X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Olimpia Port – sukces sprzedażowy pierwszego etapu inwestycji

osiedle
Na pół roku przez zakończeniem inwestycji sprzedaż mieszkań pierwszego etapu Olimpia Port zbliża się do końca. To spektakularny sukces w dobie kryzysu, gdzie duża część deweloperów ma problem ze sprzedażą mieszkań nawet rok czy dwa po zakończeniu inwestycji. Przyczyn sukcesu sprzedaży aż 150 mieszkań w tak krótkim czasie jest kilka. Opowiada o nich Tomasz Sujak, dyrektor handlowy Archicomu.


- Po pierwsze, to doskonała lokalizacja - nad rzeką, nieopodal Parku Szczytnickiego, oferująca możliwości aktywnego spędzania czasu niemal u progu własnego „M”. Po drugie, bardzo atrakcyjne ceny za mieszkania w podwyższonym standardzie deweloperskim. Duża liczba mieszkań została również objęta programem Rodzina na swoim. Po trzecie, klienci docenili wartości dodane inwestycji – wielostopniowy system ochrony, infrastrukturę rekreacyjną – osiedlowy fitness i lokale usługowe, planowane boiska. Nie bez znaczenia jest też ogromna ilość zieleni tuż przy domu.osiedlePrzyspieszono realizację i sprzedaż kolejnego etapu, a budowa trzeciego planowana jest w pierwszej połowie przyszłego roku. W drugim etapie na klientów czekają mieszkania bezpośrednio nad rzeką, z widokiem na kilometrowy, niezabudowany pas zieleni. Również tutaj sporo mieszkań dostępnych jest dla singli i par w „Rodzinie na swoim”. Obecne tempo sprzedaży wskazuje na to, że i ta część osiedla zakończy się analogicznym sukcesem komercyjnym.

W ostatnią sobotę na terenie osiedla odbył się piknik połączony z dniem otwartym inwestycji. Budowę odwiedzili przyszli mieszkańcy i potencjalni klienci osiedla. Blisko dwustu gości mogło zajrzeć do mieszkań, poznać sąsiadów i spędzić miłe chwile na statku. - Ten piknik to pierwsza okazja, by przyszli mieszkańcy mogli się poznać. Po imprezie oddajemy w ich ręce forum osiedlowe www.forum.olimpiaport.pl – relacjonuje wydarzenie Marianna Zbyryt, piarowiec Archicomu. – Fora dedykowane innym osiedlom Archicomu sprawdzają się od lat. Sprzyjają lokalnej wspólnocie, pomagają w codziennym życiu, budują wzajemne zaufanie oraz sąsiedzkie więzi. To dlatego tak chętnie upowszechniamy je wśród naszych klientów. Mamy nadzieję, że i w tym wypadku zainicjowane tu znajomości przeniosą się na grunt osobistych interakcji mieszkańców.

Na miejscu spotkali się też liczni współwykonawcy i osoby zaangażowane w proces inwestycyjny. Uczestnicy mogli osobiście przekonać się, jak wielu ludziom daje prace inwestycja budowlana. Klienci mieli też okazję zasięgnąć u wykonawcy informacji dotyczących jakości i terminów, projektanta podpytać o pomysły na aranżacje, a administratora - o przyszłe koszty eksploatacyjne. - Wielu wykonawców, architektów, osób obsługujących przyszłe osiedle, a także pracowników Archicomu to osoby występujące w podwójnej roli - klientów i kooperantów osiedla. To najlepszy dowód uwiarygadniający wyjątkowość tej oferty – przekonuje Tomasz Sujak.

Olimpia Port docelowo będzie samodzielnym zespołem urbanistycznym, zaspokajającym wszystkie podstawowe potrzeby, wykraczając ponad standardy przeciętnego osiedla. Zabudowa wkomponowuje się w przestrzeń parków, placów oraz pasów zieleni z ciągami komunikacyjnymi dla pieszych i rowerzystów. Wzdłuż głównych ulic i bulwarów powstaną ciągi handlowe ze sklepami i usługami, a park łączący pierwszy etap osiedla z nadrzecznym bulwarem będzie miejscem propagowania sztuki użytkowej.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadów z uczestnikami pikniku na osiedlu Olimpia Port: http://www.youtube.com/watch?v=piiuv3g0neI

