X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Farba do wnętrz, która odstresowuje!

Na rynku jest dużo produktów malarskich o różnych właściwościach, ale czy to możliwe aby farba do wnętrz działała na domowników relaksacyjne? Zdaniem kanadyjskiego producenta Para Paints, farba Elite Ceramic 4090 uchroni nas przed stresem związanym z malowaniem, wyborem kolorystyki, ale i późniejszymi plamami na powierzchni ścian.


salony
Remont mieszkania lub domu to trudny okres w życiu rodziny. W obliczu bardzo wielu skomplikowanych wyborów i permanentnego braku czasu, każde pomysłowe rozwiązanie ułatwiające życie jest na wagę złota. Nie inaczej sytuacja wygląda w przypadku malowania wnętrz, które stanowi ważny etap prac remontowych. Dobre decyzje zaoszczędzą nam niepotrzebnych nerwów i czasu, konsekwencje tych nieprzemyślanych towarzyszą nam przez lata. Bez wątpienia, kluczowe znaczenie będzie miał wybór odpowiedniej farby do wnętrz. Eksperci kanadyjskiej marki Para Paints twierdzą, że dzięki farbie Elite Ceramic 4090 malowanie i jego efekty będą budziły w nas same przyjemne skojarzenia. Skąd takie przekonanie?

Po pierwsze, nie stresuj się malowaniem
Farba Elite Ceramic 4090 jest wdzięcznym w stosowaniu produktem malarskim, który bardzo dobrze sprawdzi się także w rękach amatorów. Farba ta charakteryzuje się dużą siłą krycia, dzięki czemu nawet w przypadku ciemnych odcieni wystarczy dwukrotne malowanie powierzchni. Elite Ceramic 4090 wyróżnia wysoka przyczepność, która sprawia, że farba nie spływa z malowanych powierzchni i nie tworzy mało estetycznych zacieków. Powyższe cechy sprawiają, że malowanie przebiega bardzo sprawnie, a w efekcie powstaje gładkie i jednolite kolorystycznie wykończenie. Warto jednak pamiętać, aby odpowiednio przygotować ściany przed malowaniem, a farby tej marki nie rozcieńczać, ani nie mieszać z innymi farbami.

salony
Po drugie, nie stresuj się kolorem
Farba to nie tylko właściwości aplikacyjne, ale także kolor. Musi on być idealnie dobrany do charakteru pomieszczenia, preferencji domowników, a nawet oświetlenia. Czasami nawet subtelne różnice kolorystyczne mogą decydować o tym, czy w danym pokoju czujemy się komfortowo. Wobec tak wysoko zawieszonej poprzeczki, ciężko wierzyć, że znajdziemy wymarzony kolor pośród standardowej oferty kilkunastu odcieni. Każda rodzina kolorystyczna reprezentowana jest przez kilkaset odcieni. Kanadyjska marka dysponuje niepowtarzalnym, nowatorskim systemem kolorowania Design Line 4, a wzornik stworzony został we współpracy z najlepszymi architektami i plastykami Ameryki Północnej. Dzięki temu odcienie sygnowane Para Paints są niezwykle oryginalne i niemożliwe do odtworzenia przez innych producentów farb. Na uwagę zasługuje również eleganckie wykończenie farby o delikatnym połysku przypominającym „skorupkę jajka”.

jadalnia
Po trzecie, nie stresuj się plamami
Tym co szczególnie wyróżnia farbę, są jej cechy użytkowe, które doceniamy dopiero po remoncie, podczas codziennego korzystania z pomalowanych pomieszczeń. Farba wykorzystuje unikalną technologię mikrokuleczek, dzięki której łączy w sobie trwałość cienkiej powłoki ceramicznej wraz z bardzo dobrą elastycznością 100% akrylowego lateksu. Formuła produktu bazująca na ceramicznych mikrokuleczkach sprawia, że pomalowana powierzchnia skutecznie chroniona jest przed zabrudzeniami, a powłokę malarską cechuje wyjątkowa trwałość i odporność na zmywanie i szorowanie. W praktyce oznacza to możliwość usuwania nawet „trudnych” plam ze ścian bez ryzyka odbarwienia i wybłyszczenia ich powierzchni. W związku z tym Elite Ceramic 4090 idealnie sprawdzi się w salonie, reprezentacyjnym holu oraz innych pomieszczeniach wyjątkowo narażonych na zabrudzenia.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Ścienne
2014-06-17 12:06:47
Tagi do artykułu: PARA PAINTS | farby | kolory | ściany | salony
 
Powiązane galerie:
Galeria Jadalnie Jadalnie Galeria Stoły Stoły    
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Okpol okna

Okno na dach płaski - kiedy wybrać uchylne, a kiedy nieotwierane?

Okna w dachach płaskich montuje się przede wszystkim po to, żeby doświetlić wnętrza. Ale w niektórych pomieszczeniach, mogą mieć dodatkowe zadanie – wspomagać wentylację. Dlatego rodzaj okna najlepiej dobierać do typu pomieszczenia, jakie będzie się pod nim znajdowało.
Velux

Co można samodzielnie naprawić w oknie dachowym?

Dbając o okna dachowe na co dzień, konserwując je zgodnie z zaleceniami producenta, raczej nie będziemy mieli kłopotów z ich sprawnym funkcjonowaniem ani z ewentualnymi uszkodzeniami. Gdyby jednak rama lub skrzydło okna zostały zarysowane, nastąpiło zużycie powłoki lakieru czy uszkodzenie uszczelki, to warto wiedzieć, że większość tego typu napraw w oknie dachowym można wykonać samodzielnie.
Fototapeta do salonu makro muszli perłowej – Twoje Fototapety

Fototapety abstrakcja

Słowo abstrakcja, z języka łacińskiego, oznacza oderwanie. Owa forma plastyczna sięga aż do paleolitu. Jej znamiona można znaleźć także na starożytnych amuletach i w malunkach zdobiących prehistoryczne jaskinie.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Siedem stopni połysku

salon
Jednym z podstawowych parametrów, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze farby jest parametr odpowiedzialny za odbijanie światła – czyli stopień połysku. Co sprawdzi się lepiej – mat czy połysk, a może forma pośrednia, jak eggshell, obecnie najpopularniejszy w Ameryce Północnej?

Apetyt na cieniowanie – efekt ombre na ścianie

wykończenie ścienne
Trend na cieniowanie przebojem wkroczył do kanony aranżacji wnętrz. Toteż współcześnie hołdują mu już nie tylko fryzjerzy i styliści, ale także projektanci mieszkań. Technika ombre pozwala na niezwykle twórczą zabawę kolorem. Dzięki niej nasze domy zyskają niepowtarzalny charakter i smak.

4 żywioły farb Dekoral

salon
Nasz świat, wedle filozofii starożytnych, tworzą cztery żywioły: woda, ogień, powietrze i ziemia. To, który żywioł jest nam najbliższy, decyduje, czy podczas wakacyjnych wojaży pływamy, chodzimy po górach, czy wzbijamy się w przestworza.

Powiększamy wnętrza kolorem

salon
Często zastanawiamy się jak to się dzieje, że w niektórych pomieszczeniach czujemy się lepiej, niż w innych. Weseli gospodarze, przyjemne zapachy i odpowiedni nastrój tłumaczą przyjazny klimat panujący w domu, jednak to nie wszystko...