X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Umywalki nablatowe

umywalka
Ceramika łazienkowa to nie tylko praktyczne wyposażenie łazienki, ale również element dekoracyjny. Zakup odpowiedniego modelu wymaga zastanowienia się i podjęcia paru istotnych decyzji. Bogata oferta na rynku pozwala wybierać wśród różnego rodzaju materiałów, kształtów i kolorów, co z pewnością umożliwia dopasowanie ceramiki do wnętrza łazienki.


Wśród licznych modeli możemy wybierać z kilku popularnych typów umywalek: tradycyjnych, meblowych oraz nablatowych. Warto przyjrzeć się ostatniej grupie, a w szczególności umywalkom nablatowym, które dodają pomieszczeniu elegancji. Aranżując łazienkę możemy wybrać nie tylko kształt i wielkość umywalki, ale także materiał z jakiego została ona wykonana.

Jak sama nazwa wskazuje, umywalki nablatowe montowane są na powierzchni blatu, dzięki czemu nie zajmują cennej przestrzeni wewnątrz. Umywalki nablatowe pozwalają także na łatwiejsze czyszczenie krawędzi i całego blatu.

umywalka
meble łazienkowe
Decydując się na zakup, warto przede wszystkim sprawdzić, czy umywalka nablatowa ma otwór na baterię. Wiele modeli ma zrobione specjalne otwory do mocowania baterii na umywalce. Dostępne są także te bez otworu – wtedy odpowiednia jest bateria podtynkowa lub instalowana na blacie. Ponadto wiele modeli projektowanych jest w taki sposób, by można było zarówno je powiesić, mocując do ściany, jak i postawić.

Umywalki nablatowe urzekają swoimi często niebanalnymi kształtami, materiałami z jakich powstają, kolorami i wielkościami. Bogata oferta dostępna na rynku sprawia, że umywalka we wzory miast, w kształcie kleksa czy w żółtym kolorze już nie będzie marzeniem, a nietuzinkowym rozwiązaniem w naszej łazience.
umywalka
umywalka
Warto także zwrócić uwagę na materiał. Umywalki z kamienia czy szkła to coraz częstszy widok w łazience. Wykonane w różnych barwach, bez problemu można dopasować do pomieszczenia aranżowanego zarówno w ciemnych, jak i jasnych kolorach.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Armatura i ceramika
2016-02-28 18:25:23
Tagi do artykułu: łazienki | ceramika | umywalki
 
Powiązane galerie:
Galeria Łazienki Łazienki Galeria Baterie łazienkowe, krany Baterie łazienkowe, krany Galeria Umywalki Umywalki  
 
    Najlepsze projekty domów