X
Logo Projektoskop.pl
 
 
reklama:
 
 
 
 
 

Poinsecja - roślina o niezwykłych walorach dekoracyjnych

dekoracje
W trakcie eleganckiego obiadu czy lunchu odpowiednia dekoracja stołu stworzy odpowiednią atmosferę. Poinsecje idealnie wpisują się w charakter każdej uroczystości. Szczególnie dobrze prezentują się na odświętnie nakrytych stołach.


Dekoracje i kwiaty są niezbędnym elementem, który nadaje stołom wyjątkowy charakter i wprawia biesiadników w dobrym nastrój. Warto wybierać rośliny, które natura oferuje w danym sezonie. Zimą są to poinsecje, które dzięki różnorodnym kolorom, kształtom i rozmiarom można wykorzystać na wiele sposobów.

dekoracje
Poinsecja może zdobić rodzinny obiad, wystawny bankiet, być skromna w swej prostocie lub ultranowoczesna. Dzięki gwiazdom betlejemskim pomieszczenie zyskuje indywidualny charakter. Nie trzeba mieć specjalnych zdolności, aby łatwo stworzyć prawdziwie dekoracyjne perełki.

dekoracje
Uczta dla oka podczas różnych okazji
Gwiazdy betlejemskie pozwalają dają szerokie możliwości aranżacyjne, pasujące do różnych stylów. Miniaturowe okazy możemy ustawić w centralnym punkcie stołu lub pojedynczymi gałązkami ozdobić talerze. Jednak bez względu na rodzaj dekoracji sprawimy, że goście będą zachwyceni i urzeczeni nie tylko bogactwem potraw, ale przede wszystkim pięknem dekoracji. Poinsecje zestawione ze srebrem, świecami i elegancką porcelaną uczynią stół bardziej wytwornym. Z kolei połączone z szyszkami i gałązkami podkreślają jego prostotę i naturalność. Bogata kolorystyka poinsecji pozwala wykreować dowolny styl. Kremowa poinsecja, śnieżnobiała, czerwona, łososiowa, intensywnie lub delikatnie różowa – każda z nich dobrze się zaprezentuje na świątecznym stole.
dekoracje dekoracje
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Dekoracje
2013-10-04 11:17:08
Tagi do artykułu: Dekorowanie stołu | Poinsecja | dekoracje | kwiaty | Gwiazda Betlejemska
 
Powiązane galerie:
Galeria Dekoracje Dekoracje      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
zestaw wypoczynkowy

Ogród jako strefa relaksu

Coraz więcej ogrodów spełnia dziś funkcję wypoczynkową. Czasami nawet strefa rekreacji jest najważniejsza i wszystko inne, tj. roślinność czy dekor, jest jej podporządkowane.
meble ogrodowe

Garden party, czyli jak zrobić przyjęcie w ogrodzie

Przed nami ciepłe wiosenne weekendy. Jest to doskonały czas na spędzanie czasu z rodziną lub znajomymi na łonie natury. Jeżeli jednak nie mamy możliwości wyruszenia poza miasto, możemy urządzić popołudniowe lub wieczorne przyjęcie w ogrodzie. Takie garden party jest doskonałym sposobem na weekendowy relaks. Nie ma jednego przepisu na udane przyjęcie. Warto zadbać o parę ważnych drobiazgów, które mogą umilić pobyt w ogrodzie.
storczyki

Przesadzanie stroczyków

Storczyki są jednymi z bardziej popularnych roślin pokojowych. Mimo powszechnie panującej opinii, że są to rośliny trudne w uprawie, w sprzedaży dostępnych jest wiele gatunków, które bez problemu poradzą sobie w domowych warunkach.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Odświętne dekoracje kwiatowe w restauracjach

dekoracja świąteczna
Dobra restauracja lub firma cateringowa nie tylko słynie z wyśmienitego jedzenia. Goście oczekują czegoś więcej niż tylko wspaniałej zabawy. Oprócz zaspakajania apetytu, właściciele powinni zadbać o panujący nastrój i komfort miejsca. Dobra atmosfera w restauracji jest źródłem sukcesu a dekoracje kwiatowe odgrywają w niej niezwykle ważną rolę. W zależności od pory roku tworzą miły i przyjemny klimat.

Świąteczne inspiracje z poinsecją w roli głównej

Dekoracje świąteczne
Z myślą o nadchodzących świętach organizacja Stars for Europe, zrzeszająca producentów gwiazdy betlejemskiej, przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej, przygotowała w Instytucie Sztuki Współczesnej w Londynie wystawę z kompozycjami bożonarodzeniowymi z gwiazdą betlejemską.

Dekoracje świąteczne z gwiazdą betlejemską

dekoracja świąteczna
Wydarzenia jednoczą ludzi. Kwiatowe dekoracje idealnie pasują na szczególne okazje, nadają świąteczną atmosferę i tworzą podniosły nastrój. Zimą, zarówno pojedyncze poinsecje, jak i utworzone z nich aranżacje oraz efektowne ozdoby stołu, stanowią właściwą dekorację uroczystości.

Najpiękniejszy prezent świąteczny

dekoracja świąteczna
Poinsecja stanowi nieodłączny element Bożego Narodzenie i świątecznych dekoracji. Kwiat ten dotarł z Meksyku do Europy około 100 lat temu i od tamtej pory w okresie zimowym daje ludziom kolor i radość. Cechą charakterystyczną poinsecji są liście, a także kolorowe przysadki w odcieniach czerwieni, różu lub żółci. Niektóre ciekawe odmiany posiadają zygzakowate krawędzie, karbowane lub nakrapiane liście.