X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Urządzamy mini gabinet w niewielkim mieszkaniu

urządzanie
Miejsce do pracy jest potrzebne w każdym domu czy mieszkaniu, niezależnie od metrażu. Jak więc poradzić sobie z wydzieleniem odpowiedniego miejsca na biurko i szafki do przechowywania wszystkich niezbędnych pism, umów i dokumentów? Na to oraz inne pytania chętnie odpowiedzą polscy specjaliści z branży wnętrzarskiej współpracujący z platformą Homebook.pl.


urządzanieCzy salon do dobre miejsce na zorganizowanie małego gabinetu?
W małym mieszkaniu każdy pokój może być odpowiedni. Miejsce do pracy czy choćby kącik do pracy coraz częściej gości w naszych domach. Niezależnie czy przynosimy pracę do domu czy jest to tzw. obsługa domowego komputera, rachunki, poczta, surfowanie po internecie czy kontakty ze znajomymi. Nie zawsze możliwe jest wydzielenie jednego pomieszczenia właśnie na ten cel. Najczęściej po prostu jest to miejsce na komputer i półki do przechowywania dokumentacji i segregatorów. Zatem, aby zachować ład i wygodę dostępu, potrzebujemy blatu i regału z półkami na wyciągnięcie ręki. Należy jednak pamiętać o zachowaniu odrębności miejsca, by móc się skupić na pracy lub wypoczynku. Przestrzeń biurowa powinna harmonijnie uzupełniać projekt wnętrza salonu i wtapiać się w jego koncepcję, jako zaplanowany element aranżacji.
Elżbieta Kubera, pracownia WNĘTRZA GRAFIKA WYSTRÓJ WGW

Małe biurko to mało miejsca na dokumenty. Jak temu zaradzić?
Jeżeli dysponujemy małą powierzchnią biurka, starajmy się jak najlepiej wykorzystać przestrzeń wokół niego. Pod biurkiem znajdziemy doskonałe miejsce na kontener na kółkach. Z kolei na ścianach z pewnością zmieści się sporo półek na segregatory i książko. Niech biurko służy tylko do pracy, a nie jako miejsce składowania dokumentów.
Justyna Chorążak, Chorążak Studio

urządzanieJak stworzyć dodatkowe miejsce na dokumenty lub książki, jeśli nie mamy możliwości postawienia regału lub półki?
Jest kilka sposobów, które są pomocne w aranżowaniu małych przestrzeni, także na potrzeby małego biura, czy ogólnie miejsca pracy. W swoim projekcie postawiłam na specjalny “parapet” wbudowany w ścianę. Cały sekret polega na tym, że to nie tylko półka w bliskim sąsiedztwie biurka, ale przede wszystkim wnęka po drugiej stronie ściany w której wbudowana jest komoda. To rozwiązanie idealne - oba pokoje zyskują, żaden nie traci.
Katarzyna Iwańska, KIWI Katarzyna Iwańska Interior

Urządzenie gabinetu czy kąta do pracy nie zawsze wymaga dużych przestrzeni. Wszystko zależy, jak zawsze, od pomysłowości na zagospodarowanie dostępnego metrażu. Dzięki wskazówkom ekspertów zadanie to może być jeszcze łatwiejsze i korzystniejsze z perspektywy oszczędności miejsca.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Wykańczanie
2014-01-07 15:57:38
Tagi do artykułu: szafki | przechowywanie | gabinet | biuro | biura | przechowywania
 
Powiązane galerie:
Galeria Stoły Stoły      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Fototapeta do salonu makro muszli perłowej – Twoje Fototapety

Fototapety abstrakcja

Słowo abstrakcja, z języka łacińskiego, oznacza oderwanie. Owa forma plastyczna sięga aż do paleolitu. Jej znamiona można znaleźć także na starożytnych amuletach i w malunkach zdobiących prehistoryczne jaskinie.
fototapeta

Fototapeta z rowerem, samochodem, motocyklem

Aranżacja wnętrza dla mężczyzny lub dorastającego nastolatka, to ciekawe zagadnienia dekoratorskie. Ze względu na upodobania, można śmiało stwierdzić, że w każdym dorosłym mężczyźnie tkwi pierwiastek młodego chłopca.
Fototapeta z krajobrazem

Fototapeta z krajobrazem

Zmieniając wystrój naszego domowego wnętrza, pragniemy nadać mu niepowtarzalnego klimatu. Niektórzy inspiracje czerpią z wielkomiejskich widoków, inni zachwycają się naturalnymi krajobrazami.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Jak urządzić funkcjonalną i ergonomiczną kuchnię?

kuchnia
Aranżację kuchni należy dobrze zaplanować, ponieważ jest to kosztowna inwestycja. Innowacyjne rozwiązania zapewnią efektywnie wykończenie i wyposażenie mebli, a prawidłowe rozmieszczenie urządzeń w pomieszczeniu ułatwi wykonywanie czynności podczas przyrządzania posiłków i utrzymanie porządku.

Homeoffice, czyli jak stworzyć wygodne miejsce pracy w domu

biuro
Praca w trybie home office to coraz częstsze zjawisko. Wielu z nas adaptuje więc domową przestrzeń na gabinet. Aby spełniał on swoją funkcję, powinien być urządzony w przemyślany sposób. Znaczenie ma zarówno wybór pomieszczenia, jak i jego aranżacja, która z jednej strony odpowiadać będzie indywidualnym, estetycznym preferencjom, a z drugiej – zapewni komfortowe warunki. Zanim więc zdecydujemy się na przeniesienie biura do domu poznajmy kilka istotnych wytycznych.

Gabinet na poddaszu

biuro
Poddasze, to pod wieloma względami doskonałe miejsce na domowe biuro lub gabinet. Jest dostatecznie odosobnione i oddalone od codziennego zgiełku, co sprzyja efektywnemu wykonywaniu zadań, które wymagają koncentracji i wytężonej pracy...

Wygodne domowe biuro

regały
Co zrobić, aby powakacyjny powrót do biura okazał się przyjemny? Jest na to sposób! Można zaaranżować je na nowo. Popuśćmy więc wodze fantazji i nie ulegajmy tradycyjnym, sztywnym normom biurowego wystroju. Stwórzmy miejsce, w którym będziemy przede wszystkim dobrze się czuć, do którego będziemy chętnie wracać, niezależnie od obowiązków, jakie na nas czekają.