X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
 

Telewizor na ścianę

salon
Aranżując salon warto zaplanować nie tylko rozmieszczenie mebli i dodatków, ale także zadbać o odpowiednie wkomponowanie telewizora. Najlepszym sposobem wyeksponowania jego ciekawego designu jest montaż telewizora na ścianie. W ten sposób nie tylko oszczędzi się sporo miejsca, ale także pokój będzie się atrakcyjnie prezentować.


Jak zamontować telewizor na ścianie?
Przed zamontowaniem ekranu na ścianie trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie wieszaki na telewizor. Przed ich zakupem należy wcześniej sprawdzić niektóre dane naszego odbiornika takie jak:
Kolekcja mebli Oleo- waga – każdy uchwyt do telewizora ma swoją określoną wytrzymałość. Waga telewizora oraz typ ściany decydują o sposobie jego montażu.
- rozmiar mocowania – prawie wszystkie telewizory mają na tylnej części obudowy specjalne otwory montażowe. W instrukcji obsługi sprzętu znajdują się odległości pomiędzy poszczególnymi otworami. Uchwyty ścienne do telewizorów muszą pasować do tych otworów.Można także zdecydować się na specjalne ramię, które pozwala na zdalne sterowanie położeniem odbiornika. Uchwyt na telewizor sterowany elektronicznie jest znacznie droższy od zwykłych wersji, jednak w znaczący sposób poprawia komfort oglądania. Dzięki temu telewizor można oglądać pod różnymi kątami, nie tylko siedząc naprzeciw ekranu.

Telewizor na ścianie – maskownica kabli
salonMontując telewizor na ścianie problemem mogą być liczne kable. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem jest bezprzewodowa technologia, która całkowicie pozwala wyeliminować przewody. Jednak jest to rozwiązanie dość drogie i nie każdy może sobie na nie pozwolić.

Innym sposobem są listwy i maskownice do kabli, taśmy maskujące oraz specjalne rurki dostępne w różnych kolorach i średnicach. Takie rozwiązanie, mimo że jest widoczne, pozwoli nieco uporządkować wszystkie przewody.

Na jakiej wysokości powiesić telewizor na ścianie
Telewizor w salonie powinien wisieć tak, by środek ekranu znajdował się na wysokości oczu oglądającego. Należy wziąć pod uwagę wielkość telewizora, wielkość kanapy oraz wzrost domowników. Przyjmuje się, że telewizor powinien wisieć na wysokości ok. 110 cm nad podłogą. Istotne jest, aby nie podnosić głowy do góry, ponieważ to w znaczący sposób zmniejsza komfort w trakcie oglądania, a także powoduje bóle karku.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Wykańczanie
Autor: Anna Dębiec
2016-03-03 13:58:40
Tagi do artykułu: ściany | telewizory | uchwyty
Podyskutuj na forum (0):
 
Bądź pierwszym, który doda komentarz do tego artykułu. Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać nowy komentarz...
 
 
Powiązane galerie:
Galeria Salony, pokoje dzienne Salony, pokoje dzienne Galeria Wnętrza Wnętrza Galeria Podłogi Podłogi Galeria Panele Panele
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Oto wnętrze rustykalne – odpowiedź na jedną z najgłębszych tęsknot człowieka: potrzebę poczucia bliskości z naturą. Ta tęsknota pachnie pieczonym chlebem, zaprasza by usiąść wygodnie i zwolnić nieco tempo. Nic dziwnego, że wnętrza inspirowane wiejską sielanką wciąż są modne i spotkać je można nie tylko w domach ukrytych w górskiej głuszy, ale również w centrach dużych miast.
tapeta panel szklany 1

Kuchnia – fototapeta czy panel szklany?

Zaprojektowanie kuchni to nie lada wyzwanie. To pomieszczenie, które musi być dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Piękne i funkcjonalne muszą być tu nie tylko meble i AGD, ale także ściany. W większości aranżacji do ich pokrycia wykorzystuje się farby, tapety i płytki. Tradycyjne płytki można zamienić na dekoracyjny, ekskluzywny panel szklany, a nudne farby na efektowne fototapety.
energia elektryczna

Jaką moc mają domowe urządzenia?

Informacje o perspektywie uwolnienia cen prądu, spowodowały, że wielu z nas zaczęło bacznie przyglądać się codziennemu poborowi energii przez urządzenia AGD. Na co zwrócić uwagę i za jakie domowe urządzenia elektryczne płacimy najwięcej?
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Docieplamy dom

ocieplanie
Dom kojarzy się przede wszystkim z ciepłem. A ciepło domowe kojarzy się każdemu inaczej. Dla jednego to będą przytulne wnętrza, dla innego ładne kolory ścian, a jeszcze dla innego firanki zawieszone w oknach i mama czekająca z domowym obiadem. Jednak bez tego ciepła rozumianego w dosłownym znaczeniu cała reszta jest tylko mało znaczącym dodatkiem. Bo co to za przyjemność siedzieć w najpiękniejszym wnętrzu, z najładniej pomalowanymi ścianami kiedy jest nam zimno.
Jeżeli podczas budowy domu nie pomyśleliśmy o tym, warto jak najszybciej docieplić swój dom.

Nowoczesne elewacje domów

drzwi zewnętrzne
Elewacja jest wizytówką domu. Jej wygląd jest tak samo ważny co wnętrze. Dlatego nic dziwnego, że mieszkańcom, zależy na tym aby była ona trwała i zachowała piękny wygląd przez długie lata.
Oprócz funkcji estetycznych, elewacja zewnętrzna powinna ochraniać budynek przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi – przed deszczem, palącym słońcem, śniegiem, mrozem oraz przed działaniem zanieczyszczeń chemicznych.

Wyczaruj drzewo na ścianie w 15 minut!

salon
Już nie trzeba być artystą plastykiem, aby na ścianie salonu wyczarować piękne drzewo lub gwiaździste niebo. Candis, włoski specjalista od dekoracji ściennych prezentuje Rilievi Fiorentini - naklejki tworzące na ścianie wypukłe wzory imitujące płaskorzeźby.

Murowanie ścian nośnych

beton komórkowy
Gdy gotowe są już ściany fundamentowe lub piwniczne, pora na murowanie ścian nośnych. Do ich wzniesienia najlepiej wybrać materiał o właściwościach do stosowanych do ich przeznaczenia: bardzo ciepły na ściany zewnętrzne oraz mocny i o dobrej izolacyjności akustycznej na ściany wewnętrzne.