X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Prysznic w małej łazience

łazienka
Aby mała łazienka była ładna i wygodna należy zastosować praktyczne rozwiązania. Jeśli zależy nam na komforcie korzystania z niej na co dzień, warto zdecydować się na montaż prysznica. Dzięki temu oszczędzimy przestrzeń do zagospodarowania, np. na schowki do przechowywania środków czystości i higienicznych.


Jaki prysznic do małej łazienki?
Najbardziej efektownym i estetycznym rozwiązaniem do małej łazienki jest prysznic całkowicie przezroczysty. Transparentna konstrukcja nie podzieli dodatkowo niewielkiej przestrzeni. Jeśli szkło jest zbyt drogim materiałem można wybierać również wśród tańszych produktów wykonanych z plastiku.

Zestawy nadtynkowe i podtynkowe – które wybrać?
Jeśli planujemy gruntowną przebudowę lub remont łazienki warto zamontować zestawy podtynkowe i cieszące się rosnącą popularnością deszczownice. Nie bez powodu zestawy prysznicowe z gigantyczną głowicą są coraz częstszym rozwiązaniem stosowanym w łazience. Nic nie odpręża bardziej niż kąpiel pod deszczowym prysznicem. Owe rozwiązanie cenią sobie szczególnie osoby zapracowane lub prowadzące intensywny tryb życia, którym szkoda czasu na długie, rozleniwiające kąpiele.łazienka
Jaki brodzik wybrać?
kabina prysznicowaNajwiększą popularnością wśród brodzików cieszą się produkty akrylowe, które są lekkie, ciepłe w dotyku, idealnie gładkie, a także dostępne w wielu kolorach i wzorach. Wymiary brodzika i kabiny dobiera się w zależności od wielkości łazienki.

W sprzedaży dostępne są także brodziki montowane na równi z posadzką i kabiny otwarte typu walk-in. To nowoczesne i bardzo proste rozwiązanie przypadnie do gustu osobom pragnącym urządzić wnętrze łazienki w stylu minimalistycznym. Walk-in to system, który doskonale zda egzamin także w małym pomieszczeniu kąpielowym. Wówczas warto zamontować brodzik na równi z posadzką albo wyprofilować posadzkę ze spadkiem w kierunku kratki odpływowej w podłodze. Podział niewielkiej przestrzeni zostanie ograniczony do minimum, a kabina prysznicowa z przezroczystego szkła, bez ramek, będzie niemal niewidoczna.

Decydując się na zakup kabiny walk-in należy wiedzieć, że to konstrukcja składająca się z pojedynczej tafli szkła, która chroni przed chlapaniem jedynie przestrzeń znajdującą się za taflą. Z tego powodu natrysk przeważnie lokalizuje się w narożniku łazienki, a kabinę walk-in montuje przy ścianie. Dzięki temu woda chlapie do wnętrza pomieszczenia tylko od strony wejścia do kabiny.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Armatura i ceramika
Autor: Agnieszka Bykowska
2016-05-02 17:24:36
Tagi do artykułu: brodziki | kabiny prysznicowe
 
Powiązane galerie:
Galeria Łazienki Łazienki Galeria Kabiny prysznicowe Kabiny prysznicowe Galeria Prysznice Prysznice  
 
    Najlepsze projekty domów