Za chłodno w ogrodzie zimowym?

Jesienna aura zagościła u nas na dobre i uniemożliwia wieczorny odpoczynek na powietrzu. Tym komfortem mogą jednak cieszyć się osoby, które mają ogród zimowy. Można w nim przyjemnie spędzić czas, gdy pogoda zniechęca do spacerów.

Ogrzewanie podłogowe pozwala na montaż okien sięgających posadzki

fot. Ogrzewanie podłogowe pozwala na montaż okien sięgających posadzki

Ogród zimowy to miejsce, w którym odpoczywamy najczęściej w miesiącach, kiedy na dworze jest już chłodno. Mimo że połączony jest bezpośrednim wejściem z domu, duże powierzchnie przeszkleń utrudniają utrzymanie ciepła na takim samym poziomie jak w mieszkaniu. Lepiej pogodzić się z faktem, że w ogrodzie zimowym na co dzień temperatura musi być niższa. Rośliny, które rosną w ogrodach zimowych przystosowane są do znoszenia niższych temperatur poza okresem wegetacji, nie powinny one jednak spaść poniżej 10 stopni Celsjusza.

Podczas wyboru sposobu ogrzewania tak specyficznego ogrzewania jak ogród zimowy, należy kierować się sezonowością. Dlatego dobrze sprawdzi się tu ogrzewanie elektryczne, które dogrzeje pomieszczenie w razie potrzeby, a emitery ciepła bez szwanku zniosą ekspozycję na niskie temperatury. Ogrzewanie elektryczne nie wymaga zbyt dużych nakładów finansowych, ani stałej obsługi i konserwacji. Wystarczy wybrać odpowiednie miejsce na ścianie i zamontować grzejnik. Instalacja jest prosta i tania. Po podłączeniu grzejnika do prądu można cieszyć się ciepłem na zawołanie. W przypadku ogrodu zimowego sprawdzi się grzejnik Likoma, marki Purmo. Ten elegancki model grzejnika dostępny jest w kilku wariantach kolorystycznych oraz w wersji pionowej i poziomej.

Przeczytaj również: Instalacja elektryczna w domu

Grzejnik sam zadba o ciepło w ogrodzie zimowym
Wszystkie grzejniki elektryczne marki Purmo mają wbudowany termostat, który na podstawie pomiaru temperatury zadba o odpowiednie ogrzanie pomieszczenia. Gdy zechcemy spędzić niedzielny poranek w ogrodzie zimowym, nie będzie trzeba długo czekać aż pomieszczenie się nagrzeje. Grzejnik Likoma sam zadba o to, byśmy mogli komfortowo wypocząć w cieple pośród zieleni.

– Termostat sprawia, że użytkowanie grzejników elektrycznych jest wygodne i łatwe, ale także przede wszystkim energooszczędne. Grzejniki Purmo płynnie reagują na potrzeby i oczekiwania domowników oraz zmiany pogodowe. Samoczynnie włączają się i dogrzewają pomieszczenie, gdy temperatura spada poniżej ustawionej na termostacie. Oznacza to, że np. kiedy w nocy lub nad ranem zrobi się zimno, grzejnik samoczynnie włączy się i dogrzeje pomieszczenie – wyjaśnia Robert Skomorowski z Purmo. Grzejnikiem można oczywiście sterować również ręcznie i włączać go tylko w razie bieżącej potrzeby.

Bezpieczeństwo i design grzejnika Likoma
Zaawansowana technologia, jaką Purmo stosuje w produkcji grzejników sprawia, że są energooszczędne, a przede wszystkim bezpieczne. Zintegrowane systemy gwarantują bezpieczeństwo – zabezpieczają przed przegrzaniem. Mają też zabezpieczenia przeciw zamarzaniu, które mogą automatycznie uruchomić ogrzewanie, jeśli temperatura w pomieszczeniu spada poniżej wartości granicznej. Grzejnik Likoma ogrzeje pomieszczenie w kilka minut. Gdy wyjeżdżamy na urlop wystarczy wyłączyć grzejnik lub włączyć tryb oszczędny antyzamrożeniowy. Wówczas mamy pewność, że kwiaty w ogrodzie zimowym nie zmarzną, pomieszczenie się wyziębi, a po powrocie znów szybko będziemy mogli cieszyć się ciepłem.

Ogród zimowy często pełni rolę dekoracyjną i rekreacyjną domu. Przytulnie zaaranżowany tworzy miejsce, w którym chętnie wypoczywamy, a także przyjmujemy gości. Grzejnik Purmo Likoma to nie tylko ciepło, ale i elegancja. Produkowany jest z konglomeratu granitowego, materiału atrakcyjnego wizualnie oraz bardzo korzystnych parametrach cieplnych. Wśród kwiatów i innych dekoracji w ogrodzie zimowym z łatwością znajdziemy miejsce dla neutralnego grzejnika Likoma o naturalnych barwach: bieli, piasku, grafitu i szarości. Jego aranżację w pomieszczeniu ułatwi nam również to, że jest dostępny w wersji pionowej oraz poziomej i w wielu rozmiarach. Grzejnik jest bardzo płaski, ma tylko 70 mm głębokości, dzięki czemu nie zajmuje zbyt dużo cennego w grodzie zimowym miejsca.

Właściwości i dane techniczne grzejnika Purmo Likoma:
– Prosta i gładka powierzchnia grzejnika – łatwość utrzymania w czystości
– Bezgłośny
– Zmniejszający ryzyko powstawania alergii
– Łatwość użytkowania – szybkie nagrzewanie i równomierny rozkład temperatury na całej powierzchni grzejnika
– Elegancki i dyskretny – termostat umieszczony na tylnej stronie grzejnika
– Dostępny w czterech kolorach: szarym, białym, grafitowym i piaskowym
– Regulowana maksymalna temperatura powierzchni zewnętrznej grzejnika 80°C (przy zwykłym trybie pracy) lub 60°C (przy obniżonej temperaturze)
– Duży typoszereg wielkościREKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)