X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Zamek biometryczny - klucz, którego nigdy nie zgubisz

zamki
Zwykłe zamki zbudowane w oparciu o wkładkę i klucz powoli odchodzą do lamusa. Coraz większą popularnością cieszą się urządzenia biometryczne. Jak działa zamek biometryczny?

Zamek biometryczny działa na podstawie pomiaru cech fizycznych użytkownika. Weryfikacja może dotyczyć np. tęczówki oka, układu naczyń krwionośnych palców albo kształtu twarzy, chodź najczęściej wybieraną metodą jest weryfikacja czytnikiem linii papilarnych. Odciska palca zostaje zeskanowany i porównany do wzorców zgromadzonych w bazie. Gdy nastąpi zgodność urządzenie wysyła sygnał i impuls elektroniczny otwiera drzwi.


Yale to jedna z najstarszych międzynarodowych międzynarodowych marek w branży zabezpieczeń. Zamek biometryczny Model YDM 4109 wyposażony jest w czytnik linii papilarnych. Alternatywnie zamek otwierać za pomocą numeru PIN. Do bazy urządzenia można wprowadzić 20 wzorów odcisków palców. Jeśli istnieje taka potrzeba bardzo łatwo można pozbyć się pojedynczego użytkownika z systemu np. gdy trzeba udostępnić pomieszczenie pracownikowi firmy remontowej, a po zakończeniu prac usunąć jego dane.Model zamka YDM 4109 wyposażono w funkcje alarmowe. Alarm o natężeniu 80 dB. uruchamia się w razie prób zniszczenia zamka lub drzwi oraz gdy czujnik wykryje wewnątrz pomieszczenia temperaturę ponad 60 st. Celsjusza, co mogłoby świadczyć o pożarze.

Produkt doskonale nadaje się do zabezpieczania wejść w mieszkaniach, jak i małych biurach. Można go montować na drzwiach stalowych lub drewnianych o szerokości od 40 do 88 mm.

YDM 4109 dostępny jest w kolorze czarnym. Wymiary urządzenia wynoszą: 28,5 mm x 68,6 mm x 320,7 mm.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Technologia
2012-09-20 09:59:07
Tagi do artykułu: zamki | alarmy | czujniki | zamek
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
gryf 3   kosztorys

Piękny dom parterowy, który wybudujesz w cenie mieszkania – to nie mit!

Wiele osób zastanawiających się nad zakupem mieszkania nie bierze pod uwagę budowy domu. Panuje przekonanie, że inwestycja w dom jednorodzinny jest droga i przekracza koszt apartamentu.
Velux

Co można samodzielnie naprawić w oknie dachowym?

Dbając o okna dachowe na co dzień, konserwując je zgodnie z zaleceniami producenta, raczej nie będziemy mieli kłopotów z ich sprawnym funkcjonowaniem ani z ewentualnymi uszkodzeniami. Gdyby jednak rama lub skrzydło okna zostały zarysowane, nastąpiło zużycie powłoki lakieru czy uszkodzenie uszczelki, to warto wiedzieć, że większość tego typu napraw w oknie dachowym można wykonać samodzielnie.
Projekt Mini1

Mini 4 – projekt domu parterowego dla 4-osobowej rodziny

Domy parterowe to spełnienie marzeń wielu osób, ponieważ potrafią zaspokoić potrzeby mieszkaniowe nawet licznej rodziny. Często zapewniają funkcjonalny rozkład pomieszczeń z przestronnym salonem, w którym każde spotkanie rodzinne będzie niesamowitym przeżyciem. Taki właśnie jest projekt domu Mini 4. Sprawdźmy bliżej jego parametry i rozwiązania instalacyjne.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Drzwi antywłamaniowe

okucie drzwi
Wybór drzwi antywłamaniowych nie jest tak oczywisty i prosty jak drzwi wewnętrznych. Nie warto sugerować się wyglądem i ceną. W tym wypadku ważne jest to, co w środku i na zewnątrz.

Na standardowe wyposażenie drzwi wejściowych do domu bądź wewnątrzklatkowych antywłamaniowych składają się: zamki antywłamaniowe, bolce antywyważeniowe i wzmocnione zawiasy. Obie powierzchnie skrzydła są zwykle wykonane z podwójnej warstwy blachy stalowej (ok. 1,5 do 3 mm)...

Nietypowe wkładki patentowe

zamek
Zamek z wkładką patentową to najbardziej popularny sposób zabezpieczenia drzwi wejściowych. Sprawdzony przez lata, niedrogi, choć nie zawsze tak wygodny, jak byśmy sobie życzyli. Dlaczego więc nie sięgnąć po bardzo praktyczne wkładki niestandardowe: z gałką od wewnątrz lub niezależnie otwierane z obu stron? Takie wygodne wkładki patentowe proponuje firma Winkhaus.

Bezpieczne drzwi i zamki antywłamaniowe

okucia
W okresie wakacyjnym odnotowuje się najwięcej włamań. Złodzieje korzystają z czasu, w którym przebywamy na urlopie. Czy wiesz, że solidne drzwi i zamki antywłamaniowe, mogą skutecznie przeszkodzić przestępcom w kradzieży?

Przestępy najczęściej wchodzą do budynku przez okna i drzwi balkonowe znajdujące się z tyłu domu lub od podwórka. Niestety żadne z dostępnych na rynku zabezpieczeń nie daje 100% gwarancji bezpieczeństwa.

Jak zamontować klamkę?

klamki
Większość mężczyzn uparcie wzbrania się przed czytaniem instrukcji montażu, niezależnie od stopnia skomplikowania czynności. Gorączkowe poszukiwanie kartek z rysunkami obrazującymi kolejność połączenia poszczególnych elementów zaczyna się dopiero wtedy, gdy po złożeniu całości pozostaje kilka bezpańskich śrubek. Jak zamontować klamkę, żeby uniknąć takiej niespodzianki?