X
Logo Projektoskop.pl
 
 
Kredyty hipoteczne
 
 
 
 
 
 

Telewizor na ścianę

salon
Aranżując salon warto zaplanować nie tylko rozmieszczenie mebli i dodatków, ale także zadbać o odpowiednie wkomponowanie telewizora. Najlepszym sposobem wyeksponowania jego ciekawego designu jest montaż telewizora na ścianie. W ten sposób nie tylko oszczędzi się sporo miejsca, ale także pokój będzie się atrakcyjnie prezentować.


Jak zamontować telewizor na ścianie?
Przed zamontowaniem ekranu na ścianie trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie wieszaki na telewizor. Przed ich zakupem należy wcześniej sprawdzić niektóre dane naszego odbiornika takie jak:
Kolekcja mebli Oleo- waga – każdy uchwyt do telewizora ma swoją określoną wytrzymałość. Waga telewizora oraz typ ściany decydują o sposobie jego montażu.
- rozmiar mocowania – prawie wszystkie telewizory mają na tylnej części obudowy specjalne otwory montażowe. W instrukcji obsługi sprzętu znajdują się odległości pomiędzy poszczególnymi otworami. Uchwyty ścienne do telewizorów muszą pasować do tych otworów.Można także zdecydować się na specjalne ramię, które pozwala na zdalne sterowanie położeniem odbiornika. Uchwyt na telewizor sterowany elektronicznie jest znacznie droższy od zwykłych wersji, jednak w znaczący sposób poprawia komfort oglądania. Dzięki temu telewizor można oglądać pod różnymi kątami, nie tylko siedząc naprzeciw ekranu.

Telewizor na ścianie – maskownica kabli
salonMontując telewizor na ścianie problemem mogą być liczne kable. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem jest bezprzewodowa technologia, która całkowicie pozwala wyeliminować przewody. Jednak jest to rozwiązanie dość drogie i nie każdy może sobie na nie pozwolić.

Innym sposobem są listwy i maskownice do kabli, taśmy maskujące oraz specjalne rurki dostępne w różnych kolorach i średnicach. Takie rozwiązanie, mimo że jest widoczne, pozwoli nieco uporządkować wszystkie przewody.

Na jakiej wysokości powiesić telewizor na ścianie
Telewizor w salonie powinien wisieć tak, by środek ekranu znajdował się na wysokości oczu oglądającego. Należy wziąć pod uwagę wielkość telewizora, wielkość kanapy oraz wzrost domowników. Przyjmuje się, że telewizor powinien wisieć na wysokości ok. 110 cm nad podłogą. Istotne jest, aby nie podnosić głowy do góry, ponieważ to w znaczący sposób zmniejsza komfort w trakcie oglądania, a także powoduje bóle karku.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Wykańczanie
Autor: Anna Dębiec
2012-10-24 15:39:01
Tagi do artykułu: ściany | telewizory | uchwyty
Podyskutuj na forum (0):
 
Bądź pierwszym, który doda komentarz do tego artykułu. Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać nowy komentarz...
 
 
Powiązane galerie:
Galeria Salony, pokoje dzienne Salony, pokoje dzienne Galeria Wnętrza Wnętrza Galeria Podłogi Podłogi Galeria Panele Panele
 
    Najlepsze projekty domów