X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Patelnia grillowa

patelnia
Smażenie, duszenie, zapiekanie i grillowanie potraw wymaga zastosowania odpowiedniej patelni, tak jak krojenie, filetowanie, szatkowanie i siekanie wykonuje się innym rodzajem noża. Jakie właściwości powinna mieć dobra patelnia grillowa?

Technologia to podstawa

Patelnia powinna być wykonana z materiałów, które nie zmieniają właściwości chemicznych i organoleptycznych potraw oraz nie emitują szkodliwych mikroelementów. Wybór patelni zależy ściśle od jej przeznaczenia. Inne właściwości oraz wygląd będzie miała patelnia do naleśników i omletów a inne patelnia do duszenia potraw czy patelnia grillowa.

Jak wybrać patelnię?
patelniaPatelnia służąca do grillowania powinna być masywna i mieć grube dno, które zapobiegnie przegrzewaniu potraw. Profesjonalne, mocne i ciężkie patelnie takich producentów jak Turk i Skeppshult, są wykonane z naturalnego żeliwa i mają bardzo długą lub nawet dożywotnią gwarancję. Produkty te znacznie różnią się od niedrogich patelni dostępnych w marketach. Między innymi nie posiadają warstwy nieprzywieralnej. Takiej właściwości produkt nabiera po pewnym czasie użytkowania. Ponadto podczas smażenia patelnia żeliwna uwalnia pierwiastki żelaza, które działają dobroczynnie dla osób cierpiących na schorzenia serca i choroby krwi.

Entuzjaści smażenia na patelni z powłoką ceramiczną, czy też z porcelanowej emalii z pewnością znajdą patelnię dla siebie wśród produktów francuskich marek Chasseur, Staub i Le Creuset.

patelniaNieprzywieralność powłok polega na tym, że między potrawą, a patelnią tworzy się mikroskopijna poduszka powietrzna. Ponadto powłoki nieprzywieralne odporniejsze są na dużo wyższe temperatury niż patelnie tradycyjne, dzięki czemu czas smażenia potrawy może się skrócić nawet o połowę, a to oznacza zdrowszy i lżejszy posiłek.

Patelnie grillowe mają charakterystyczne żeberka na dnie, które minimalizują wchłanianie tłuszczu, zapobiegają przywieraniu i przypalaniu przygotowywanych dań. W zestawie z pokrywką można je stosować także do duszenia potraw, ponieważ mają wysokie brzegi.

Sekrety dobrego smażenia mięsa
Mięso na patelni smaży się zwyczajowo z trzech stron, od półtora do dwóch minut na każdej. Jeśli smażenie musi trwać dłużej można je obrócić jeszcze kilka razy, ale na każdej ze stron powinno leżeć już dużo krócej.
Bardzo ważną rolę w zdrowym smażeniu potraw odgrywa prawidłowe rozgrzanie patelni i tłuszczu. Wówczas mięso nie wchłonie go wiele, będzie lekkostrawne, niskokaloryczne i delikatne w środku.

Do zredagowania niniejszej treści posłużyły artykuły i porady ze strony SmakProstoty.pl.
SmakProstoty.pl oferuje sprzedaż i profesjonalne doradztwo przy wyborze sprzętu kuchennego, modnego wyposażenia wnętrz oraz dodatków autorstwa znanych designerów.


Więcej artykułów na ten temat znajdziesz tu: http://www.projektoskop.pl/z-19-www.smakprostoty.pl.html

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Akcesoria kuchenne
2016-03-01 03:25:47
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
mylo skyscraper style 2

Stylowa siódemka, czyli najpopularniejsze style w aranżacji wnętrz

Podobnie jak w świecie natury znajdziemy najprzeróżniejsze gatunki zwierząt i roślin, tak w świecie aranżacji istnieje wiele stylów, których różnorodność może być źródłem niekończących się zachwytów. Wśród najpopularniejszych rozwiązań warto wymienić siedem, które cieszą się ponadczasowym charakterem. Sprawdź, które pasują do Twojego wnętrza i zainspiruj się nimi, tworząc zachwycający wystrój.
MegaHomes1

Recykling poziom ekspert – czyli domy mieszkalne z kontenerów morskich

Adaptacja kontenerów morskich do budowy domów mieszkalnych, to z całą pewnością oryginalne i wciąż jeszcze nowatorskie rozwiązanie. Budownictwo modułowe zyskuje coraz więcej nowych zwolenników i śmielej wchodzi w kolejne obszary rynku. Do niedawna w Polsce budynki mieszkalne z kontenerów budziły skojarzenia z pomieszczeniami noclegowymi dla pracowników sezonowych lub budynkami typowo socjalnymi. Dziś pogląd ten ulega diametralnej zmianie. Domy kontenerowe okazują się być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych form budownictwa.
Oto wnętrze rustykalne – odpowiedź na jedną z najgłębszych tęsknot człowieka: potrzebę poczucia bliskości z naturą. Ta tęsknota pachnie pieczonym chlebem, zaprasza by usiąść wygodnie i zwolnić nieco tempo. Nic dziwnego, że wnętrza inspirowane wiejską sielanką wciąż są modne i spotkać je można nie tylko w domach ukrytych w górskiej głuszy, ale również w centrach dużych miast.
 
    Najlepsze projekty domów