X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Ogrodzenie panelowe

ogrodzenie
Wybór ogrodzenia zależy od tego, jakich mamy sąsiadów i jakie funkcje powinien pełnić płot. Przy jego pomocy możemy nie tylko zapewnić ochronę posesji, ale także uatrakcyjnić i wzbogacić wygląd ogrodu. Każdy rodzaj ogrodzenia posiada zarówno zalety, jak i wady. Warto jednak zwrócić uwagę na ogrodzenia systemowe, które cieszą się coraz większą popularnością.


Ogrodzenia systemowe mogą być wykonywane z prefabrykowanych elementów betonowych, produkowanych częściowo, łącznie z przęsłami i słupkami. Niestety ten rodzaj ogrodzenia ma wadę, ponieważ przeważnie faktura ozdobna jest tylko z jednej strony ogrodzenia - druga pozostaje równa i mało atrakcyjna. Tego rodzaju płoty są dość ciężkie, wysokie i równocześnie bardzo szczelne. Niestety ciężkie przęsła mogą być dość kłopotliwe w trakcie montażu.

Ogrodzenie panelowe R FitInnym rodzajem ogrodzeń systemowych są ogrodzenia panelowe. Wykonywane są przeważnie ze stali nierdzewnej lub ocynkowanej. Większość przęseł można montować nie tylko do słupków pochodzących z tego samego systemu, ale także tych, które już stoją na posesji. Ogrodzenie panelowe może być budowane z cokołem lub bez. Jest łatwe w montażu, ponieważ wraz z ogrodzeniem dostarczany jest szczegółowy wykaz wszystkich jego elementów oraz instrukcja, która ułatwia samodzielny montaż. Mimo że samodzielny montaż takiego ogrodzenia nie jest skomplikowany, płot jest wytrzymały i stabilny.

ogrodzenieDużą zaletą ogrodzeń panelowych jest fakt, że można wybierać różne wzory, materiały, kolory czy nawet wysokość. Dzięki temu mamy możliwość idealnie dopasować ogrodzenie nie tylko do gustu estetycznego, ale przede wszystkim do wyglądu domu i stylu w jakim urządzony jest ogród.

Koszt ogrodzenia panelowego wynika z jego rozmiarów, kształtów, zastosowanych materiałów czy nawet samego koloru. Istotne jest także uwzględnienie występujących w ogrodzeniu bram i furtek. Montowane są w nich różnego rodzaju zamki, które mogą być obsługiwane ręcznie lub automatycznie. Takie rozwiązania mogą w znaczny sposób podnieść koszt montażu ogrodzenia.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Ogrodzenia
2016-01-05 09:47:02
Tagi do artykułu: ogrodzenia | płoty | ogrodzenia panelowe | ogrody
 
Powiązane galerie:
Galeria Ogrodzenia Ogrodzenia      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
gaz

Jak zmienić sprzedawcę gazu i sporo na tym zaoszczędzić?

Kiedy rachunek za gaz zaczyna nadmiernie obciążać twój budżet możesz, jak w przypadku energii elektrycznej, zmienić sprzedawcę. Wbrew pozorom nie jest to trudne i wymaga przejścia jedynie kilku formalnych kroków. Oto zwięzły poradnik dla wszystkich, którzy potrafią liczyć własne pieniądze, i którzy właśnie pomyśleli o takiej operacji.
ogród

Zagospodarowanie terenu wokół nowego domu

Zagospodarowanie terenu wokół domu, to przeważnie ostatni etap ciężkich prac, po przeprawie przez proces budowy i przeprowadzce. Piękny ogród wokół domu ma nie tylko zachwycać, ale też być praktyczny i łatwy w utrzymaniu. Dbanie o nowy dom oraz obejście wymaga wiedzy i wysiłku, dlatego tak ważny jest dobry pomysł na aranżację.
mur

Ogrodzenia murowane

Ogrodzenie murowane jest efektywne i wytrzymałe. Sprawia wrażenie solidnego i trwałego. Szeroki wybór materiałów daje nieograniczone możliwości stworzenia czegoś szczególnego. Takie ogrodzenie może wtapiać się w otoczenie domu, być delikatną ozdobą ogrodu lub też ochroną naszej prywatności. Powinno być także porządnie wykonane, aby nie stanowiło zagrożenia. Konstrukcja takiego ogrodzenia musi być mocna i solidnie podparta, dlatego bardzo istotne są jego fundamenty.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Koniec lata w ogrodzie

ogród
Często z aranżacją ogrodu czekamy do wiosny, chociaż szereg prac można wykonać jeszcze przed zimą. Montując już teraz ogrodzenie, oświetlenie czy robiąc chodnik prowadzący do wiaty z drewnem kominkowym zadbamy o to, by zimą czuć się bezpiecznej i nie brodzić w błocie. Wystarczy wszystko dokładnie zaplanować, aby zakończyć prace jeszcze przed pierwszymi przymrozkami.

Kompleksowe ogrodzenie domu

Ogrodzenie
Wybór odpowiedniego ogrodzenia jest nierzadko trudny i wymagający poświęcenia znacznej ilości czasu. Szeroka oferta dostępna na rynku może przyprawić o zawrót głowy, szczególnie, gdy jesteśmy pochłonięci formalnościami związanymi z budową domu. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem może okazać się zakup całego ogrodzenia u jednego producenta.

Bezpieczne ogrodzenie

Ogrodzenie kratowe VEGA B
Ogrodzenie to jeden z ważniejszych elementów przydomowego ogrodu. Wbrew powszechnej opinii nie jest ono wyłącznie wizytówką. To w jaki sposób ogrodzony jest nasz dom, widzą wszyscy. Także osoby niepowołane. Warto więc zadbać, aby było ono w jak najlepszej formie.

Gabiony do ogrodu

ogrodzenie
Początkowo gabiony stosowane były tylko w budownictwie inżynieryjnym. Służyły jako wzmocnienia skarp, brzegów rzek oraz nasypów. Dziś wykorzystywane są także jako elementy dekoracyjne, głównie do aranżacji ogrodów i terenów zielonych.