X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Piękno dawnych czasów w ogrodzie

ścieżka i schody
Kostka brukowa od zawsze cieszyła się popularnością na dworach szlacheckich i terenach ekskluzywnych posesji. Wykładano nimi ogrodowe ganki, podjazdy oraz wnętrza altan. Niegasnącą sławę zawdzięczają rozmaitym tonacjom barwnym, kształtom oraz ciekawym zastosowaniom. Kolekcja Polbruk Country i Polbruk Napoli czerpie natchnienie z najlepszych tradycji zamierzchłych epok i łączy je z zaletami nowoczesnych technologii.


Romantyczne zaułki starodawnych miasteczek i tajemnicze alejki pośród starych kamienic czy dworków od lat czarują nas niepowtarzalnym urokiem. Swój wyjątkowy charakter zawdzięczają odpowiedniemu wyczuciu form oraz kształtów w postaci brukowanej nawierzchni. Klimatu wyjątkowych chwil spędzonych w takich miejscach nie sposób nigdy oddać za pomocą pamiątkowej fotografii, można do jednak przywołać w swoim ogrodzie dzięki kolekcji kostek brukowych Polbruk.

Tajemniczy ogród
nawierzchnieAranżacje współczesnych ogrodów coraz częściej inspirują się realizacjami z ubiegłych wieków. Szybko przemijająca moda na minimalizm ustępuje miejsca pomysłowym łączeniom różnych stylów, które wnoszą do ogrodu odrobinę oryginalnego nastroju. Dyskretny urok dawnych epok zaklęty w kostkach Polbruk pozwala w elegancki sposób nawiązać kontakt z dworską tradycją. W ten nurt doskonale wpisują się kostki z kolekcji Polbruk Country oraz Polbruk Napoli. Co więcej, obie linie występują w wersji postarzanej z obijanymi brzegami świetnie imitującymi starobruk. W przypadku Polbruk Napoli wybrać można również elementy gładkie lub te o chropowatej, płukanej powierzchni. Dodatkową zaletą jest prosta linia brzegowa (bez fazy), która pozwala zbudować idealnie płaską nawierzchnię pozbawioną zbędnych nierówności.

Spacer kolorową drogą
nawierzchnieKolory odgrywają w ogrodzie kluczową rolę, nadają mu charakter i kształtują przestrzeń. Sposobem na barwne zagospodarowanie posesji jest nawierzchnia wyłożona barwioną kostką brukową. Melanżowe kompozycje - orzechowy, amber, alpen oraz tajga doskonale pasują do tej stylistyki. Mnogością barw wpiszą się w otoczenie klasycznych rezydencji, jak i nowoczesnych apartamentów. Świetnym rozwiązaniem są także elementy z kolekcji Napoli dostępne w pełnej gamie kolorystycznej - 3 propozycje płukane, 7 gładkich oraz 7 postarzanych. Pełne wybarwienie każdej kostki sprawia, że kolor jest widoczny ze wszystkich jej stron. Dzięki temu można ją wykorzystać do budowy murków ogrodowych, kwietników podstawy siedzisk. Doskonale nadaje się też do obudowy grilla lub innych elementów ogrodu. Co ważne również swoją podstawową rolę spełnią znakomicie. Ich grubość, odpowiednio 6 cm Polbruk Country oraz 8 cm Polbruk Napoli, zapewnia doskonałą wytrzymałość na obciążenia, dlatego elementy te sprawdzają w postaci nawierzchni ogrodowych ścieżek, podjazdów oraz do wykładania tarasów. Co więcej ich trwałość, odporność na obciążenia, a także antypoślizgowe właściwości dają możliwość tworzenia bezpiecznych schodów. Przy ich pomocy zbudujemy stopnie, które będą nie tylko wygodne, ale również spójne stylistycznie z resztą nawierzchni.

