzyć coś wyjątkowego według własnego pomysłu.

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Dekoracje
Autor: Agnieszka Bykowska
2016-01-29 19:20:30
Tagi do artykułu: konstrukcje | płyty gipsowe | ścianki działowe
 
Powiązane galerie:
Galeria Jadalnie Jadalnie Galeria Stoły Stoły    
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Mylove3

Obrazy z górami – malownicza dekoracja wnętrza w trzech odsłonach

Przyroda to niekończące się źródło zachwytów. Możemy podziwiać malownicze pejzaże, rosnące na łące kwiaty czy zmieniające się pory roku i takie widoki nigdy nie stracą na sile. Dzisiaj przyjrzymy się sięgającym chmur wierzchołkom i ośnieżonym górskim zboczom i zobaczymy, czy takie krajobrazy będą się dobrze prezentować w naszym wnętrzu.
Dekoracje świąteczne

Świąteczne dekoracje

Boże Narodzenie to magiczny i szczególny czas, który kojarzy się z blaskiem świec, zapachem choinki i piernika. To właśnie w święta mamy okazję, aby nasz dom wypełnił się wyjątkowym i szczególnym nastrojem, przy pomocy różnego rodzaju ozdób. Dlatego poza prezentami warto zastanowić się nad świąteczną dekoracją naszych wnętrz.
mylo skyscraper style 2

Stylowa siódemka, czyli najpopularniejsze style w aranżacji wnętrz

Podobnie jak w świecie natury znajdziemy najprzeróżniejsze gatunki zwierząt i roślin, tak w świecie aranżacji istnieje wiele stylów, których różnorodność może być źródłem niekończących się zachwytów. Wśród najpopularniejszych rozwiązań warto wymienić siedem, które cieszą się ponadczasowym charakterem. Sprawdź, które pasują do Twojego wnętrza i zainspiruj się nimi, tworząc zachwycający wystrój.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Ścianki działowe

salon
Właściwy podział przestrzeni mieszkalnej lub pracowniczej niesie za sobą mnóstwo korzyści. Przemyślany układ oraz wielkość pomieszczeń zapewniają lepszą funkcjonalność wnętrz i korzystne kombinacje aranżacyjne.

Jak się stawia ścianki działowe?

ściana
Ścianki działowe to elementy konstrukcji, które wyznaczają ostateczny kształt i wielkość wnętrz. Można nimi zamknąć pomieszczenie całkowicie, częściowo, a także tworząc symboliczny podział przegrodą ażurową lub półprzepuszczalną. Z czego i w jaki sposób można wykonać ścianki działowe?

Ogród zimowy dla każdego

ogród zimowy
Do niedawna ogród zimowy, postrzegany jako produkt raczej luksusowy, nie znajdował zbyt wielu nabywców. Jednak rozwój nowych technologii budowania z aluminium, w oparciu o rozwiązania systemowe, pozwala obecnie na tworzenie funkcjonalnych konstrukcji ogrodów w przystępnej cenie...

Aranżacje sufitów podwieszanych

sufit
Sufity podwieszane wykonuje się przede wszystkim w obiektach użyteczności publicznej. Jest to lekka konstrukcja zamontowana poniżej stropu. Wolna przestrzeń, powstała pomiędzy stropem a sufitem, zwana także „przestrzenią technologiczną”, może posłużyć do ukrycia instalacji lub docieplenia pomieszczenia.