Stylowy miks

Eklektyzm nie oznacza braku stylu, a umiejętnie inspirowanie się różnymi kierunkami w kulturze i sztuce. Można się o tym przekonać oglądając wnętrza “Domu Eklektycznego” którego wnętrze jest spójne, a harmonijnie rozłożone akcenty dekoracyjne sprawiają, że całości aranżacji towarzyszy rodzinna aura.

“Dom Eklektyczny” został zaprojektowany przez Grupę Żoliborz/SiT Grupę Projektową, a wykonany przez manufakturę Wirchomski. Pod jednym dachem mamy do czynienia z różnymi stylami, materiałami wykończeniowymi, a nawet gatunkami drewna. Projektantom z Grupy Żoliborz/SiT Grupy Projektowej udało się stworzyć ponadczasowy wystrój, który pomysłowo czerpie zarówno z klasyki, jak i współczesności. Niebagatelną rolę odgrywa finezyjna jakość wykonania poszczególnych elementów wyposażenia domu. Specjaliści z manufaktury Krzysztofa Wirchomskiego zadbali, żeby każdy detal wykonany został zgodnie z życzeniem projektantów.

łazienka,jadalnia

fot. łazienka,jadalnia

Sercem domu zazwyczaj jak kuchnia i właśnie od niej rozpoczynamy spacer po “Domu Eklektycznym”. Już na jej przykładzie widać myśl przewodnią projektantów, a więc pomysłowy miks starego z nowym, jasnego z ciemnym, miękkiego z twardym itp. Nowoczesną linię białej zabudowy kuchennej ocieplają klasyczne frezowania frontów, przeszklenia górnych szafek i subtelne uchwyty. Na środku kuchni uwagę zwraca wyspa z akacji wędzonej przypominająca klasycystyczny barek z antykwariatu. Z wyspą kontrastuje znajdujący się bezpośrednio nad nią nowoczesny stalowy okap. Dzięki jasnej kolorystyce i dużej ilości światła dziennego, w kuchni panuje bardzo optymistyczna atmosfera sprzyjająca rodzinnym śniadaniom i lunchom. Kolejnym starym akcentem jest międzywojenny stół z krzesłami, kupione przez właściciela na targu staroci.

Salon w “Domu Eklektycznym” utrzymany jest w stonowanej kolorystyce ciepłych barw neutralnych. Zaskakuje połączenie na podłodze dwóch diametralnie różnych gatunków drewna – akacji wędzonej i złocistego dębu. Pas jasnej, drewnianej podłogi znajduje lustrzane odbicie na suficie, który został wykończony takim samym gatunkiem drewna. Intensją projektantów było kolorystyczne oddzielenie salonu od kuchni z jadalnią, a także symboliczne nakreślenie holu w przestrzeni domu. Z kolei w salonie architekci zastosowali różnego rodzaju materiały wykończeniowe. Nowoczesny kominek wykonany został z grafitowego bazaltu, a jednolita płaszczyzna kamienia przełamana została grawerowanym motywem roślinnym.

łazienka

fot. łazienka

Jedna ze ścian to eleganckie połączenie koniakowego drewna akacji wędzonej o pięknym rysunku z mlecznym szkłem. Centralne miejsce w salonie zajmuje biały, skórzany narożnik oraz dekoracyjny puf. Ciekawie prezentuje się także ściana telewizyjna, którą specjaliści obłożyli drewnem.

salon

fot. salon

W łazience projektanci postawili na prostotę. Ściana konstrukcyjna wykorzystana została jako naturalne rozdzielenie strefy z wanną od otwartej przestrzeni z deszczownicą. Niewątpliwą dekorację salonu kąpielowego jest dostojna, wolnostojąca wanna ze stalową baterią wychodzącą bezpośrednio z posadzki. Piękne tło stanowią duże płyty kamienne z bazaltu o matowym wykończeniu. Surowy charakter łazienki celowo ocieplają podłoga i sufit przy wannie, wykonane z jasnego drewna tekowego oraz stylizowana na starą szafka umywalkowa.

Za całość prac związanych z drewnem odpowiedzialna była manufaktura Wirchomski, specjalizująca się we wszechstronnej pracy z tym materiałem – w tym produkcji mebli na zamówienie, drzwi czy zabudowy kuchennej.
REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)