Kolekcje te to oryginalne połączenie popularnego od lat stylu z współczesną dbałością o doskonałą jakość każdego elementu. Kostki brukowe Polbuk Napoli oraz Polbruk Country znakomicie komponuje się z intensywnymi kolorami ogrodów, tworząc razem elegancką i barwną kompozycję rodem z dawnych krajobrazów.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Otoczenie domu
2013-11-14 15:10:11
Tagi do artykułu: kostka brukowa | alejki | nawierzchnie | Polbruk | ścieżki | podjazdy
 
Powiązane galerie:
Galeria Kostka brukowa Kostka brukowa      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
gaz

Jak zmienić sprzedawcę gazu i sporo na tym zaoszczędzić?

Kiedy rachunek za gaz zaczyna nadmiernie obciążać twój budżet możesz, jak w przypadku energii elektrycznej, zmienić sprzedawcę. Wbrew pozorom nie jest to trudne i wymaga przejścia jedynie kilku formalnych kroków. Oto zwięzły poradnik dla wszystkich, którzy potrafią liczyć własne pieniądze, i którzy właśnie pomyśleli o takiej operacji.
ogród

Zagospodarowanie terenu wokół nowego domu

Zagospodarowanie terenu wokół domu, to przeważnie ostatni etap ciężkich prac, po przeprawie przez proces budowy i przeprowadzce. Piękny ogród wokół domu ma nie tylko zachwycać, ale też być praktyczny i łatwy w utrzymaniu. Dbanie o nowy dom oraz obejście wymaga wiedzy i wysiłku, dlatego tak ważny jest dobry pomysł na aranżację.
kostka brukowa

Kompozycje z kostki brukowej

Otoczenie domu jest wizytówką jego gospodarzy, dlatego powinno mieć gustownie zaaranżowaną zieleń, ładne ogrodzenie oraz trwałą i estetyczną nawierzchnię. Ścieżki i podjazdy mogą być neutralne i nie rzucać się w oczy albo odgrywać główną rolę w aranżacji terenu wokół domu. Jak dopasować kompozycję z kostki brukowej i jej kolorystykę do stylu domu?
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Jaka przestrzeń, taka kostka

nawierzchnia
Szlachetna kostka brukowa to materiał coraz chętniej wybierany do aranżacji przestrzeni wokół domu. Jej rodzaje i kolory dają wręcz nieograniczone możliwości wykorzystania. Bywa, że jej wybór to proces podobny do wyboru podłogi w mieszkaniu. Od tego jak wyglądać będą ścieżki, tarasy i podjazdy zależy przecież jak prezentuje się cała posesja. Dlatego warto dołożyć szczególnych starań, aby wybrana nawierzchnia była właściwa i pasowała klimatem do naszego domu.

Kostka brukowa w niezwykłym ogrodzie

taras
Bujna roślinność, oryginalne dodatki, a przede wszystkim atrakcyjne ścieżki i podjazdy to domena wspaniałych ogrodów. O tym czy nasza posesja będzie należeć do tego wyjątkowego grona decyduje kilka istotnych elementów. Bardzo duża rolę odgrywa tutaj kolorystyka, jakość oraz sposób wykonania powierzchni. Kostka brukowa daje duże pole do popisu, jednak przy jej wyborze oraz układaniu, warto kierować się kilkoma istotnymi zasadami.

Posadzki brukowane w wielkomiejskim stylu

kostka brukowa
Kostka brukowa Standard Produkcji Wyrobów Betonowych AWBUD idealnie nadaje się do układania powierzchni placów, chodników, parkingów i podjazdów. Są to kostki wyjątkowo trwałe, odporne na mróz, ścieranie i naciski ciężkich pojazdów...

Nowe kolory kostki brukowej

kostka brukowa
Złocista pani jesień króluje nad światem. Nasze otoczenie przebiera się w enigmatyczne barwy. Kapryśne tonacje możemy od teraz spotkać również na brukowych nawierzchniach. Firma AWBUD zaprasza do krainy łagodności - cztery nowe kolory bruku kostek melanż: Kasztanowy, Piasek Pustyni, Safari i Gołębi powstały z inspiracji sił natury, po to, by obezwładnić nas nostalgią...