X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Zbuduj wymarzony dom w kreatorze Wienerberger

dom
Decyzja o budowie domu to dla wielu osób jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Wybór odpowiedniego projektu to gwarancja, że dom będzie funkcjonalny. Jednak o walorach estetycznych stanowi w szczególności kolorystyka i faktura dachu oraz elewacji.


Projekt to nie wszystko
Wybór konkretnego projektu domu to tylko jedna z wielu decyzji, którą musimy podjąć przed rozpoczęciem budowy. Aby jednak móc zwizualizować sobie ostateczny wygląd naszego nowego domu, kluczowy będzie wybór materiałów elewacyjnych oraz dachowych. Zmiana kolorystyki oraz faktury pokryć może całkowicie odmienić wygląd i charakter naszego domu.

Aby ułatwić potencjalnym inwestorom decyzję w zakresie kolorystyki oraz konkretnego modelu pokryć dachowych i elewacyjnych, firma Wienerberger - światowy lider produkcji ceramiki budowlanej - przygotowała aplikację, która umożliwia wirtualne nałożenie na bryłę domu cegieł klinkierowych oraz dachówek ceramicznych. Program korzysta z bazy produktów Terca oraz Koramic. Użytkownicy mogą sprawdzić wizualne różnice pomiędzy różnymi rodzajami dachówek, a nawet to, jaki kolor spoiny będzie się prezentował najlepiej w zestawieniu z wybranymi cegłami klinkierowymi.

Zdjęcia jak wizualizacje
domPomimo tego, że twórcy aplikacji zaoferowali sporo możliwości prezentacji poszczególnych projektów - można m.in. obracać wizualizacje, a także oglądać domy przy świetle dziennym lub w nocy - na ich podstawie trudno byłoby podjąć wiążącą decyzję zakupową.

Ciekawą opcją dostępną w aplikacji jest również możliwość przeglądania obiektów referencyjnych wybranej konfiguracji domu. Dzięki temu użytkownicy mogą obejrzeć obiekty, które zostały już zrealizowane w podobnej konwencji. Fotografie prezentują wybrane szczegóły architektoniczne, a także elementy tzw. małej architektury, wykonane z cegieł klinkierowych w najbliższym otoczeniu domu.

Wirtualny katalog produktów
Aplikacja Dom Marzeń to ciekawie skonstruowany katalog produktów marki Terca oraz Koramic. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii użytkownicy mają możliwość lepszego poznania i wyobrażenia sobie, jak wybrany przez nich produkt będzie się prezentował na większej płaszczyźnie. Użytkownik aplikacji może również w prosty sposób przejść do kart poszczególnych produktów na stronie producenta.

Aplikacja dostępna jest tutaj:
http://www.wienerberger.pl/App/DHB/_data_wb_pl_DHB01_pl/index.htm
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Projektowanie domów
2013-10-02 09:07:07
Tagi do artykułu: budowa | projekty domów | Wienerberger | cegły klinkierowe
 
Powiązane galerie:
Galeria Zdjęcia z realizacji projektów domów Zdjęcia z realizacji projektów domów      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Velux

Co można samodzielnie naprawić w oknie dachowym?

Dbając o okna dachowe na co dzień, konserwując je zgodnie z zaleceniami producenta, raczej nie będziemy mieli kłopotów z ich sprawnym funkcjonowaniem ani z ewentualnymi uszkodzeniami. Gdyby jednak rama lub skrzydło okna zostały zarysowane, nastąpiło zużycie powłoki lakieru czy uszkodzenie uszczelki, to warto wiedzieć, że większość tego typu napraw w oknie dachowym można wykonać samodzielnie.
rozkład domu parterowego2

Jaki rozkład pomieszczeń jest najbardziej funkcjonalny w projekcie domu parterowego?

Budowa domu to wielkie wyzwanie. Jednym z pierwszych etapów jest wybranie idealnego projektu – takiego, który będzie spełniał wszystkie nasze wymagania i zaspokoi potrzeby mieszkaniowe przynajmniej na kilka lat. Wiele osób stawia na dom parterowy. Na jaki układ pomieszczeń warto zdecydować się w parterówce?
dom waski maly 2

Zgrabny dom na wąską działkę

Zakup gruntu pod budowę domu to dość spora inwestycja, szczególnie jeśli zależy nam na osiedleniu się w granicach miasta. Nie każdy może pozwolić sobie na dużą działkę, co w konsekwencji wiąże się z wyborem kompaktowego projektu domu. Na które rozwiązania architektoniczne warto zwrócić uwagę, aby być zadowolonym z niewielkiego budynku? Jakie domy są idealne na wąskie działki budowlane?
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Dryfix – innowacyjny system murowania na sucho

budowa domu
Murowanie na sucho to jedna z nowości, jakie w ostatnich latach pojawiły się w budownictwie mieszkaniowym. Zastosowanie pustaków szlifowanych montowanych na suchą zaprawę pozwala na skrócenie czasu murowania aż o połowę i znaczne ułatwienie procesu wznoszenia ścian.

Przegląd projektów domów z ceramiki budowlanej

projekt domu
W polskim budownictwie jednorodzinnym od wielu lat niekwestionowanym liderem jest ceramika budowlana. Po ten materiał najchętniej sięgają inwestorzy indywidualni, dla których priorytetem jest dobry stosunek ceny do jakości. Do ich dyspozycji jest kilka tysięcy gotowych projektów domów jednorodzinnych.

Klinkier we wnętrzu domu - inspiracje

wykańczanie wnętrz
Klinkier to materiał wyjątkowo wszechstronny - świetnie sprawdza się zarówno na dużych powierzchniach, np. na ścianach w kuchni czy przedpokoju, ale również jako uzupełnienie wnętrza, w formie elementów małej architektury.

Cegły klinkierowe - przegląd nowości

dom jednorodzinny
Klinkier w budownictwie wykorzystują nie tylko konserwatorzy zabytków - przywłaszczyli go również architekci nowoczesnych konstrukcji. Producenci cegieł idą za ciosem i co rusz prezentują innowacyjne produkty. Prezentujemy kilka z nich.