X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Ciepły próg - Termiczna Osłona Podproża CAL

izolacja termiczna
Najczęściej drzwi wejściowe do domu montuje się na gotowej posadzce. Nie zabezpiecza to jednak przedsionka przed stratami ciepła. Rozwiązaniem tego problemu jest montaż progu, który eliminuje mostki cieplne pod posadzką.

Zakład Stolarki Budowlanej CAL wprowadził na rynek innowacyjne rozwiązanie o nazwie Termiczna Osłona Podproża (TOP). System TOP jest bardzo skuteczny i łatwy w montażu. Został on zgłoszony jako wynalazek nr P402608 do Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej i od początku 2013 roku TOP chroniony jest patentem.


Jak zbudowany jest TOP?
Termiczna Osłona Podproża wprowadza pod próg drzwi zewnętrznych dodatkowy materiał termoizolacyjny. Ułatwia on proces montażu drzwi i podnosi stabilność ich konstrukcji. Wykorzystanie w TOP systemowych poszerzeń proponowanych przez producenta progu gwarantuje jego łatwe i skuteczne połączenie z podstawą drzwi oraz możliwość wpięcia hydroizolacji. Przestrzeń pomiędzy plastikowymi poszerzeniami w TOP wypełniona jest blokiem z twardego polistyrenu spienionego. Tak przygotowany zestaw stanowi zwartą i bardzo wytrzymałą podwalinę drzwi. Termoizolacja w systemie TOP sięga poniżej poziomu jastrychu. Tym samym efektywnie eliminuje mostki termiczne pod progiem.

Prawidłowy sposób montażu
izolacja termicznaBlok systemu TOP powinien mieć długość równą szerokości zewnętrznej drzwi. Montaż zaczyna się od podpięcia go do progu, a następnie zainstalowania w kanale montażowym na wypoziomowanej i przykręconej do fundamentu belce lub konsoli. Całkowita głębokość montażu TOP wynosi 80 mm od górnej powierzchni podłogi. Dopiero po dokładnym sprawdzeniu ustawienia poszczególnych elementów można je na stałe zamocować do ścian. Całość TOP, łącznie z progiem, należy przykręcić do podłoża. Służy do tego specjalny kanał do wkrętów mocujących, który przykrywa listwa z odpornego na ścieranie tworzywa sztucznego. Folia hydroizolacyjna, która uzupełnia zestaw, chroni podproże przed zawilgoceniem. Prawidłowo zamontowany próg jest szczelny, nie trzeszczy i nie przemarza.
System TOP wykonany jest z bardzo wytrzymałych materiałów, odpornych na odkształcanie, nawet pod wpływem dużego ciężaru, np. nacisku kół samochodu (cecha przydatna w garażach).
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Technologie
2013-09-13 14:00:15
Tagi do artykułu: drzwi wejściowe | mostki termiczne
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Velux

Co można samodzielnie naprawić w oknie dachowym?

Dbając o okna dachowe na co dzień, konserwując je zgodnie z zaleceniami producenta, raczej nie będziemy mieli kłopotów z ich sprawnym funkcjonowaniem ani z ewentualnymi uszkodzeniami. Gdyby jednak rama lub skrzydło okna zostały zarysowane, nastąpiło zużycie powłoki lakieru czy uszkodzenie uszczelki, to warto wiedzieć, że większość tego typu napraw w oknie dachowym można wykonać samodzielnie.
Projekt Mini1

Mini 4 – projekt domu parterowego dla 4-osobowej rodziny

Domy parterowe to spełnienie marzeń wielu osób, ponieważ potrafią zaspokoić potrzeby mieszkaniowe nawet licznej rodziny. Często zapewniają funkcjonalny rozkład pomieszczeń z przestronnym salonem, w którym każde spotkanie rodzinne będzie niesamowitym przeżyciem. Taki właśnie jest projekt domu Mini 4. Sprawdźmy bliżej jego parametry i rozwiązania instalacyjne.
Projekt Oli3

Dom na wąską działkę? Poznaj projekt Oli II

Działka o niewielkiej szerokości nie oznacza, że trzeba od razu rezygnować z marzeń o przestronnym domu z ogrodem. W tej sytuacji warto zdecydować się na budynek z funkcjonalnie zaplanowaną przestrzenią. Rozwiązaniem problemu może się okazać projekt Oli II – zwarta bryła z komfortowym wnętrzem.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Drzwi zewnętrzne - wybór i montaż

drzwi zewnętrzne
„Drzwi wejściowe są najważniejszym elementem domu, gdyż każdy gość musi się z nimi zetknąć” głosi amerykańska maksyma. Prawdziwość tych słów jest niezaprzeczalna – drzwi zewnętrze stanowią bowiem nie tylko wizytówkę domu, ale także odgradzają nas od świata zewnętrznego, zapewniają bezpieczeństwo i chronią. Czym zatem należy kierować się przy wyborze drzwi wejściowych i jak prawidłowo je zamontować?...

Jak ocieplić próg drzwi wejściowych do domu?

drzwi zewnętrzne
Gdy zimne podmuchy wiatru wychładzają przedsionek nie musi to świadczyć o kiepskim wyborze drzwi wejściowych do domu. Częstą przyczyną nieszczelności jest nieprawidłowo zamontowany próg, a dokładniej brak jego izolacji pod podłogą.

Drzwi zewnętrzne

drzwi zewnętrzne
Drzwi zewnętrzne oprócz funkcji użytkowej, coraz częściej stanowią ważny element aranżacji budynku. Warto zatem zadbać o odpowiedni materiał i kolor, tak aby współgrały one z charakterem domu. Wybierając, powinniśmy kierować się nie tylko estetyką ale przede wszystkim naszym bezpieczeństwem.

DZIAŁ III - Budynki i pomieszczenia

paragraf
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY
w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie - DZIAŁ III: Budynki i pomieszczenia