X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Odkryj trzeci wymiar ściany

wykończenia ścienne
Mimo że tapetowanie i malowanie to nadal najpopularniejsza metoda zdobienia ścian, architekci wnętrz coraz częściej sięgają po bardziej nowatorskie rozwiązania, takie jak panele 3D. Nieszablonowe, oryginalne i precyzyjnie wykonane przykuwają wzrok i fascynują efektem przestrzenności. Dlaczego jeszcze warto po nie sięgnąć? Odpowiada ekspert z firmy Dunes.


Po pierwsze: ściana dobrze u(kształt)owana
Dekoracja ścian to istotny element wystroju domowych wnętrz. Zły dobór kolorystyki, mało atrakcyjna faktura mogą zniweczyć nawet najbardziej obiecujący projekt. Szukając oryginalnych rozwiązań stylizacyjnych, warto zatem sięgnąć po takie materiały wykończeniowe, które dadzą nam nieograniczone możliwości w realizowaniu indywidualnych projektów.

wykończenia ścienne„Panele 3D to propozycja zarówno dla ekstrawaganckich loftów i apartamentów w stylu retro lub glamour, ale i przytulnych domowych wnętrz.” – mówi ekspert z firmy Dunes i dodaje – „Do wyboru mamy abstrakcyjne, geometryczne wzory, ale też modele, których faktura powstała z inspiracji naturą.”

Tworzenie oryginalnych trójwymiarowych kompozycji ułatwia fakt, że sekwencje paneli o różnych wzorach można ze sobą dowolnie łączyć zarówno w układzie pionowym, jak i poziomym. Zdaniem eksperta: „Takie zestawienie różnych faktur pozwala osiągnąć intrygujący efekt końcowy. Aby go dodatkowo wzmocnić ułożone panele możemy pokryć kolorową farbą. Przestronność dekoracji warto wyeksponować także poprzez właściwe oświetlenie. W zależności od natężenia i kolorystyki światła możemy w ten sposób nadać wnętrzom bardziej przytulny lub też kuluarowy wyraz.”

wykończenia ściennePo drugie: ściana w dobrej formie
Panele dekoracyjne 3D nie tylko z uwagi na ciekawą stylistykę zachęcają, aby realizować bardziej odważne, nieszablonowe projekty.
„Panele trójwymiarowe są materiałem bezpiecznym i niezwykle funkcjonalnym. Produkt ten cechuje duża wytrzymałość. Każdy model wykonany jest ze specjalnego gipsu, który dodatkowo wzmocniony jest włóknem szklanym. Płyty są również całkowicie niepalne, nietoksyczne i nie zawierają lotnych związków mineralnych.” – mówi ekspert i dodaje „W zależności od wzoru panele 3D mogą mieć różne wymiary i wagę. Standardowo pojedyncza płyta waży ok. 10 kg przy wymiarach 1000 mm x 800 mm. Pozostają zatem wygodne w montażu. Sam proces układania paneli jest szybki i bardzo precyzyjny. Każdorazowo złącza płyt są ze sobą sklejane i szlifowane aż do uzyskania idealnie scalonej powierzchni.”

Panele trójwymiarowe zarówno wyglądem, jak i funkcjonalnością zaprzeczają utartym konwencjom dekoracyjnym, tworząc nowy wymiar aranżacji wnętrz. Jeżeli zależy nam na podkreśleniu indywidualnego charakteru pomieszczeń i stworzeniu niepowtarzalnej aranżacji warto otworzyć się na takie rozwiązania dekorowania domowej przestrzeni.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Ścienne
2014-05-27 10:31:08
Tagi do artykułu: panele 3D | lofty | retro | oświetlenie | dekoracje
 
Powiązane galerie:
Galeria Dekoracje Dekoracje Galeria Salony, pokoje dzienne Salony, pokoje dzienne Galeria Lampy Lampy Galeria Sofy, kanapy Sofy, kanapy
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Okpol okna

Okno na dach płaski - kiedy wybrać uchylne, a kiedy nieotwierane?

Okna w dachach płaskich montuje się przede wszystkim po to, żeby doświetlić wnętrza. Ale w niektórych pomieszczeniach, mogą mieć dodatkowe zadanie – wspomagać wentylację. Dlatego rodzaj okna najlepiej dobierać do typu pomieszczenia, jakie będzie się pod nim znajdowało.
Velux

Co można samodzielnie naprawić w oknie dachowym?

Dbając o okna dachowe na co dzień, konserwując je zgodnie z zaleceniami producenta, raczej nie będziemy mieli kłopotów z ich sprawnym funkcjonowaniem ani z ewentualnymi uszkodzeniami. Gdyby jednak rama lub skrzydło okna zostały zarysowane, nastąpiło zużycie powłoki lakieru czy uszkodzenie uszczelki, to warto wiedzieć, że większość tego typu napraw w oknie dachowym można wykonać samodzielnie.
Fototapeta do salonu makro muszli perłowej – Twoje Fototapety

Fototapety abstrakcja

Słowo abstrakcja, z języka łacińskiego, oznacza oderwanie. Owa forma plastyczna sięga aż do paleolitu. Jej znamiona można znaleźć także na starożytnych amuletach i w malunkach zdobiących prehistoryczne jaskinie.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Trzeci wymiar ściany

panele ścienne
Poszukiwanie kolejnych inspiracji i przełamywanie utartych schematów to współczesny sposób na ciągle świeże postrzeganie świata. Artyści sięgają po niebanalne rozwiązania, które później wykorzystujemy również w życiu codziennym. Niezwykle istotnym elementem tej dzisiejszej rzeczywistości stała się trójwymiarowość.

Panele ścienne

panele ścienne
Wiosna to idealny czas na przeprowadzenie remontu w domu. Odświeżenie wystroju może nadać domowym wnętrzom wyjątkowego charakteru. Kiedy jednak nie będziemy chcieli malować czy tapetować ścian, możemy zdecydować się na zastosowanie paneli ściennych. Szeroki wybór kolorów, odcieni i wzorów pozwoli dopasować je do każdego wnętrza.

Na fali kreacji

dekoracje ścienne
Wnętrze urządzone ze smakiem i nutą nowatorstwa to cel każdego projektu. Aby móc go zrealizować niezbędny jest oryginalny pomysł i nieszablonowe materiały wykończeniowe. Panele dekoracyjne 3D spełniają obie te wytyczne. Oryginalna przestrzenna faktura modeli Wave, Choppy oraz Curled rozbudzi twórczy apetyt i … pozwoli unieść się na fali kreacji.

Regularne kształty Monroe

panele ścienne
Monroe zachwyca, intryguje, skłania do zmian. Jej wyraźnie zaznaczone, regularne kształty przyciągają wzrok i wodzą na pokuszenie największych tradycjonalistów. Czy ściana faktycznie może być aż tak doskonała? Dzięki trójwymiarowym panelom dekoracyjnym marki Dunes aranżacja wnętrz z pewnością bliska będzie ideału.