X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Chodniki, maty i dywaniki

dywan
Nowoczesne wnętrza charakteryzują się maksymalną prostotą aranżacji. Prosta bryła mebli, najlepiej w jak najmniejszej ilości, minimum kolorów i dodatków. Efekt jest łatwy w odbiorze dla każdego ale rzadko emanuje domowym ciepłem. Minimum dodatków nie zakłada, że nie ma być ich wcale.


Doskonałym elementem uzupełniającym surowe wnętrza są wszelkie maty, różnokolorowe wycieraczki i chodniczki.
Chodniki, tak jak dywany, różnią się od siebie surowcem i sposobem wykonania. Najwygodniejsze do utrzymania w czystości są dywaniki i chodniczki wykonane z surowców organicznych (np. wełniane). Czyszczą się dużo lepiej niż materiały syntetyczne. Spośród materiałów syntetycznych popularne są wykładziny polipropylenowe (PP) i heat-set (PPBCF).
Chodniki dywanowe warto stosować w miejscach gdzie dłużej „przesiadujemy” np. przy ulubionym fotelu czy kanapie. Miło jest też wstać rano na mięciutki dywanik przy łóżku, niż na zimną posadzkę.


Sklepy dywanowe posiadają szeroki wybór dywaników i mat do każdego rodzaju pomieszczenia.
Maty bambusowe i maty słomiane doskonale nadają się na taras- zwłaszcza gdy promienie słońca rozgrzewają glazurę do czerwoności. Należy je, w miarę możliwości, chronić przed przemoknięciem i nieestetycznymi zaciekami.

Chodniki do przedpokoju, chodniki łazienkowe, chodniki na schody i chodniki wejściowe warto od spodu zaopatrzyć w maty antypoślizgowe.
Wśród mat łazienkowych coraz popularniejsze są maty gumowe, które można położyć w brodziku. Maty łazienkowe zwiększają bezpieczeństwo użytkowników poruszających się na boso na mokrej lub wilgotnej podłodze.
Dla przeciwników chodniczków i dywaników, powstają propozycje z korka, drewna i kamienia. Nie przepuszczają wilgoci, a ich powierzchnia jest higieniczna i szybko schnie. Oprócz niespotykanego pomysłu dywanika z kamieni nowocześni projektanci proponują dywanik z mchu! Jego właściciele poza niecodziennym doznaniem nie muszę się martwić o wilgoć, która gromadzi się w łazience. Rzecz jasna dywanik nie nadaje się do intensywnej eksploatacji. To raczej zdumiewający, aczkolwiek bardzo estetyczny dodatek.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Podłogi
Autor: Agnieszka Bykowska
2016-07-31 21:39:00
Tagi do artykułu: maty | wycieraczki | chodniczki | Chodniki | Chodniki dywanowe | Maty bambusowe | maty słomiane | Chodniki do przedpokoju | chodniki łazienkowe | chodniki na schody | chodniki wejściowe | maty antypoślizgowe | Maty łazienkowe | dywaniki
 
Powiązane galerie:
Galeria Dywany Dywany Galeria Podłogi Podłogi    
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
mylo skyscraper style 2

Stylowa siódemka, czyli najpopularniejsze style w aranżacji wnętrz

Podobnie jak w świecie natury znajdziemy najprzeróżniejsze gatunki zwierząt i roślin, tak w świecie aranżacji istnieje wiele stylów, których różnorodność może być źródłem niekończących się zachwytów. Wśród najpopularniejszych rozwiązań warto wymienić siedem, które cieszą się ponadczasowym charakterem. Sprawdź, które pasują do Twojego wnętrza i zainspiruj się nimi, tworząc zachwycający wystrój.
MegaHomes1

Recykling poziom ekspert – czyli domy mieszkalne z kontenerów morskich

Adaptacja kontenerów morskich do budowy domów mieszkalnych, to z całą pewnością oryginalne i wciąż jeszcze nowatorskie rozwiązanie. Budownictwo modułowe zyskuje coraz więcej nowych zwolenników i śmielej wchodzi w kolejne obszary rynku. Do niedawna w Polsce budynki mieszkalne z kontenerów budziły skojarzenia z pomieszczeniami noclegowymi dla pracowników sezonowych lub budynkami typowo socjalnymi. Dziś pogląd ten ulega diametralnej zmianie. Domy kontenerowe okazują się być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych form budownictwa.
Oto wnętrze rustykalne – odpowiedź na jedną z najgłębszych tęsknot człowieka: potrzebę poczucia bliskości z naturą. Ta tęsknota pachnie pieczonym chlebem, zaprasza by usiąść wygodnie i zwolnić nieco tempo. Nic dziwnego, że wnętrza inspirowane wiejską sielanką wciąż są modne i spotkać je można nie tylko w domach ukrytych w górskiej głuszy, ale również w centrach dużych miast.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Chodniki do przedpokoju

Dywan Egon wino firmy Komfort
Cieszą oko, zdobią nasz przedpokój, jednak ich podstawowe zadanie to ochrona podłogi. Jest to szczególnie ważne, gdy za oknem panuje plucha lub zalega śnieg Chodniki do przedpokoju mogą mieć dwie funkcje: albo chronić drewno przed wilgocią wnoszoną na butach, albo nasze stopy przed chłodem płytek. Jednak w większości przypadków pełnią one po prostu funkcję dekoracyjną.

Jak wybrać dywan?

salon
Harmonijna kompozycja mebli i dywanów wydobędzie urodę tych pierwszych, z kolei podporządkowanie przestrzeni agresywnym deseniom na podłodze zdominuje wnętrze. Zestawienia kolorystyczne tkanin i mebli tworzy się na zasadzie kontrastów lub podobieństwa...

Materiały antypoślizgowe na schody

hol
Schody prowadzące do naszego domu powinny być bezpieczne, tak by osoby z nich korzystające nie zostały narażone na przykre niespodzianki w postaci złamania którejś kończyny, bolesnego zbicia lub skręcenia stawu w wyniku upadku. Powinny być odpowiednio zabezpieczone zarówno na wypadek padającego deszczu, jak i mrozu. W trosce o bezpieczeństwo domowników warto wyposażyć schody w odporne na ścieranie, a także warunki atmosferyczne, nakładki.

Siłownia domowa i jej zalety

siłownia
Odpowiednie odżywianie i dbałość o kondycję fizyczną propagowane są przez media jako najlepszy styl życia. O skuteczności reklam świadczy rosnąca popularność klubów sportowych i sklepów ze zdrową żywnością. Dzięki tym trendom coraz więcej osób decyduje się na aranżacje siłowni we własnym mieszkaniu lub domu.