X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Ogrodzenia kompozytowe

ogrodzenie
Każdy z nas pragnie aby ogrodzenie wokół domu wyglądało solidnie, a zarazem elegancko. Dlatego ważny jest odpowiedni wybór materiału, z którego będzie ono wykonane. Dostępnych możliwości jest coraz więcej. Dużą popularnością cieszą ogrodzenia z kompozytu, który łączy w sobie elementy elementy drewna i tworzyw sztucznych, co wpływa na wygląd i trwałość płotu.


Deski kompozytowe są mieszanką mączki drzewnej i tworzyw sztucznych. Zawartość drewna w takich deskach wynosi 50-70%. W dotyku przypominają drewno, a sztuczne dodatki sprawiają, że są trwałe, odporne na wilgoć i promienie słoneczne. Deski kompozytowe różnią się od tych naturalnych także wyglądem – nie posiadają sęków, wybarwień i są idealnie proste.

ogrodzenie
Płoty z kompozytu cieszą się coraz większą popularnością, nie tylko ze względu na dużą wytrzymałość materiału, ale także ze względu na szeroką gamę dostępnych kolorów. Deski przeważnie dostępne są w dwóch długościach – 2,4 m oraz 4 m.

Wśród dostępnych kompozytów przeznaczonych do montażu płotu, można wybrać dwa rodzaje. Ogrodzenia ażurowe w stylu farmerskim, cieszą się dużą popularnością wśród gospodarstw, szczególnie agroturystycznych. Można je zamontować do słupka w czterech kierunkach dzięki profilowi u-kształtnemu. W zależności od zapotrzebowania możemy ustawić takie ogrodzenie na dowolną wysokość, nie przekraczającą 180 cm. Wszystko zależy od ilości użytych desek oraz odstępu jaki zastosujemy między nimi.

ogrodzenie
Z kolei kompozyty łączone na pióro i wpust to ogrodzenia jednolite. Są stosowane przeważnie do ogradzania prywatnych posesji. Dodatkową zaletą tego rodzaju płotów jest dobra dźwiękoszczelność, co wpływa na zachowanie prywatności.

Ogrodzenia z desek kompozytowych łączą efekt ciepłego drewna drewna i właściwości tworzyw sztucznych. Ma to wpływ na rosnącą popularność produktów kompozytowych wśród wielbicieli ekologicznych materiałów, służących nie tylko do wykończenia domu, ale także tarasów i płotów.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Ogrodzenia
2016-06-29 05:52:03
Tagi do artykułu: ogrodzenia | kompozyt | drewno | deski
 
Powiązane galerie:
Galeria Ogrodzenia Ogrodzenia      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
gaz

Jak zmienić sprzedawcę gazu i sporo na tym zaoszczędzić?

Kiedy rachunek za gaz zaczyna nadmiernie obciążać twój budżet możesz, jak w przypadku energii elektrycznej, zmienić sprzedawcę. Wbrew pozorom nie jest to trudne i wymaga przejścia jedynie kilku formalnych kroków. Oto zwięzły poradnik dla wszystkich, którzy potrafią liczyć własne pieniądze, i którzy właśnie pomyśleli o takiej operacji.
ogród

Zagospodarowanie terenu wokół nowego domu

Zagospodarowanie terenu wokół domu, to przeważnie ostatni etap ciężkich prac, po przeprawie przez proces budowy i przeprowadzce. Piękny ogród wokół domu ma nie tylko zachwycać, ale też być praktyczny i łatwy w utrzymaniu. Dbanie o nowy dom oraz obejście wymaga wiedzy i wysiłku, dlatego tak ważny jest dobry pomysł na aranżację.
mur

Ogrodzenia murowane

Ogrodzenie murowane jest efektywne i wytrzymałe. Sprawia wrażenie solidnego i trwałego. Szeroki wybór materiałów daje nieograniczone możliwości stworzenia czegoś szczególnego. Takie ogrodzenie może wtapiać się w otoczenie domu, być delikatną ozdobą ogrodu lub też ochroną naszej prywatności. Powinno być także porządnie wykonane, aby nie stanowiło zagrożenia. Konstrukcja takiego ogrodzenia musi być mocna i solidnie podparta, dlatego bardzo istotne są jego fundamenty.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Ogrodzenia z kompozytu

ogrodzenie
Kompozyt stosuje się zazwyczaj jako materiał okładzinowy tarasów, pomostów i obrzeży basenów. Od niedawna wykorzystuje się je także do budowy ogrodzenia. Dlaczego?

Nowa odsłona kompozytu

System ogrodzeń ryflowanych
System ogrodzeń ryflowanych to kolejny produkt z rodziny DuoFuse, dostępny w ofercie firmy Plastivan Polska. W porównaniu z drewnianymi ogrodzeniami jest bardziej trwały i stanowi doskonałą alternatywę dla osób ceniących sobie wysoką jakość w połączeniu z estetycznym wyglądem.

Deski kompozytowe w szerokiej palecie kolorów

deski
Deski kompozytowe powstają w wyniku połączenia naturalnego drewna z unikalnymi właściwościami, w których ważna jest odporność na niszczące działanie czynników zewnętrznych. Firma DLH Poland w swojej ofercie posiada wysokiej jakości deski kompozytowe aż w czterech kolorach – szarym, grafitowym, ciepłym brązie oraz ciemnym brązie.

Drewniane kompozyty

deski
Współczesne trendy w architekturze krajobrazu to przede wszystkim roślinność o nieukształtowanej przez człowieka formie, przestrzeń i naturalne materiały. Głównym elementem ogrodowej architektury jest taras – miejsce przyjacielskich spotkań i odpoczynku. Wykorzystywany jest od wiosny do jesieni, dzięki czemu pełni funkcję otwartego salonu. Warto zadbać o trwały materiał na taras, który będzie służyć przez wiele sezonów.