X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
 

Małe mieszkanie

Ze względu na niską zdolność kredytową Polaków i wysokie ceny nieruchomości, największą popularnością cieszą się mieszkania 2-pokojowe lub 3-pokojowe o metrażu od 40 do 60 m kw. Deweloperzy, by sprostać oczekiwaniom klientów, dostosowują swoją ofertę do aktualnych trendów. Niestety nie zawsze z pożądanym skutkiem. Dużą część ofert mieszkań z rynku pierwotnego stanowią lokale o niefunkcjonalnym rozkładzie oraz nieustawnych i słabo doświetlonych pomieszczeniach. Jak urządzić małe mieszkanie, aby stało się funkcjonalne, modne i wygodne?

mieszkania
Na co warto zwrócić uwagę kupując małe mieszkanie?
Skandynawska prostotaTrend na małe mieszkania utrzyma się prawdopodobnie jeszcze kilka lat, a planując zakup nie warto się spieszyć. Dla niektórych kredyt będzie obciążeniem nawet na 30 lat. O aranżacji wnętrz należy więc pomyśleć już na etapie wyboru mieszkania. W tym celu zapoznając się z poszczególnymi ofertami, warto szkicowo planować przeznaczenie poszczególnych pomieszczeń i ustawienie kluczowych elementów wyposażenia. Takie postępowanie pozwala na szybką ocenę ustawności poszczególnych pomieszczeń, która przekłada się na funkcjonalność i komfort użytkowania mieszkania.


Ponadto warto odwiedzić mieszkanie przed południem i po południu. W ten sposób można sprawdzić nasłonecznienie poszczególnych pomieszczeń, a przede wszystkim pokoju dziennego, w którym po pracy spędza się najwięcej czasu.

Nie należy zapominać również o istotnych kwestiach technicznych, dogodnej lokalizacji, połączeniach komunikacyjnych i usługach podstawowych, które powinny znaleźć się w bliskim sąsiedztwie inwestycji. Pod tymi względami niewiele nieruchomości deweloperskich może konkurować z ofertami mieszkań z rynku wtórnego. Z tego powodu małe mieszkanie w bloku i w starej kamienicy są popularniejsze od nowych inwestycji.

Pomysł na małe mieszkanie
sypialniaW małym mieszkaniu każdy metr kwadratowy powierzchni jest na wagę złota. Na tej skromnej przestrzeni trzeba zmieścić wszystkie potrzebne rzeczy dbając jednocześnie o funkcjonalność. Jak umeblować małe mieszkanie?

Do aranżacji niewielkich przestrzeni doskonale nadaje się styl skandynawski – od wykończenia po umeblowanie. Dlatego właśnie sieć IKEA cieszy się coraz większą popularnością.
Wnętrza skandynawskie są przestronne, jasne i przytulne. Każdy element wyposażenia powinien być funkcjonalny i harmonizować z całością aranżacji. Ciepły i przytulny charakter nadają kolorowe akcenty, drewniane wykończenie posadzek oraz tkaniny.

Przymierzając się do urządzania małych pomieszczeń, warto obejrzeć zdjęcia i inspiracje przedstawiające przykładowe aranżacje w różnej stylistyce. Jeśli zadane to okaże się zbyt skomplikowane, warto zlecić je architektowi wnętrz. Na pierwsze spotkanie z projektantem można przynieść ze sobą własne pomysły, przykładowe zdjęcia wnętrz oraz zastanowić się nad kolorami, które mogłyby zostać wprowadzone do wystroju pomieszczeń. To z pewnością pomoże w przygotowaniu konkretnych koncepcji, zgodnych z indywidualnym gustem.
salonsalonsalonsalon
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Wnętrza
Autor: Agnieszka Bykowska
2016-06-18 19:08:27
Tagi do artykułu: mieszkania | aranżacje | nasłonecznienie | style | Wnętrza
 
Powiązane galerie:
Galeria Salony, pokoje dzienne Salony, pokoje dzienne Galeria Kominki Kominki Galeria Sofy, kanapy Sofy, kanapy Galeria Wnętrza Wnętrza
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Fototapeta do salonu makro muszli perłowej – Twoje Fototapety

Fototapety abstrakcja

Słowo abstrakcja, z języka łacińskiego, oznacza oderwanie. Owa forma plastyczna sięga aż do paleolitu. Jej znamiona można znaleźć także na starożytnych amuletach i w malunkach zdobiących prehistoryczne jaskinie.
fototapeta

Fototapeta z rowerem, samochodem, motocyklem

Aranżacja wnętrza dla mężczyzny lub dorastającego nastolatka, to ciekawe zagadnienia dekoratorskie. Ze względu na upodobania, można śmiało stwierdzić, że w każdym dorosłym mężczyźnie tkwi pierwiastek młodego chłopca.
Fototapeta z krajobrazem

Fototapeta z krajobrazem

Zmieniając wystrój naszego domowego wnętrza, pragniemy nadać mu niepowtarzalnego klimatu. Niektórzy inspiracje czerpią z wielkomiejskich widoków, inni zachwycają się naturalnymi krajobrazami.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Mieszkanie w stylu nowoczesnym

salon
Nowoczesny styl w urządzaniu mieszkania to pojęcie bardzo szerokie i pojemne, do tego stopnia, że obejmuje de facto bardzo wiele możliwości aranżacji, wzorów i form. Najczęściej kojarzy się jednak z prostotą i minimalizmem oraz „czystością” – przestronnością i nastawieniem na funkcjonalność.

Życie po studencku

dywan
Rynek wynajmu mieszkań w centralnych miastach akademickich, opiera się przed wszystkim o zapotrzebowanie generowane przez studentów. Entuzjastów posiadania prywatnego pokoju lub kawalerki jest coraz więcej. Gdzie przysłowiowa studencka bieda? Większość studentów regularnie jada w mieście i obnosi się z nowoczesnym sprzętem. Rosną także wymagania wobec standardu wynajmowanych mieszkań.

Aranżacje wnętrz - jaki styl wybrać?

salon
Trendy są wszechobecne, wpływają na kształt życia i codzienny nastrój. Style ewoluowały przez wieki, w zależności od okresu historycznego, nastrojów i warunków społecznych. Epoki przenikały się nawzajem, a dzięki umownym granicom zamknięto je w ramach czasowych - tzw. kierunkach.

Nowoczesna stylistyka wnętrz

drzwi wewnętrzne
Pod pojemną definicją stylu nowoczesnego kryje się co najmniej kilka trendów, których wspólnym celem jest przyjazne wnętrze, spełniające wysokie standardy funkcjonalności i pomysłowego designu.

Jednym z głównych wyznaczników tej aranżacji jest prostota i oszczędne operowanie dekorem, charakterystyczne dla minimalizmu. Nowoczesna stylistyka na tym jednak nie poprzestaje.