Pod tym linkiem znajdą Państwo wypowiedzi przedstawicieli firm, które są zaangażowane w proces budowy osiedla: http://www.youtube.com/watch?v=xTR4wVnxab0

***
O firmie:
logo
Grupa Archicom jest deweloperem zajmującym się kompleksowym projektowaniem i realizacją osiedli mieszkaniowych i obiektów komercyjnych z przeznaczeniem na sprzedaż lub wynajem. Firma funkcjonuje od 1986 roku i swoją działalność koncentruje na rynku wrocławskim. Archicom zaprojektował i zrealizował ponad 150 obiektów mieszkaniowych i biurowych. Jako deweloper wybudował 2 200 mieszkań i apartamentów oraz 50 tys. m2 powierzchni biurowo-usługowej. Firma otrzymała tytuł „Najbardziej przyjaznego dewelopera w Polsce” w rankingu dziennika Rzeczpospolita. Największe aktualnie realizowane inwestycje to: "Ogrody Hallera", "Cztery pory roku", "Olimpia Port" i "Lofty Platinum". Misja firmy brzmi: „Kształtujemy przestrzeń, by była piękna, funkcjonalna i przyjazna człowiekowi”.

Więcej informacji o firmie znajdą Państwo na stronie: www.archicom.pl i blog.archicom.pl
2012-09-20 10:14:31
Tagi do artykułu: inwestycje | mieszkań | deweloperzy | Archicom | mieszkania | osiedla | apartamenty
Inne wiadomości
zestaw wypoczynkowy

Ogród jako strefa relaksu

Coraz więcej ogrodów spełnia dziś funkcję wypoczynkową. Czasami nawet strefa rekreacji jest najważniejsza i wszystko inne, tj. roślinność czy dekor, jest jej podporządkowane.
Jak przystało na 25-lecie, nie wystarczył tylko tort. Taki jubileusz wymaga przecież czegoś wyjątkowego. Powstał więc… mural!
Veka_Spectral_Colors1

Nowe kolory VEKA Spectral

Producent najwyższej jakości profili okiennych - firma VEKA, ma w swojej ofercie niespotykane dotąd ultramatowe wykończenie powierzchni profili z PVC.
salony

Jak urządzić salon

Salon jest wyjątkowym pomieszczeniem, które stanowi wizytówkę każdego domu. Jest to miejsce odpoczynku, spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Urządzając go warto zachować równowagę pomiędzy funkcjonalnością, a wystrojem.
Veka Sopot Open

VEKA sponsorem turnieju tenisowego Sopot Open

Na korty Trójmiasta wraca tenis w zawodowym wydaniu. Sopot Open to międzynarodowy turniej o randze Challenger ATP. Wśród głównych jego sponsorów jest firma VEKA.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Poza centrum bliżej siebie i ludzi

osiedle
Polskie miasta rosną. Rozwój osiedli nowo powstających dzielnic rodzi zupełnie nowe możliwości. Dlatego przy wyborze lokalizacji mieszkania warto wziąć pod uwagę nie tylko odległość od centrum, ale też to, jaką wartość dodaną oferuje nasza nowa okolica.

Zrównoważone projektowanie w służbie mieszkańców Wrocławia

projekt
W ramach projektu „Partnerstwo dla zrównoważonego budownictwa”, 29. marca we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia odbyło się seminarium „Zrównoważone projektowanie”. Przedstawiciele branży deweloperskiej, środowiska architektów i firm budowlanych dyskutowali o zrównoważonym projektowaniu i o projekcie osiedla wzorcowego Nowe Żerniki (WUWA 2).

Jak przygotować się na targi mieszkaniowe - poradnik

osiedle
Targi mieszkaniowe to dobra okazja, aby porównać oferty konkurujących ze sobą deweloperów. Aby jednak czas spędzony na targach był wykorzystany efektywnie, warto się do nich odpowiednio przygotować.

Zabłąkana chmura w Ogrodach Hallera

Ludwika Ogorzelec
Kameralny rynek na osiedlu przy ul. Hallera już wkrótce zyska zupełnie nowe oblicze. Pojawi się tam rzeźba miejska "Zabłąkana chmura" autorstwa Ludwiki Ogorzelec. Oficjalne odsłonięcie dzieła odbędzie się 23 maja o godz. 19:30.