X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Stolarka dopasowana do potrzeb

okucia okien
Nowoczesne okna i drzwi są przyjazne dla użytkownika, gwarantują bezpieczeństwo oraz komfort obsługi. Znaczący wpływ na ich walory estetyczne i użytkowe mają akcesoria. Ich zastosowanie zwiększa funkcjonalność stolarki otworowej i sprawia, że staje się ona lepiej dopasowana do naszych potrzeb.


Akcesoria stanowią uzupełnienie podstawowej oferty stolarki otworowej i pozwalają na wyeliminowanie niedogodności związanych z codziennym użytkowaniem okien i drzwi. Wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań sprawia, że akcesoria nie w dyskretny sposób wspomagają funkcjonowanie okien i drzwi, ale mogą nawet poprawić ich wygląd.

Swoboda obsługi
Akcesoria powinny być przede wszystkim dopasowane do naszych potrzeb. Ważne jest zapewnienie odpowiedniej wymiany powietrza wewnątrz budynku. Funkcjonalnym rozwiązaniem, ułatwiającym swobodne otwieranie i zamykanie okien lub drzwi, a także wietrzenie pomieszczeń jest specjalny hamulec umieszczony w klamce. – Dostępny w naszej ofercie, sterowany klamką hamulec rozwarcia umożliwia wygodne zablokowanie otwartych okien lub drzwi balkonowych w dowolnym położeniu od 15° do 90° – mówi Andrzej Wróblewski, ekspert ds. technologii okien i drzwi Roto, producenta okuć do stolarki okiennej i drzwiowej, firmy zrzeszonej w Związku POiD – Zamiast więc przystawiać okno czy drzwi balkonowe doniczką z kwiatami, możemy łatwo je zablokować w dogodnej dla nas pozycji. Wystarczy przekręcić klamkę do dołu, żeby otwarte skrzydło zostało zatrzymane i wytrzymało nawet silne podmuchy wiatru – dodaje ekspert.

okucia okienRoto posiada w swojej ofercie także inne przydatne akcesoria, pozwalające na wygodną obsługę stolarki otworowej. W przypadku drzwi balkonowych dobrze sprawdzi się zatrzask magnetyczny, który będzie pomocny przy każdorazowym wyjściu na balkon. Specjalny magnes skutecznie przytrzyma drzwi i sprawi, że będą one domykać się niemal samoczynnie po dotknięciu do ościeżnicy. Zatrzask nie ulega zużyciu i może być z powodzeniem instalowany na już zamontowanej stolarce. Zarówno w nowych, jak i już istniejących oknach możemy także zastosować amortyzator okienny, który zapobiega zatrzaskiwaniu się okien z pozycji uchylnej. Zapewnia on ciche i delikatne zamykanie skrzydła.

Estetyka w każdym detalu
Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu do konstrukcji okien i drzwi, akcesoria mogą w niemal niewidoczny sposób wspierać ich funkcjonowanie. Dodatkowe wyposażenie stolarki otworowej, oprócz tego, że poprawia komfort obsługi, może pełnić funkcję dekoracyjną. Przykładem takiego rozwiązania jest klamka. - Nasza klamka nie tylko steruje mechanizmem okucia, a więc „sercem" całego okna, ale może także korzystnie wpływać na estetykę konstrukcji. Wyróżnia się eleganckim wyglądem i minimalizmem, nawiązując do aktualnych trendów wzornictwa – komentuje Andrzej Wróblewski – Klamka wyposażona jest w zakrytą rozetkę i elementy ozdobne po bokach z możliwością wyboru koloru, co pozwala na jej dopasowanie do charakteru pomieszczenia. Dostępna jest w 6 wersjach, m.in. w wersji do drzwi balkonowych, zamykanej na klucz czy blokowanej przyciskiem – podsumowuje.
Większość akcesoriów stolarki otworowej bez problemu można dopasować do już zamontowanych okien i drzwi. Dzięki temu zyskujemy prosty sposób na zwiększenie funkcjonalności użytkowanych konstrukcji – tłumaczy Paweł Wróblewski, Dyrektor Związku Polskie Okna i Drzwi, organizacji zrzeszającej producentów, dystrybutorów i dostawców stolarki budowlanej – Mnogość dostępnych rozwiązań z zakresu akcesoriów powoduje, że wyposażone w nie wyroby znacznie różnią się od swoich „podstawowych" wersji – uzupełnia.

