X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Lite podłogi drewniane dla pokoleń

podłogi drewniane
Podczas wyboru litej podłogi drewnianej w pierwszej kolejności pod uwagę bierzemy przeważnie kolorystykę, gatunek drewna i estetykę powierzchni. Aby nasza faworytka sprawdziła się w miejscu, które dla niej wyznaczyliśmy, nie powinniśmy zapominać także o bardzo ważnych parametrach technicznych.


Drewno – twardziel czy słabeusz?
Podczas wyboru litej podłogi drewnianej do pomieszczeń, z których często korzystamy, w których temperatura niejednokrotnie ulega zmianie, a podłoże jest narażone na uderzenia przedmiotów czy zabrudzenia, powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim stopień wytrzymałości konkretnego surowca.

salonDrewna mniej twarde powinny być stosowane we wnętrzach rzadziej wykorzystywanych. Podłoga z orzecha czy klonu europejskiego, kambali lub czereśni będzie dobrze sprawdzać się np. w sypialni. Do najbardziej wymagających pomieszczeń wybierzmy drewno o dużej twardości, do których należą egzotyki, takie jak jatoba, merbau czy wenge. Do dyspozycji mamy także rodzime gatunki – jesion i dąb. Ten drugi to jeden z najbardziej cenionych surowców wykorzystywanych w produkcji podłóg litych.

Dąb – klasyka w najlepszym wydaniu
Utrzymujące się zainteresowanie litymi dębowymi podłogami nie jest przypadkowe. Charakteryzują się wysoką wytrzymałością i twardością, ciekawą strukturą, a ponadto naturalną klasyczną stylistyką i niezobowiązującą elegancją. Dodatkowo lite dębowe podłogi w każdym pomieszczeniu prezentują się luksusowo i wytwornie.

- Klienci zwracają uwagę na barwę, piękny charakter słoi i dyskretny, rustykalny charakter drewna dębowego. Cechy te świetnie eksponuje lita podłoga, dlatego wszystkie kompozycje z kolekcji Sélection du Sommelier wykonaliśmy właśnie z tego budulca. - zwraca uwagę Piotr Wójcikiewicz, Product Manager w firmie Baltic Wood. – Dodatkowo dąb pod wpływem słonecznego światła lekko ciemnieje, nabierając głębi. Stąd też dębowa lita podłoga będzie starzeć się z wdziękiem, pokazując kolejne oblicza piękna.

podłogi drewnianeSolidna grubość na lata
Ponieważ chcemy się cieszyć pięknem naszych litych podłóg przez długi czas, dobrze aby ich jakość i parametry techniczne były na najwyższym poziomie. Pamiętajmy, że z wytrzymałością deski podłogowej wiąże się jej grubość. Zwiększona ilość drewna stanowi o długowieczności podłogi. W ofertach producentów często dostępne są o grubości 15 czy 16 mm. Jeśli jednak chcemy mieć podłogę na długie lata, zdecydujmy się na grubość 22 mm.

Należy także zwrócić uwagę na grubość warstwy drewna szlachetnego, czyli tej, którą codziennie będziemy użytkować, która narażona będzie na uszkodzenia, zarysowania, którą będziemy pielęgnować, a w końcu poddawać renowacji.
Oczywiście im grubsza warstwa, tym więcej razy będziemy mogli odnowić powierzchnię. Dla przykładu lite podłogi z kolekcji Sélection du Sommelier mogą być poddawane renowacji aż do 15 razy

Gwarancja jakości
Ostatecznym potwierdzeniem jakości jest także gwarancja, jaką producent oferuje na wykonane przez siebie produkty. Świadczy ona o tym czy wyrób rzeczywiście jest tak dobry pod kątem precyzji wykonania i swoich właściwości, jak zapewnia jej wytwórca.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Podłogowe
2013-08-02 13:13:51
Tagi do artykułu: podłogi drewniane | podłogi | Baltic Wood | deski podłogowe
 
Powiązane galerie:
Galeria Salony, pokoje dzienne Salony, pokoje dzienne Galeria Sofy, kanapy Sofy, kanapy Galeria Wnętrza Wnętrza Galeria Podłogi Podłogi
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
mylo skyscraper style 2

Stylowa siódemka, czyli najpopularniejsze style w aranżacji wnętrz

Podobnie jak w świecie natury znajdziemy najprzeróżniejsze gatunki zwierząt i roślin, tak w świecie aranżacji istnieje wiele stylów, których różnorodność może być źródłem niekończących się zachwytów. Wśród najpopularniejszych rozwiązań warto wymienić siedem, które cieszą się ponadczasowym charakterem. Sprawdź, które pasują do Twojego wnętrza i zainspiruj się nimi, tworząc zachwycający wystrój.
MegaHomes1

Recykling poziom ekspert – czyli domy mieszkalne z kontenerów morskich

Adaptacja kontenerów morskich do budowy domów mieszkalnych, to z całą pewnością oryginalne i wciąż jeszcze nowatorskie rozwiązanie. Budownictwo modułowe zyskuje coraz więcej nowych zwolenników i śmielej wchodzi w kolejne obszary rynku. Do niedawna w Polsce budynki mieszkalne z kontenerów budziły skojarzenia z pomieszczeniami noclegowymi dla pracowników sezonowych lub budynkami typowo socjalnymi. Dziś pogląd ten ulega diametralnej zmianie. Domy kontenerowe okazują się być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych form budownictwa.
Oto wnętrze rustykalne – odpowiedź na jedną z najgłębszych tęsknot człowieka: potrzebę poczucia bliskości z naturą. Ta tęsknota pachnie pieczonym chlebem, zaprasza by usiąść wygodnie i zwolnić nieco tempo. Nic dziwnego, że wnętrza inspirowane wiejską sielanką wciąż są modne i spotkać je można nie tylko w domach ukrytych w górskiej głuszy, ale również w centrach dużych miast.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Egzotyczne drewno na podłodze

drewniana podłoga
Gatunki drewna egzotycznego słusznie kojarzą się z długowiecznością. To materiał, którego nie wymienia się z powodu starości. Wręcz przeciwnie, można powiedzieć, że czas działa na jego korzyść – patynując niezwykle wytrzymały surowiec, wydobywa jego naturalne walory: utrwala i pogłębia niebanalny kolor oraz podkreśla naturalne usłojenie. Warto więc bliżej przyjrzeć się oryginalnym „egzotykom”, które świetnie sprawdzają się także na podłogach naszych domów.

Wybieramy drewnianą podłogę

podłoga drewniana
Zakup wysokiej jakości drewnianej podłogi to inwestycja na lata. Przed podjęciem decyzji warto się dobrze zastanowić, ponieważ podłoga jest podstawą wystroju każdego wnętrza.

Podłogi drewniane jak wino: żywioł natury okiełznany ludzką ręką

podłogi
Podłoga jest jak wino – to zdanie można często usłyszeć z ust koneserów drewnianych powierzchni. To przekonanie o podobieństwie światów – podłóg i win było również inspiracją do powstania kolekcji litych podłóg drewnianych Sélection du Sommelier.

Podłogi w 100% drewniane – naturalnie!

salon
Wybierając wymarzoną podłogę, często zadajemy sobie pytanie: sztuczna czy może prawdziwa? Nic w tym dziwnego bowiem podłogi laminowane posiadają szereg zalet wspólnych z naturalnym wyrobem. Bogate wzornictwo czy prosty sposób montażu to tylko niektóre z nich. Jednak jak mówią Ci, którzy zdecydowali się na podłogę ze 100% drewna, produkt sztuczny nigdy nie zastąpi dzieła natury, tego co pierwotne i prawdziwe.