X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Jak urządzić sypialnię latem?

sypialnia
Sypialnia z pewnością jest jednym z ważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu. Jej odpowiednia aranżacja odpowiada za to, czy będziemy czuć się komfortowo. Jak więc urządzić to pomieszczenie, by sprzyjało wypoczynkowi? Poznajcie zasady aranżacji sypialni z Dekoria.pl.


Każdy hałas, nadmierna ilość światła czy inne czynniki zewnętrzne mogą powodować bezsenność. Niewyspani, pomimo dobrych chęci, możemy mieć problemy z koncentracją i dobrym samopoczuciem. Dlatego ważne jest, by urządzając sypialnię zadbać o to, żeby te problemy nie stały się naszym udziałem. Pewne elementy, jak zagospodarowanie przestrzeni, są stałe, inne - dodatki i styl wnętrza - zmienne (podyktowane naszymi upodobaniami). A więc od czego zacząć?

sypialniaSypialnia to miejsce, w którym odpoczywamy i regenerujemy siły po długim dniu. Dlatego już od początku zwróćmy uwagę na odpowiednie rozmieszczenie przedmiotów i oświetlenie sypialni. Istotną rolę odgrywa tu wielkość pomieszczenia, a także strona, na którą wychodzą okna. Dlatego osoby, które lubią wcześnie wstawać powinny wybrać sypialnię po wschodniej stronie, a ci, którzy wolą dłużej pospać - po zachodniej.

Najważniejszym meblem w pomieszczeniu jest łóżko. Aby było wygodne, powinniśmy wybrać odpowiedni materac, dobrany do naszej sylwetki. To on przede wszystkim odpowiada za komfortowy wypoczynek. Pamiętajmy jednak, że łóżko to także rama, która powinna być odpowiednio dobrana do wystroju pomieszczenia. Z racji tego, że jest ono przedmiotem, który determinuje aranżację sypialni, to do niego powinniśmy dobrać pozostałe meble. Pamiętajmy jednak o umiarze. Dysponując niewielką przestrzenią, nie warto zaśmiecać jej niepotrzebnymi przedmiotami.

sypialniaElementem zmiennym są z pewnością dodatki dekoracyjne. Te możemy wymieniać w zależności od pory roku czy też naszego samopoczucia. Latem zrezygnujmy z ciężkich zasłon i grubych, ciemnych materiałów. Zastąpmy je zwiewnymi tkaninami w jasnych odcieniach, które dodatkowo rozświetlą wnętrze, dodając mu lekkości - radzi Agnieszka Rybka, dyrektor handlowy Dekoria.pl. Dlatego w sezonie letnim polecamy klientom linię Jupiter - dodaje. Materiał wykorzystany w kolekcji jest uniwersalny i łatwy w utrzymaniu.

Bogata paleta dostępnych barw pozwala na dowolne łączenie odcieni, co w efekcie umożliwia tworzenie ciekawych kompozycji kolorystycznych. Tkanina jest miękka, posiada lekki połysk, a przede wszystkim dobrze się układa, co dodatkowo przemawia za jej walorami estetycznymi.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Sypialnie
2014-07-21 13:25:32
Tagi do artykułu: sypialnia | oświetlenie | łóżka | materace | dekoracje
 
Powiązane galerie:
Galeria Sypialnie Sypialnie Galeria Aranżacja okien Aranżacja okien Galeria Łóżka Łóżka  
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
mylo skyscraper style 2

Stylowa siódemka, czyli najpopularniejsze style w aranżacji wnętrz

Podobnie jak w świecie natury znajdziemy najprzeróżniejsze gatunki zwierząt i roślin, tak w świecie aranżacji istnieje wiele stylów, których różnorodność może być źródłem niekończących się zachwytów. Wśród najpopularniejszych rozwiązań warto wymienić siedem, które cieszą się ponadczasowym charakterem. Sprawdź, które pasują do Twojego wnętrza i zainspiruj się nimi, tworząc zachwycający wystrój.
MegaHomes1

Recykling poziom ekspert – czyli domy mieszkalne z kontenerów morskich

Adaptacja kontenerów morskich do budowy domów mieszkalnych, to z całą pewnością oryginalne i wciąż jeszcze nowatorskie rozwiązanie. Budownictwo modułowe zyskuje coraz więcej nowych zwolenników i śmielej wchodzi w kolejne obszary rynku. Do niedawna w Polsce budynki mieszkalne z kontenerów budziły skojarzenia z pomieszczeniami noclegowymi dla pracowników sezonowych lub budynkami typowo socjalnymi. Dziś pogląd ten ulega diametralnej zmianie. Domy kontenerowe okazują się być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych form budownictwa.
Oto wnętrze rustykalne – odpowiedź na jedną z najgłębszych tęsknot człowieka: potrzebę poczucia bliskości z naturą. Ta tęsknota pachnie pieczonym chlebem, zaprasza by usiąść wygodnie i zwolnić nieco tempo. Nic dziwnego, że wnętrza inspirowane wiejską sielanką wciąż są modne i spotkać je można nie tylko w domach ukrytych w górskiej głuszy, ale również w centrach dużych miast.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Sypialnia - strefa nocnego relaksu i odpoczynku

sypialnia
Sypialnia to miejsce wyjątkowe w naszym mieszkaniu. Jest miejscem prywatnym i intymnym, do którego osoby postronne rzadko mają wstęp. Dlatego zastanawiając się na doborem mebli należy uświadomić sobie sprawę najważniejszą - pomieszczenie to powinno być przeznaczone wyłącznie do wypoczynku i snu...

Jak urządzić komfortową sypialnię?

sypialnia
Jest jednym z najważniejszych miejsc w domu. Tu odpoczywamy, wyciszamy się i nabieramy sił. Komfortowa sypialnia to przemyślana aranżacja, dobrane kolory ścian i optymalny materac.

Urządzamy sypialnię

łóżko
Sypialnia, jak mało które pomieszczenie w naszym domu, powinna być pokojem szytym na miarę. Tu trendy i pomysły dekoratorów mają drugorzędne znaczenie. Najważniejsze to stworzyć wnętrze funkcjonalne, w którym wygodnie będzie się odpoczywało.

Dobry sen nocy letniej…

sypialnia
Lato rozpieszcza nas wysokimi temperaturami i słoneczną aurą. Po upalnym dniu czas na zasłużony odpoczynek i relaks w komfortowych warunkach. Wbrew pozorom taki luksus może na nas czekać nie tylko w zagranicznym kurorcie, ale także we własnym domu. Pod warunkiem, że na aranżacyjny celownik obierzemy domową sypialnię. Odpowiednio urządzona będzie… jak ze snu!