X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Sufity podwieszane - zalety

salon
Sufit podwieszany to szybki i estetyczny sposób na udaną aranżacje przestrzeni znajdującej się nad głową. Pozwala nie tylko ukryć nieestetyczne instalacje grzewcze, ale także poprawia izolację dźwiękową oraz umożliwia zastosowanie dekoracyjnego oświetlenia. Dzięki tym możliwościom, sufity podwieszane zyskują coraz większe grono zwolenników.


Do montażu sufitu podwieszanego wykorzystywane są gotowe płyty sufitowe z płyt gipsowych lub kasetony. Mocowane są one na specjalnych, wcześniej zamontowanych lekkich stelażach. Montaż takiego sufitu nie jest skomplikowany, jednak wymaga precyzji. Uzyskana wolna przestrzeń pozwala zamontować kratki wentylacyjne, oświetlenie, a nawet ułożyć dodatkowe materiały izolacyjne.

Zalety sufitów podwieszanych
Doskonałe miejsce na oświetlenie – odpowiedni montaż oświetlenia pozwoli osiągnąć ciekawe efekty dekoracyjne. Przy tego rodzaju konstrukcji bez problemu można użyć m.in. opraw, których ze względu na rozmiar i sposób podłączenia nie da się zamontować w tradycyjnym suficie.
Zmienia optycznie proporcje – montaż płyt sufitowych umożliwia korektę proporcji pomieszczenia. Dzięki nim można obniżyć sufit w wysokich pomieszczeniach, co ma znaczący wpływ zarówno na estetykę, jak i względy ekonomiczne. Z kolei montaż gładkich płyt sufitowych o lustrzanej powierzchni pozwala optycznie powiększyć niewielkie pomieszczenia.
Bezpieczeństwo i dźwięki – w pomieszczeniach z podwieszonym sufitem nie ma pogłosu a same dźwięki są przyjemniejsze dla ucha. Ponadto płyty te charakteryzują się dobrą ochroną przed ogniem, dlatego często osłaniają one strop w domach szkieletowych.
Ukrywanie niedoskonałości – sufit podwieszany bardzo dobrze maskuje nieestetyczne fragmenty stropu, może także zasłonić instalacje - ciągi wentylacyjne, rury kanalizacyjne czy kable. Co istotne, w razie awarii można w łatwy sposób dostać się do instalacji – wystarczy zdemontować konstrukcję a po naprawieniu ponownie zamontować. Należy także wiedzieć, że ze względów bezpieczeństwa pod sufitem podwieszanym nie powinno się maskować rur gazowych. Gaz ulatniający się w zamkniętej przestrzeni między stropem a płytami sufitowymi szybko może osiągnąć stężenie grożące wybuchem.

Sufity podwieszane pozwalają na oryginalną aranżację wnętrz. Dzięki nim można tworzyć dowolne kształty, które urozmaicą domowe wnętrze. Dodatkowo zainstalowane oświetlenie da możliwość wykreowania wyjątkowego nastroju w pomieszczeniu.Przykładowy sufit podwieszanySufity podwieszanebiurokawiarnia
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Strop
2016-02-19 05:56:27
Tagi do artykułu: sufitu podwieszanego | Kasetony | sufity | stropy
 
Powiązane galerie:
Galeria Salony, pokoje dzienne Salony, pokoje dzienne Galeria Lampy Lampy Galeria Wnętrza Wnętrza Galeria Biurowce Biurowce
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Velux

Co można samodzielnie naprawić w oknie dachowym?

Dbając o okna dachowe na co dzień, konserwując je zgodnie z zaleceniami producenta, raczej nie będziemy mieli kłopotów z ich sprawnym funkcjonowaniem ani z ewentualnymi uszkodzeniami. Gdyby jednak rama lub skrzydło okna zostały zarysowane, nastąpiło zużycie powłoki lakieru czy uszkodzenie uszczelki, to warto wiedzieć, że większość tego typu napraw w oknie dachowym można wykonać samodzielnie.
Projekt Mini1

Mini 4 – projekt domu parterowego dla 4-osobowej rodziny

Domy parterowe to spełnienie marzeń wielu osób, ponieważ potrafią zaspokoić potrzeby mieszkaniowe nawet licznej rodziny. Często zapewniają funkcjonalny rozkład pomieszczeń z przestronnym salonem, w którym każde spotkanie rodzinne będzie niesamowitym przeżyciem. Taki właśnie jest projekt domu Mini 4. Sprawdźmy bliżej jego parametry i rozwiązania instalacyjne.
Projekt Oli3

Dom na wąską działkę? Poznaj projekt Oli II

Działka o niewielkiej szerokości nie oznacza, że trzeba od razu rezygnować z marzeń o przestronnym domu z ogrodem. W tej sytuacji warto zdecydować się na budynek z funkcjonalnie zaplanowaną przestrzenią. Rozwiązaniem problemu może się okazać projekt Oli II – zwarta bryła z komfortowym wnętrzem.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Zalety sufitów podwieszanych

salon
W zależności od przeznaczenia pomieszczenia, musi ono spełniać określone normy. Wybierając materiały budowlane do wnętrza, musimy wziąć to pod uwagę. Z jakich względów lokale użyteczności publicznej najczęściej wyposaża się w sufity podwieszane?

Sufity podwieszane - maskują i zdobią!

Przykład sufitu podwieszanego
Nie ma domu, mieszkania, które nie miałoby sufitu. Gdy jest równy i ładnie pomalowany – zdobi. Co jednak gdy jest krzywy, nierówny, albo chcemy zamontować jakieś fantazyjne oświetlenie? Wtedy idealnie sprawdzi się sufit podwieszany. Pozwoli ukryć to co brzydkie i wyeksponować we wnętrzu to co ładne. Sprawdzi się również we wnętrzach użyteczności publicznej, gdzie stosowane są nawiewniki czy czujniki ppoż.

Ściana do przytulania

salon
Dekoracyjne wykończenie ścian to jeden z ważniejszych etapów urządzania domowych wnętrz. Z jednej strony ściany stanowią tło dla pozostałych dekoracji, z drugiej jednak mogą stać się ważnym elementem aranżacji.

Drewno na ogrzewaniu podłogowym - deski, klepki i kasetony

drewniana podłoga do jadalnia
Sezon grzewczy już dawno rozpoczęty. Planujesz wiosną remont i montaż ogrzewania podłogowego, ale nie chcesz rezygnować z posiadania drewnianych posadzek? Przekonaj się jak bogata jest oferta dębowych podłóg, które można montować na instalacji grzewczej.