X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Twoje ulubione rzeczy na pierwszym planie – designerska półka z palety

półka
Zdjęcia czy pamiątki z wakacji zasługują na to, by wyeksponować je w efektowny sposób. Dowiedz się w jaki sposób łatwo, szybko i przede wszystkim własnoręcznie, wykonać półkę z palety, która nie tylko świetnie wygląda, ale także pomieści wszystkie ważna dla Ciebie przedmioty.


Do stworzenia półki potrzebne:
- europalety
- narzędzia wielofunkcyjnego
- akumulatorowej piły uniwersalnej
- akumulatorowej szlifierki uniwersalnej
- detektora cyfrowego
- 2 wkrętów w rozmiarze 4x60 mm
- 2 kołków rozporowych
- 24 wkrętów do drewna o wymiarach 4x45 mm
- wiertła do drewna o średnicy 4 mm
-wiertła do betonu o średnicy 6 mm
- bejcy w wybranym kolorze

Krok 1.
półkaW pierwszej kolejności należy upewnić się, czy w miejscy, w którym planujemy przymocować półkę, nie przebiegają przewody elektryczne pod napięciem lub pręty zbrojeniowe. Pomoże w tym z pewnością detektor cyfrowy, który szybko i precyzyjnie wskaże, czy możesz bezpiecznie wiercić otwory w ścianie. Następnie wyznacz na ścianie dwa punkty, w których wywiercisz otwory do mocowania półki. Odstępy między nimi dopasuj do wielkości europalety.

Krok 2.
Za pomocą narzędzia wielofunkcyjnego z wiertłem do betony należy wywiercić otwory w zaznaczonych punktach. Następnie umieść w nich kołki rozporowe.

Krok 3.
Teraz należy przygotować europaletę. Należy położyć ją wierzchem do spodu, a następnie odciąć piłą środkowe części długich desek, tworzących podstawę europalety. Z uzyskanych w ten sposób mniejszych elementów powstanie półki. Przy pomocy narzędzia wielofunkcyjnego trzeba przykręcić je do pozostałych przy podstawie europalety nóżek (jak na zdjęciu obok). Przed nałożeniem bejcy należy pamiętać o wyszlifowaniu powierzchni półki. Teraz można położyć na półce wszystkie ulubione rzeczy!

Krok 4.
półkaZanim będzie można powiesić półkę, warto nadać jej dopasowany do wnętrza charakter. Jeżeli chcemy np. zachować widoczny rysunek słojów, można pomalować całość bejcą. Bardziej wyrazisty kolor uzyskamy malując europaletę dwu lub trzykrotnie.

Krok 5.
Gdy mebel wyschnie, w jego górnej części należy wywiercić dwa otwory o średnicy ok. 4 mm. Odległości między nimi muszą być takie same, jak między wywierconymi wcześniej otworami w ścianie. Wkręty trzeba przełożyć przez otwory w europalecie, umieść je w kołkach rozporowych i dokładnie przykręć całość do ściany. Teraz można położyć na półce wszystkie ulubione rzeczy!

Spodobał Ci się ten pomysł? Więcej inspiracji i kreatywnych projektów DIY znajdziesz na www.wkreceniwdom.pl.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Wykańczanie
2014-03-11 11:40:34
Tagi do artykułu: półki | piły | szlifierki | drewno | deski
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
salony

Jak urządzić salon

Salon jest wyjątkowym pomieszczeniem, które stanowi wizytówkę każdego domu. Jest to miejsce odpoczynku, spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Urządzając go warto zachować równowagę pomiędzy funkcjonalnością, a wystrojem.
mylo skyscraper style 2

Stylowa siódemka, czyli najpopularniejsze style w aranżacji wnętrz

Podobnie jak w świecie natury znajdziemy najprzeróżniejsze gatunki zwierząt i roślin, tak w świecie aranżacji istnieje wiele stylów, których różnorodność może być źródłem niekończących się zachwytów. Wśród najpopularniejszych rozwiązań warto wymienić siedem, które cieszą się ponadczasowym charakterem. Sprawdź, które pasują do Twojego wnętrza i zainspiruj się nimi, tworząc zachwycający wystrój.
MegaHomes1

Recykling poziom ekspert – czyli domy mieszkalne z kontenerów morskich

Adaptacja kontenerów morskich do budowy domów mieszkalnych, to z całą pewnością oryginalne i wciąż jeszcze nowatorskie rozwiązanie. Budownictwo modułowe zyskuje coraz więcej nowych zwolenników i śmielej wchodzi w kolejne obszary rynku. Do niedawna w Polsce budynki mieszkalne z kontenerów budziły skojarzenia z pomieszczeniami noclegowymi dla pracowników sezonowych lub budynkami typowo socjalnymi. Dziś pogląd ten ulega diametralnej zmianie. Domy kontenerowe okazują się być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych form budownictwa.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Zrób to sam: tęczowa wycieraczka

wycieraczka
Wycieraczka to swoista wizytówka wnętrza domu, dlatego nie powinna być nudna i brzydka. Chcesz zachwycić sąsiadów i gości? Warto stworzyć kolorową wycieraczkę, która od progu wprawi osoby nas odwiedzające w dobry nastrój.

Urok jesionowej podłogi

podłoga
Jesion to gatunek drzewa występujący w Europie i Azji. Jest jednym z najbardziej długowiecznych drzew na naszej planecie i potrafi dożyć nawet kilkuset lat. Drewno z jesionu jest bardzo twarde, trwałe i wytrzymałe, dlatego też jesionowe podłogi lepiej znoszą użytkowanie od powszechnie stosowanych posadzek bukowych czy dębowych.

Podłoga do zadań specjalnych

sklep
W biurach, restauracjach czy ekskluzywnych butikach wystrój wnętrza stanowi nieodzowny element wizerunku firmy, a podłoga to jego niezaprzeczalna podstawa. Oprócz walorów estetycznych posadzka musi być również wyjątkowo odporna na zniszczenia i ścieranie.

Podłoga wyjątkowo odporna na wilgoć

łazienka
Naturalne i piękne drewno dodaje wnętrzom elegancji oraz klasy. Efektownym rozwiązaniem w domu są drewniane podłogi. Wyjątkowe właściwości drewna tekowego pozwolą cieszyć się stylową podłogą także w miejscach szczególnie narażonych na działanie wilgoci. Deski podłogowe Teak z oferty DLH Poland pozwolą na realizację śmiałych pomysłów aranżacyjnych w łazience lub kuchni.