X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Przemyślany wybór - satysfakcja na lata

garaż
Czasy, kiedy można było kupić okna i bramy garażowe tylko w jednym wymiarze już dawno minęły. Wybór dostępnych na rynku rozwiązań z zakresu stolarki otworowej sprawia, że możliwości wyboru znacznie się poszerzyły, a samo podjęcie decyzji stało się o wiele trudniejsze. Co powinniśmy zatem wiedzieć, zanim zdecydujemy się na zakup danego produktu?


Wybór okna, drzwi czy bramy garażowej to inwestycja, która będzie nam służyć przez wiele lat. Warto więc poświęcić trochę czasu i dokładnie zapoznać się ze wszystkimi aspektami mającymi wpływ na użytkowanie stolarki. Dzięki temu lepiej rozeznamy się w dostępnej na rynku ofercie i dokonamy optymalnego wyboru, z którego będziemy w pełni zadowoleni.

Jak wybrać bramę garażową?
okno dachoweBrama garażowa zabezpiecza garaż nie tylko przed działaniem czynników atmosferycznych ale także przed włamaniem, zapewniając również komfortowe użytkowanie tego pomieszczenia. Niektórzy producenci dają możliwość indywidualnego dopasowania wymiarów bramy. - Brama "na wymiar" to funkcjonalne rozwiązanie, które pozwala na dostosowanie jej rozmiarów do wielkości otworu garażowego - wyjaśnia Grzegorz Koc z Działu Rozwoju Produktów i Szkoleń firmy Wiśniowski, producenta bram garażowych i przemysłowych, ogrodzeń i stolarki stalowej i aluminiowej - Przy zakupie bramy garażowej warto zwrócić uwagę na to, czy wybrany przez nas wyrób spełnia wszelkie wymogi normy europejskiej PN-EN: 13241-1, czego potwierdzeniem jest posiadanie znaku CE. Wszystkie bramy oferowane przez firmę Wiśniowski posiadają takie oznaczenie - dodaje przedstawiciel firmy, która jest członkiem Związku Polskie Okna i Drzwi.

Dla garaży, które stanowią część budynku i graniczą z ogrzewanymi pomieszczeniami, dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie "ciepłej" bramy segmentowej Wiśniowski o bardzo korzystnym współczynniku przenikania ciepła U wynoszącym około 1. Taka, odpowiednio uszczelniona i wyposażona w panele wypełnione pianką poliuretanową konstrukcja zapewnia bardzo wysoki poziom ochrony termicznej budynku.

Dobrze dobrane okno dachowe
Odkąd odkryliśmy szerokie możliwości aranżacyjne poddasza, dużą popularnością cieszą się okna dachowe. Dostępne na rynku wyroby tego typu wydają się do siebie bardzo podobne. Jednak w rzeczywistości znacząco różnią się pod względem parametrów użytkowych. Okno dachowe wysokiej jakości to w pełni bezpieczna i energooszczędna konstrukcja. Okno, montowane jest w połaci dachowej, ponad głowami domowników, dlatego powinno spełniać odpowiednie standardy bezpieczeństwa. - Nowoczesne okno dachowe powinno być wyposażone w hartowaną szybę, najlepiej z gwarancją odporności na gradobicie i skutecznie zabezpieczać przed przypadkowym otwarciem z zewnątrz np. przez osobę odśnieżającą dach - mówi Janusz Komurkiewicz, Dyrektor Marketingu FAKRO, producenta okien dachowych, firmy zrzeszonej w Związku Polskie Okna i Drzwi - Takie wymagania spełniają oferowane przez nas okna dachowe, które charakteryzują się również bardzo dobrym współczynnikiem przenikania ciepła. Czyni je to idealnym rozwiązaniem dla budynków, w których szczególny nacisk położony jest na oszczędność energii cieplnej - podsumowuje Komurkiewicz.

Stolarka w wielu aspektach
oknaWartość użytkową stolarki otworowej często określa się przez pryzmat jej energooszczędności, pomijając inne, równie ważne aspekty, takie jak wentylacja, akustyka, bezpieczeństwo czy prawidłowy montaż. Tymczasem mają one znaczący wpływ na funkcjonalność konstrukcji oraz na komfort jej obsługi. - Energooszczędność, zwłaszcza w przypadku stolarki okiennej, ma bardzo duży wpływ na osiągnięcie oszczędności wynikających z mniejszych nakładów na ogrzewanie budynku, jednak nie można zapominać również o pozostałych parametrach - tłumaczy Augustyn Zioło, Product Manager Stolbud Włoszczowa S.A, producenta drewnianej stolarki okiennej i drzwiowej, firmy zrzeszonej w Związku POiD. - Oferowane przez nas okno o grubej, czterowarstwowej konstrukcji pozwala ograniczyć straty ciepła w budynku nawet do 45%, ale jest także bezpieczne, solidne i zapewnia odpowiednią wentylację - dodaje ekspert Stolbud Włoszczowa S.A. Drewniane, wykonane z naturalnego surowca okno stanowi ekologiczny i estetyczny wyrób. Takie, funkcjonalne i „kompleksowo" odpowiadające na wymagania użytkownika rozwiązania, cieszą się zainteresowaniem współczesnych odbiorców.

