X
Logo Projektoskop.pl
 
 
reklama:
 
 
 
 
 

Ceramika budowlana do ogrodu

ogród
Posiadanie przydomowego ogrodu, w którym można odpoczywać, spotykać się z rodziną i przyjaciółmi to marzenie wielu. Warto zadbać, aby ten prywatny fragment zieleni nie tylko podkreślał charakter domu, ale także tworzył z nim spójną całość. Pomysłów na aranżację ogrodu szukać można w branżowej prasie, internecie czy mediach. Można także zatrudnić specjalistyczną firmę lub poradzić się u architekta krajobrazu. Warto zdecydować się na rozwiązania ciekawe, estetyczne ale także trwałe, by cieszyły przez wiele lat.


ogródNa wstępie ogrodowych prac warto zastanowić się, jaki styl ma reprezentować ogród i jakie rośliny do niego wybrać. Warto także pamiętać, że ogród to nie tylko roślinność, ale także elementy małej architektury, takie jak nawierzchnie, murki oporowe czy schodki. Idealnym materiałem do stworzenia takich elementów ozdobnych ogrodu jest ceramika budowlana, która doskonale komponuje się naturalnym otoczeniem. Zaletą tego materiału jest nie tylko trwałość, ale także fakt, że może być wypalany w różnych odcieniach i barwach – także mieszanych. Dodatkowo ceramika może być zestawiona z innymi materiałami, takimi jak drewno, szkło czy metal. Takie ciekawe zestawienie może sprawić, że aranżacja ogrodu nabierze wyjątkowego charakteru.

Ceramika w ogrodzie
kostka brukowaAranżacje ogrodowe, które uwzględniają wykorzystanie ceramiki budowlanej nie tylko jako nawierzchni, ale także jako elementy ozdobne w ogrodach są coraz częściej spotykanym widokiem. Bogata oferta dostępnych materiałów na rynku pozwala wybierać spośród elementów różniących się nie tylko barwą, kształtem, ale także sposobem wykończenia powierzchni.

Cegły klinkierowe doskonale nadają się do ułożenia ścieżek ogrodowych, podjazdów oraz tarasów i schodów. Zestawione z innym naturalnym materiałem jak drewno czy żwir będą tworzyć ciekawe i estetyczne kompozycje. Zaletą ścieżek wykonanych z cegieł jest fakt, że są łatwe w utrzymaniu czystości i nie ulegają trwałym zabrudzeniom. Dodatkowo na nawierzchniach nie pojawiają się wapienne wykwity. Tak przygotowane ogrodowe szlaki komunikacyjne pozwolą nie tylko na kształtowanie ciekawego otoczenia domu, ale także spełnią funkcje użytkowe.

nawierzchniaZ ceramiki budowlanej można także zbudować domek ogrodowy czy ogrodzenie. Mur wykonany z cegły lub kamieni wykończony dachówką i połączony z drewnianymi lub kutymi prześwitami z pewnością wzbudzi zainteresowanie przechodniów. Dodatkowo dobrze dobrany do stylu bryły i ogrodowej kompozycji, będzie stanowić dopełnienie całej aranżacji.

Bardzo częstym widokiem w przydomowych ogrodach są także altany z klinkieru, które wykończone strzechą lub dachówką doskonale ochronią przed deszczem lub mocnymi promieniami słonecznymi.

Warto także wspomnieć o murowanych grillach, które bardzo często wznoszone są z cegieł klinkierowych. Materiał ten w tym przypadku nie tylko zdobi i nadaje eleganckiego wyrazu, ale także zabezpiecza miejsca narażone na wysoką temperaturę.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Urządzamy ogród
2016-06-10 17:50:37
Tagi do artykułu: ogrody | nawierzchnie | murki oporowe | cegły klinkierowe | tarasy | altany
 
Powiązane galerie:
Galeria Zdjęcia z realizacji projektów domów Zdjęcia z realizacji projektów domów Galeria Tarasy Tarasy Galeria Kostka brukowa Kostka brukowa Galeria Dachy Dachy
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
zestaw wypoczynkowy

Ogród jako strefa relaksu

Coraz więcej ogrodów spełnia dziś funkcję wypoczynkową. Czasami nawet strefa rekreacji jest najważniejsza i wszystko inne, tj. roślinność czy dekor, jest jej podporządkowane.
meble ogrodowe

Garden party, czyli jak zrobić przyjęcie w ogrodzie

Przed nami ciepłe wiosenne weekendy. Jest to doskonały czas na spędzanie czasu z rodziną lub znajomymi na łonie natury. Jeżeli jednak nie mamy możliwości wyruszenia poza miasto, możemy urządzić popołudniowe lub wieczorne przyjęcie w ogrodzie. Takie garden party jest doskonałym sposobem na weekendowy relaks. Nie ma jednego przepisu na udane przyjęcie. Warto zadbać o parę ważnych drobiazgów, które mogą umilić pobyt w ogrodzie.
ogród zimowy

Ogrody pod szkłem

Cieplarnia, palmiarnia, szklarnia, oranżeria, pomarańczarnia, ogród zimowy - są to pomieszczenia skonstruowane przede wszystkim ze szkła, stworzone do uprawy roślin. Pierwsze oranżerie powstawały od XVII do XIX wieku przy pałacach, rezydencjach i parkach. Były to ogrzewane budowle, do których na czas zimy wstawiano rośliny w donicach, takie jak drzewa pomarańczowe, cytrynowe i granaty.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Taras na skarpie

murek oporowy
Taras na skarpie może stanowić doskonałe urozmaicenie terenu i nadać charakter naszemu ogrodowi. Jednak aby perfekcyjnie i bezproblemowo spełniał swoją funkcję – musi być przemyślany i zaprojektowany.

Atrakcyjny wygląd otoczenia domu

kostka brukowa
Otoczenie naszego domu powinno wyglądać atrakcyjnie przez cały rok. Pragniemy aby niezależnie od pogody, zawsze estetycznie wyglądała. Jest to możliwe, dzięki odpowiednim akcentom i dodatkom.

Kostka brukowa w niezwykłym ogrodzie

taras
Bujna roślinność, oryginalne dodatki, a przede wszystkim atrakcyjne ścieżki i podjazdy to domena wspaniałych ogrodów. O tym czy nasza posesja będzie należeć do tego wyjątkowego grona decyduje kilka istotnych elementów. Bardzo duża rolę odgrywa tutaj kolorystyka, jakość oraz sposób wykonania powierzchni. Kostka brukowa daje duże pole do popisu, jednak przy jej wyborze oraz układaniu, warto kierować się kilkoma istotnymi zasadami.

Jak wykorzystać naturalne nierówności terenu w ogrodzie?

nawierzchnia
Liczne wzniesienia, skarpy i pagórki na terenie posesji spędzają sen z powiek wielu właścicielom działek. Okazuje się jednak, że wszelkie nierówności terenu mogą okazać się prawdziwym atutem ogrodu.