X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Jak urządzić pokój rozrywki?

stoły
Formy odpoczynku mogą być różne. Jedni lubią pracę w ogrodzie, zajęcia sportowe i relaks na świeżym powietrzu, a jeszcze inni gry. O ile dla gier multimedialnych nie potrzeba wydzielać stałego miejsca, tak rzutki, piłkarzyki, stół do cymbergaja czy stół do tenisa powinny znaleźć się w osobnym pomieszczeniu. Jak powinien wyglądać i gdzie urządzić rodzinny pokój rozrywki?


Osobne pomieszczenie, w którym można realizować hobby, uprawiać sport i doskonale bawić się w wolnym czasie to marzenie wielu osób. Na taki luksus coraz częściej pozwalają sobie mieszkańcy domów jednorodzinnych. Pokój rozrywkowy powstaje wówczas w piwnicy, w sąsiedztwie pralni lub kotłowni.

piwnicaPomieszczenie, w którym miałby stanąć pełnowymiarowy stół do gry musi mieć odpowiednią wielkość. Dla stołu bilardowego o wymiarze pola gry 127x254 cm, przy którym zaleca się grę kijami o długości 145 cm, pomieszczenie powinno mieć minimalną wielkość 417x544 cm. Podobny wymiar powinno mieć pomieszczenie do gry w tenisa stołowego. Sam stół ma długość 274 cm i szerokość 152 cm. Pokój do wygodnej gry powinien więc mieć wymiary minimalne 300x600 cm.

Z kolei przeciętny stół do gry w piłkarzyki ma wielkość 105x70 cm. Do tego należy doliczyć odpowiednią ilość miejsca dla dwóch graczy od strony jego dłuższych boków. Wygodna przestrzeń do gry w piłkarzyki wynosi więc ok. 180x150 cm.

Niewiele więcej miejsca trzeba przeznaczyć na stół do gry w cymbergaja, który mierzy średnio od 107x163 cm do 131x230cm, stąd minimalna wielkość pomieszczenia do wygodnej gry powinna mieć od 115x300 cm do 135x385 cm.

piwnicaWażnym aspektem jest również wytrzymałość stropu lub posadzki, na której będzie stał stół do gry. Stół do cymbergaja może ważyć od 149 do 250 kg, stół do gry w bilard od 30 do 1100 kg (w zależności od przeznaczenia i wielkości), stół do gry w tenisa ok. 75kg, a stół do gry w piłkarzyki ok 30 kg.

Z myślą o pozostałych domownikach, którym mógłby przeszkadzać hałas, pokój gier należy dobrze wyciszyć. Komfort zabawy zwiększy również dobra izolacyjność cieplna, odpowiednie oświetlenie i sprawna wentylacja. Dotyczy to w szczególności pomieszczeń piwnicznych, które nie są przeznaczone na stały pobyt ludzi.

Wisienką na trocie w aranżacji pokoju rozrywki jest jego dekoracja. Aby optycznie powiększyć pomieszczenie, można użyć tematycznej fototapety i odpowiedniej kolorystyki. Klubowy klimat do gry w bilard z pewnością nadadzą pikowane siedziska obite skórą lub zamszem i profesjonalne oświetlenie. Czas spędzony na grach i zabawie umili dobre towarzystwo oraz ulubiona muzyka.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Wnętrza
Autor: Agnieszka Bykowska
2016-05-30 06:41:21
Tagi do artykułu: relaks | stoły | piwnica
 
Powiązane galerie:
Galeria Stoły Stoły      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
mylo skyscraper style 2

Stylowa siódemka, czyli najpopularniejsze style w aranżacji wnętrz

Podobnie jak w świecie natury znajdziemy najprzeróżniejsze gatunki zwierząt i roślin, tak w świecie aranżacji istnieje wiele stylów, których różnorodność może być źródłem niekończących się zachwytów. Wśród najpopularniejszych rozwiązań warto wymienić siedem, które cieszą się ponadczasowym charakterem. Sprawdź, które pasują do Twojego wnętrza i zainspiruj się nimi, tworząc zachwycający wystrój.
gaz

Jak zmienić sprzedawcę gazu i sporo na tym zaoszczędzić?

Kiedy rachunek za gaz zaczyna nadmiernie obciążać twój budżet możesz, jak w przypadku energii elektrycznej, zmienić sprzedawcę. Wbrew pozorom nie jest to trudne i wymaga przejścia jedynie kilku formalnych kroków. Oto zwięzły poradnik dla wszystkich, którzy potrafią liczyć własne pieniądze, i którzy właśnie pomyśleli o takiej operacji.
dom jednorodzinny

Projekty domów z garażem w piwnicy

Wyznaczenie lokalizacji pod garaż, jest skomplikowanym zadaniem. Garaż, tak samo jak budynek mieszkalny, podlega wytycznym zawartym w decyzji o warunkach zabudowy.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Domowe spa - sauna

sauna
Każdemu z nas należy się chwila wytchnienia od otaczającej nas codzienności. Żyjemy w ciągłym biegu i na wysokich obrotach. Porę na zasłużony odpoczynek znajdujemy z reguły w czasie utęsknionego urlopu. Modnym sposobem na relaks z wyższej półki jest zafundowanie sobie odpoczynku w salonie spa. Spa, czyli terapia wodą znana jest już od wieków. Jej dobroczynny wpływ zarówno na ciało jak i duszę, sprzyja relaksowi, poprawie samopoczucia i regeneracji. Luksusowe salony spa oferują nam szeroką gamę zabiegów.

Meble dla nowoczesnych indywidualistów

jadalnia
Lifeline to kolekcja mebli zaskakująca kreatywnością nowoczesnego designu. Zestaw o perfekcyjnym wzornictwie opartym na geometrii linii łączy wartości użytkowe z wysoką jakością wykonania. Oryginalność i innowacyjność kolekcji, stworzonej przez zespół projektantów firmy Klose, doceniło jury międzynarodowego konkursu wzornictwa przemysłowego Red Dot.

Stół w świątecznej oprawie

jadalnia
Funkcjonalny stół oraz dopasowane do niego, wygodne krzesła to niezbędny element każdego domu. O tym nie trzeba nikogo przekonywać. Są jednak sytuacje, kiedy meble te pełnią szczególną rolę. Czas, w którym nabierają one wyjątkowego znaczenia – święta. Zapraszamy do świątecznego stołu...

Wymarzone wnętrze w rustykalnym trendzie

komoda
Dostępność wielkich sklepów z wyposażeniem wnętrz rozleniwia wyobraźnię. Z braku czasu i pomysłu decydujemy się na sprawdzone, typowe, niczym szczególnym niewyróżniające się meble powstające w tysiącach egzemplarzy. Z takim wyborem łączy się nuda i swego rodzaju nijakość...