X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Naturalne meble w aranżacji wnętrz

meble do salonu
Moda na styl eko i produkty z recyklingu sprawiła, że nawet w ultranowoczesnych aranżacjach stosuje się elementy wykończenia i wyposażenia wykonane z materiałów naturalnych, np. meble z drewna.

Meble sosnowe z surowego drewna z lokalnego zakładu stolarskiego i stylizowane biurka sosnowe dawno odeszły do lamusa. Obecnie modne są proste minimalistyczne formy eksponujące naturalne piękno surowca. Drewno naturalne wprowadza do wnętrza spokój i ciepło. Ponadto harmonijnie łączy się z kamieniem, stalą i szkłem. Takie kombinacje promują projektanci najmodniejszych aranżacji, które można podziwiać na łamach popularnych czasopism i portali o tematyce wnętrzarskiej. Należy też dodać, że rysunek drewna jest unikalny, przez co produkt zyskuje niepowtarzalny wygląd.


drewniane mebleElementy wyposażenia wykonane z pełnego drewna są drogie, dlatego większość rynkowej oferty mebli gotowych stanowią produkty fornirowane. Dzięki zaawansowanej technologii produkcji fornir może przybrać naturalną fakturę, kolorystykę i rysunek dowolnego gatunku drewna. Z kolei żywy kolor mebli w salonie, kuchni i łazience najchętniej stosowany jest w wykończeniu na wysoki połysk. Niektóre aranżacje pokazują także ciekawe zestawienia frontów meblowych drewnianych z połyskującymi, np. w systemach mebli kuchennych. Wówczas fronty drewniane znajdują się w ciągu dolnym lub górnym.

salonMeble Raflo to kolekcja od Black Red White, która stanowi ciekawą propozycję dla osób pragnących urządzić wnętrze w stylu eko. Nieregularna powierzchnia frezowanej specjalną techniką listwy okleinowej frontów oraz korpusu mebli przywodzi na myśl asymetryczne wzory i fakturę naturalnego usłojenia drewna. Meble systemowe sprawdzą się zarówno w aranżacji wnętrz dużych jak i małych, ponieważ poszczególne elementy można ze sobą dowolnie zestawiać. Dodatki także odgrywają istotną rolę w stylu eko, dlatego warto zadbać o dobór odpowiednich tkanin dekoracyjnych i obić tapicerskich. W tej roli sprawdzą się materiały w kolorze beżu, zieleni i brązu o prostym splocie. Tradycyjną ławę lub stolik kawowy w salonie można zastąpić ciekawym meblem z recyklingu, np. stołem z europalety.

kuchniakuchniakuchniakuchniakuchniakuchnia w LK660salonsalonsalonmeble
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Meble
Autor: Agnieszka Bykowska
2016-07-15 18:03:25
Tagi do artykułu: Styl eko | meble | drewno | style | meble systemowe
 
Powiązane galerie:
Galeria Dekoracje Dekoracje Galeria Salony, pokoje dzienne Salony, pokoje dzienne Galeria Wnętrza Wnętrza Galeria Kuchnie Kuchnie
 
    Najlepsze projekty domów