Prawidłowy montaż
Montaż w istotny sposób wpływa na wszystkie parametry użytkowe stolarki otworowej i przekłada się m.in. na jej właściwości termiczne oraz wytrzymałość konstrukcji. - Dobrze przeprowadzony montaż zagwarantuje wysoką funkcjonalność i komfort użytkowania wyrobu przez długie lata - wyjaśnia Paweł Wróblewski, Dyrektor Związku Polskie Okna i Drzwi, organizacji integrującej branżę stolarki otworowej - Pośpiech, a najczęściej po prostu brak należytej staranności w wykonaniu pracy może skutkować np. pęknięciami profili okiennych czy powstaniem zawilgocenia, prowadzącego do rozwoju grzybów i pleśni. Dlatego warto korzystać z usług sprawdzonych ekip montażowych, najlepiej tych polecanych przez producenta. Montaż wykonany przez rekomendowanych fachowców jest z resztą częstym wymogiem otrzymania gwarancji na drzwi, okno czy bramę - uzupełnia Dyrektor POiD.

Decyzja o zakupie danego rozwiązania związana jest z nakładani finansowymi. Warto więc zadbać o to, by wybór stolarki był dokładnie przemyślany i uwzględniał wszelkie niezbędne aspekty. Jeśli potrzebujemy wiarygodnej informacji, możemy zwrócić się z zapytaniem do producenta, u którego chcemy dokonać zakupu. Udzielą oni profesjonalnej porady, która pomoże nam w podjęciu decyzji, co do właściwego wyboru.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Okna
2013-09-17 14:54:01
Tagi do artykułu: okna | bramy garażowe | bramy segmentowe | okna dachowe | stolarka okienna
 
Powiązane galerie:
Galeria Poddasza Poddasza Galeria Okna Okna Galeria Zdjęcia z realizacji projektów domów Zdjęcia z realizacji projektów domów  
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Jak przystało na 25-lecie, nie wystarczył tylko tort. Taki jubileusz wymaga przecież czegoś wyjątkowego. Powstał więc… mural!
Veka_Spectral_Colors1

Nowe kolory VEKA Spectral

Producent najwyższej jakości profili okiennych - firma VEKA, ma w swojej ofercie niespotykane dotąd ultramatowe wykończenie powierzchni profili z PVC.
Veka Sopot Open

VEKA sponsorem turnieju tenisowego Sopot Open

Na korty Trójmiasta wraca tenis w zawodowym wydaniu. Sopot Open to międzynarodowy turniej o randze Challenger ATP. Wśród głównych jego sponsorów jest firma VEKA.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Etapy budowy domu

dom jednorodzinny
Skomplikowany, na pozór, proces budowy domu można podzielić na etapy. Działając zgodnie z ogólnym planem dotyczącym każdego z nich i dysponując odpowiednią wiedzą, budowa domu może stać się całkiem przyjemnym przedsięwzięciem.

Rozwiązania systemowe – w służbie komfortu i bezpieczeństwa

brama garażowa
Nowoczesne okna, drzwi czy bramy garażowe zapewniają użytkownikom szereg korzyści, które powodują, że korzystanie z nich jest komfortowe i bezpieczne. Producenci oferują też swoje wyroby w ramach rozwiązań systemowych. Dla konsumentów oznacza to łatwiejszy wybór, jednolity design poszczególnych elementów i możliwość wzbogacenia stolarki otworowej o dodatkowe komponenty, zwiększające jej funkcjonalność i bezpieczeństwo.

Nowe kolory okien w ofercie OknoPlus

okna
Z początkiem lipca firma OknoPlus wzbogaciła standardową paletę sześciu kolorów okien o pięć nowych barw inspirowanych naturą: cheyenne, meranti, montana, tiama i vermont, oferując tym samym najszerszą standardową paletę kolorów okien na rynku. Dzięki temu każdy użytkownik może dobrać funkcjonalne okna, idealnie dopasowane do swojego wnętrza.

Stolarka okienna

Stolarka okienna
Rynek stolarki otworowej jest bogaty. Wybierając okna do naszego domu powinniśmy wziąć pod uwagę podstawowe parametry. Dobra izolacyjność cieplna i akustyczna, szczelność i funkcjonalność to cechy pierwszorzędne. Nie bez znaczenia jest więc wybór materiału z którego zostały one wykonane.