Przy wyborze dodatkowego wyposażenia warto zwrócić uwagę na renomę producenta i posiadane przez niego certyfikaty. Przydatne będzie np. sprawdzenie strony internetowej danej firmy. Z zapytaniem można się też zwrócić do Związku POiD, który firmuje sprawdzone rozwiązania o wysokiej jakości. Wybór akcesoriów uznanych producentów, wykorzystujących najnowsze technologie przekłada się na wysokie parametry wyrobu i satysfakcję z jego użytkowania.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Okna
2013-11-06 10:58:32
Tagi do artykułu: okna | okucia | stolarka okienna | klamki
 
Powiązane galerie:
Galeria Okna Okna      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Jak przystało na 25-lecie, nie wystarczył tylko tort. Taki jubileusz wymaga przecież czegoś wyjątkowego. Powstał więc… mural!
Veka_Spectral_Colors1

Nowe kolory VEKA Spectral

Producent najwyższej jakości profili okiennych - firma VEKA, ma w swojej ofercie niespotykane dotąd ultramatowe wykończenie powierzchni profili z PVC.
Veka Sopot Open

VEKA sponsorem turnieju tenisowego Sopot Open

Na korty Trójmiasta wraca tenis w zawodowym wydaniu. Sopot Open to międzynarodowy turniej o randze Challenger ATP. Wśród głównych jego sponsorów jest firma VEKA.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Stolarka w wielu profilach

okna
Rodzaj materiału, z jakiego wykonane jest okno, to jedno z głównych kryteriów wyboru stolarki okiennej. Każdy z dostępnych na rynku typów okna posiada inne właściwości, które mają bezpośredni wpływ na funkcjonalność, wygląd oraz komfort jego użytkowania. Nowoczesne metody produkcji umożliwiają łączenie najlepszych cech poszczególnych rozwiązań.

Jak dbać o stolarkę okienną?

salon
Nowoczesne okna odznaczają się dużą żywotnością oraz wysoką odpornością na działanie czynników atmosferycznych. Żeby okno przez długi czas wyglądało estetycznie i funkcjonowało bez zarzutów, warto jednak o nie należycie zadbać. Warto więc wiedzieć, jak właściwie konserwować i czyścić stolarkę okienną.

Prawdziwa wizytówka Twojego domu

salon
Dobrze wkomponowane w bryłę budynku dodają mu charakteru i podnoszą jego wizualną atrakcyjność. Umiejętnie użyte, pozwalają nawet w małych wnętrzach uzyskać wrażenie dużej, otwartej przestrzeni. Zastosowane w nich rozwiązania i nowoczesne technologie pomagają nie tylko oszczędzać energię, ale także zwiększyć komfort naszego życia. Okna i drzwi – bo o nich mowa – przeszły w ostatnich latach prawdziwą ewolucję i stały się niezwykle ważnym elementem współczesnej architektury.

Antywłamaniowe zabezpieczenia okienne

Kraty w oknie
Aby odpowiednio zabezpieczyć nasz dom przed złodziejem, prócz solidnych drzwi wejściowych, warto wybrać odpowiednie zabezpieczenia okien oraz balkonu. Warto pamiętać, że nawet najlepsze drzwi i okna nie uchronią przed włamaniem. Zwykłe okucia okienne bardzo łatwo sforsować. Dlatego też, jeżeli zastosujemy kilka dodatkowych zabezpieczeń do okien, z pewnością okna oraz drzwi będą trudniejsza barierą do pokonania.