X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Powrót do natury

Natura inspiruje od dawna. Nawiązania do świata roślin i zwierząt coraz częściej pojawiają się we wnętrzach, nie tylko o charakterze rustykalnym. Bujne kłącza, nieobrobione drewno, obicia jak futra zwierząt, skały jako siedziska czy stoliki – ptaki. Powracamy do natury, a ona idealnie odnajduje się w naszych domowych wnętrzach, także na zasadzie kontrastu z np. industrialną dominantą. Fenomen natury jest nieprzemijalny, a inspiracje nią pojawiały się i będą się pojawiać. Szczególnie w czasach, gdzie wielu z nas żyje w wielkomiejskim środowisku i na co dzień kontakt z przyrodą ogranicza do spaceru z psem po trawniku przed blokiem. Prezentujemy serię mebli, lamp i dodatków, których design demonstracyjnie odwołuje się do natury.


Ciekawa plątanina gałęzi w ramach luster, nogach stołów i stołków. Jest to designerskie połączenie natury i nowoczesności, drewna i szkła. Intrygujące i zachwycające zarazem.

Snopek siana i stołek w jednym. Natura w nadruku i wykonaniu - Dutch Design Chair jest bowiem w całości produkowany z wysokiej jakości kartonu falistego posiadającego certyfikat FSC, jest więc przyjazny środowisku. Innowacja w konstrukcji, bo wytrzymały do 200 kg! Nie dziwi zatem, że Dutch Design Chair został tegorocznym laureatem Red Dot Design Award. Zasłużone gratulacje!
stołek

Stołek Flint Stone Wood to kwintesencja naturalności – wygląda niczym prymitywnie obrobiony pień drzewa, a jednocześnie zachwyca prostotą i ciepłym odcieniem. Każdy egzemplarz jest unikatowy!
stołek

W zależności od potrzeb produkt firmy Zuiver może być stolikiem lub stołkiem. Mimo że jest wykonany w całości z drewna mango, do złudzenia przypomina naturalny kamień osadzony na trzech drewnianych nogach. Kwintesencja stylu eko.
stołek
Stołki niczym z wyposażenia naszych jaskiniowych przodków. Połączenie piękna drewna oraz delikatności i ciepła futra. Ponadczasowa forma i wykonanie.
meble do salonu

Fotel Butterfly to przykład wszechstronnej inspiracji naturą. Siedzisko nawiązuję kształtem do skrzydeł motyla, a wykonanie jest z naturalnej skóry. Piękno i wygoda w jednym.
meble do salonu

Nowoczesny, biurowy design w połączeniu z siedziskiem w krowie łaty. Zaskakujące i przewrotne, sprawdzi się m.in. we wnętrzach umiejętnie łączących ciepłe i zimne akcenty.

Poniżej chyba najsilniejszy wśród prezentowanych kontrast - kontaminacja naturalnego drewna i elektryczności. Dysonans wzmaga dodatkowo klasyczny, gładki klosz. Dla odważnych i lubiących oryginalne połączenia.
oświetlenie

Lustro Water Drops stanowi nawiązanie do mnóstwa mieniących się kropel wody. Wyjątkowe i zwracające uwagę, każdy będzie chciał zobaczyć w nim swoje odbicie!
lustro

Myśliwskie trofea potraktowane z przymrużeniem oka i wykonane z tworzywa sztucznego. Zaświadczamy - takie dekoracyjne poroże nie jest passé.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Dekoracje
2013-06-03 11:29:06
Tagi do artykułu: meble | lampy | design | siedziska | lustra
 
Powiązane galerie:
Galeria Dekoracje Dekoracje Galeria Lampy Lampy Galeria Lustra Lustra  
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
mylo skyscraper style 2

Stylowa siódemka, czyli najpopularniejsze style w aranżacji wnętrz

Podobnie jak w świecie natury znajdziemy najprzeróżniejsze gatunki zwierząt i roślin, tak w świecie aranżacji istnieje wiele stylów, których różnorodność może być źródłem niekończących się zachwytów. Wśród najpopularniejszych rozwiązań warto wymienić siedem, które cieszą się ponadczasowym charakterem. Sprawdź, które pasują do Twojego wnętrza i zainspiruj się nimi, tworząc zachwycający wystrój.
MegaHomes1

Recykling poziom ekspert – czyli domy mieszkalne z kontenerów morskich

Adaptacja kontenerów morskich do budowy domów mieszkalnych, to z całą pewnością oryginalne i wciąż jeszcze nowatorskie rozwiązanie. Budownictwo modułowe zyskuje coraz więcej nowych zwolenników i śmielej wchodzi w kolejne obszary rynku. Do niedawna w Polsce budynki mieszkalne z kontenerów budziły skojarzenia z pomieszczeniami noclegowymi dla pracowników sezonowych lub budynkami typowo socjalnymi. Dziś pogląd ten ulega diametralnej zmianie. Domy kontenerowe okazują się być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych form budownictwa.
Oto wnętrze rustykalne – odpowiedź na jedną z najgłębszych tęsknot człowieka: potrzebę poczucia bliskości z naturą. Ta tęsknota pachnie pieczonym chlebem, zaprasza by usiąść wygodnie i zwolnić nieco tempo. Nic dziwnego, że wnętrza inspirowane wiejską sielanką wciąż są modne i spotkać je można nie tylko w domach ukrytych w górskiej głuszy, ale również w centrach dużych miast.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Meble o niebanalnym wzornictwie

meble do salonu
Pomimo mnogości nowych mebli, lamp i dodatków oraz ich dużej różnorodności, stworzyliśmy krótki przegląd w którym próbujemy oddać słowem i obrazem tę wyjątkowość produktów, która prawdziwie zachwyca przede wszystkim w bezpośrednim kontakcie!

Ten jedyny, wymarzony... fotel

fotele
Jest taki mebel, którego użytkowanie nierzadko jest zarezerwowane wyłącznie dla nas, do którego rościmy sobie prawa wyłącznie, a którym dzielimy się w ostateczności. Mebel, w którym czytamy, oglądamy telewizję, rozmyślamy, drzemiemy, a przede wszystkim odpoczywamy. Bez niego wielu nie wyobraża sobie swojej prywatnej przestrzeni.

Vintage w dobrej formie

meble
Projektowanie przedmiotów sztuki użytkowej to ciężka praca wymagająca od twórcy kompromisu między designem, funkcjonalnością i wygodą użytkownika. Proces tworzenia nie oznacza wyłącznie poszukiwania nowych form, materiałów i zestawień, ale także kreatywne korzystanie z dorobku minionych pokoleń.

Klasyka obita tkaniną

meble do salonu
Meble tapicerowane mają szerokie zastosowanie. Pasują wszędzie – do salonu, kuchni, sypialni, biura czy restauracji. Dostępność całego spektrum różnorodnych materiałów sprawia, że można dobrać idealną wersję dla siebie. Marka INFINITI wprowadziła do swojej oferty kultowe modele krzeseł COOKIE, GLOSSY, LOOP, PURE LOOP w wersji tapicerowanej.