Alternatywa dla satyny

szkło

fot. szkło

Gęsty, jednolity wzór zapewniający komfortowy poziom intymności, a jednocześnie przy tym dekoracyjność i ekspresję. Takie jest nowe szkło ornamentowe, które jest w pełni ekologiczne oraz łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji.

Rynek szkieł nieprzeziernych zdominowany jest przez satynę – to zdanie być może wkrótce będzie wypowiadane wyłącznie w czasie przeszłym. Na rynek wkracza SGG PIXARENA firmy Saint Gobain Glass – nowoczesne szkło ornamentowe, które rzuca wyzwanie nieco już opatrzonej satynie. Spektakularną różnicą w przypadku obu produktów jest sposób rozpraszania światła: o ile matowe szkło tłumi światło i je wygłusza, o tyle SGG PIXARENA rozprasza światło, ale go w sobie nie kumuluje. Walorem estetycznym jest także srebrzysty odcień ornamentowej tafli, który jest efektem gry światła odbijającego się od powierzchni wzoru.

szkło

fot. szkło

Tworząc nowe szkło ornamentowe chcieliśmy zaproponować alternatywę dla szkła satynowego, które w opinii klientów zapewnia intymność, ale nie posiada własnego stylu. SGG PIXARENA to nowoczesne szkło z matowym efektem, które nada każdemu wnętrzu elegancki i ponadczasowy charakter – rekomenduje nowe szkło Piotr Komala, dyrektor ds. marketingu i innowacji w firmie Saint-Gobain Glass Polska.

Nie bez znaczenia jest także fakt, że szkło to jest łatwe w utrzymaniu w czystości. Z jednej strony tafla jest idealnie gładka, pozbawiona mikroporów, więc mycie jest bardzo proste, nawet jeżeli w grę wchodzi tłuszcz. Od strony ornamentu pielęgnacja też nie jest skomplikowana, gdyż wzór jest bardzo płytki. Dzieje się tak również dlatego, że ornament ma niezmienioną strukturę zewnętrzną szkła, w przeciwieństwie do szkła trawionego, gdzie usunięcie tłustej plamy staje się prawdziwym utrapieniem.

Szkło ornamentowe firmy Saint Gobain Glass dedykowane jest głównie do eleganckich zastosowań wewnętrznych. Szkło o grubości 4 mm producent rekomenduje do użycia w przemyśle meblarskim natomiast szkło o grubości 8 mm w wersji hartowanej sprawdzi się w zastosowaniach takich jak kabiny prysznicowe, drzwi czy ścianki działowe, gdzie wymagana jest wysoka przepuszczalność światła przy równoczesnym zapewnieniu komfortowego poziomu intymności. Spektrum jego zastosowania w aranżacji wnętrz rozszerza możliwość gięcia oraz obróbki krawędziowej.

Ten wyjątkowy materiał powstał w procesie walcowania płynnego szkła pomiędzy dwoma cylindrami pokrytymi wygrawerowanym wzorem. W efekcie jedna strona jest gładka a druga pokryta dekoracją. Nie bez znaczenia jest też aspekt ekologiczny – nowy wzór produkowany jest bez użycia środków chemicznych.
REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)