X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Drewniane kompozyty

deski
Współczesne trendy w architekturze krajobrazu to przede wszystkim roślinność o nieukształtowanej przez człowieka formie, przestrzeń i naturalne materiały. Głównym elementem ogrodowej architektury jest taras – miejsce przyjacielskich spotkań i odpoczynku. Wykorzystywany jest od wiosny do jesieni, dzięki czemu pełni funkcję otwartego salonu. Warto zadbać o trwały materiał na taras, który będzie służyć przez wiele sezonów.


Tarasy z drewna wyglądają bardzo ładnie i dostojnie, jednak jest to materiał, który wymaga odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych, by mógł długo cieszyć oczy naturalnym pięknem i kolorem. Rozwiązaniem, które stanowi alternatywę dla naturalnego drewna, są deski kompozytowe.
deski tarasowe

Drewniane kompozyty to mieszanka naturalnej mączki drzewnej i tworzyw sztucznych. Zawartość drewna w deskach tarasowych wynosi 50-70 %. Taki materiał w dotyku przypomina drewno a dzięki sztucznym dodatkom jest trwały, odporny na wilgoć i działanie promieni słonecznych. W wyglądzie drewniany kompozyt różni się od naturalnego drewna tym, że nie posiada sęków, jest idealnie prosty a także posiada równomierne wybarwienie. Zaletą kompozytów jest ponadto specjalny system montażu, bez użycia gwoździ i śrub.

Zalety desek kompozytowych
Taras z kompozytu drewnianego można ułożyć szybko i bez problemów. Materiał ten jest wykańczany w taki sposób, aby był od razu gotowy do montażu. Wystarczy przyciąć deskę kompozytową na odpowiednią długość a następnie umieścić na legarach kompozytowych za pomocą specjalnych klipsów ze stali. Następnie końcówki desek należy zabezpieczyć specjalnymi maskownicami.
Atutem desek kompozytowych jest także ich powierzchnia, która jest antypoślizgowa, nawet gdy zostanie zmoczona. Ponadto powierzchnia desek zawsze będzie gładka i nigdy nie pojawią się drzazgi.
meble ogrodowe

Deski kompozytowe pomimo braku konserwacji i odpowiedniego zabezpieczania materiału są także odporne na wodę, ścieranie, promienie UV, środki chemiczne a także insekty. Istotny jest fakt, że nie wypaczają się, nie pękają ani nie próchnieją. Ponadto wielu producentów desek kompozytowych daje 25 lat gwarancji.

Tarasy kompozytowe poza licznymi zaletami użytkowymi są także atrakcyjne ze względu na swoją kolorystykę. Materiał ten oferowany jest w szerokiej gamie kolorów – od ciemnych aż po bardzo jasne odcienie. Można także znaleźć deski barwione na szaro, grafitowo lub czarno. Warto jednak pamiętać, że mogą się one różnić odcieniem i wybarwieniem pomiędzy różnymi partiami produkcji.
ogrodzenie

Wady desek z kompozytu
Deski te, ze względu na domieszkę tworzyw sztucznych, nigdy nie będą wyglądać tak, jak produkt naturalny. Miłośnicy drewna przed zakupem powinni wcześniej obejrzeć próbki materiału zanim zdecydują się na zainwestowanie w drewno kompozytowe.

Ponadto kompozyt nie jest odporny na działanie gorącego tłuszczu, dlatego osoby lubiące grillować na tarasie,powinny zachować szczególną ostrożność.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Otoczenie domu
2016-08-14 10:56:18
Tagi do artykułu: tarasy | deski | kompozyt | deski tarasowe | drewno
 
Powiązane galerie:
Galeria Tarasy Tarasy Galeria Ogrodzenia Ogrodzenia    
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
gaz

Jak zmienić sprzedawcę gazu i sporo na tym zaoszczędzić?

Kiedy rachunek za gaz zaczyna nadmiernie obciążać twój budżet możesz, jak w przypadku energii elektrycznej, zmienić sprzedawcę. Wbrew pozorom nie jest to trudne i wymaga przejścia jedynie kilku formalnych kroków. Oto zwięzły poradnik dla wszystkich, którzy potrafią liczyć własne pieniądze, i którzy właśnie pomyśleli o takiej operacji.
taras

Balkon, loggia, taras - jak urządzić?

Właściciele balkonów, loggii i tarasów to prawdziwi szczęściarze. Wielu z nich jednak nie zdaje sobie sprawy ze skarbu, jaki posiadają. Nic dziwnego, jeśli ten kawałek przestrzeni do rekreacji nie jest odpowiednio zaaranżowany. Jak urządzić loggię, balkon lub taras?
Taras ułożony z płyt Libet decco i z desek

Domy z tarasem

Nowoczesne projekty domów z tarasem pokazują jak efektywnie korzystać z elementów architektury przydomowej i cieszyć się z uroków okolicznego krajobrazu oraz poprawy funkcjonalności całego budynku.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Tarasy z najdalszych zakątków świata

Deski tarasowe iDECK z Modrzewia Syberyjskiego w rustykalnej aranżacji tarasu.
Egzotyczne drewno pozwala stworzyć tarasy i altany, które dzięki unikalnej kolorystyce wykreują wyjątkowe przydomowe przestrzenie, przywołujące wspomnienia dalekich, egzotycznych podróży. Firma DLH Poland w swojej ofercie posiada szeroką paletę desek tarasowych iDECK pochodzących z Azji, Afryki i Ameryki Południowej, które prócz niezwykłej kolorystyki gwarantują wyjątkowe parametry użytkowe.

Deski kompozytowe w szerokiej palecie kolorów

deski
Deski kompozytowe powstają w wyniku połączenia naturalnego drewna z unikalnymi właściwościami, w których ważna jest odporność na niszczące działanie czynników zewnętrznych. Firma DLH Poland w swojej ofercie posiada wysokiej jakości deski kompozytowe aż w czterech kolorach – szarym, grafitowym, ciepłym brązie oraz ciemnym brązie.

Drewniane tarasy

taras
Dom z tarasem i ogrodem to marzenie wielu. Możliwość odpoczynku na świeżym powietrzu w letnie popołudnie, bez konieczności wyjazdu poza miasto jest nieoceniona.

Taras w rustykalnym klimacie

taras
Przestrzeń łącząca dom z ogrodem to idealne miejsce zarówno do codziennego wypoczynku, jak i spotkań z rodziną lub przyjaciółmi. Warto zaaranżować ją tak, by pięknie komponowała się z wystrojem ogrodu i wyposażeniem domu, a przy okazji była funkcjonalna.