X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Niebezpieczna pleśń

grzyby
Pleśń, która zaatakowała powierzchnię ściany, jest szkodliwa dla zdrowia i wygląda bardzo nieestetycznie. Do jej usunięcia nie wystarczy woda z płynem do naczyń lub mydłem. Aby skutecznie pozbyć się nalotu należy wspomóc się specjalistycznymi środkami, takimi jak preparaty marki Mellerud.


Pleśniowe know-how
Pleśń to rodzaj grzybów, które powstają przeważnie w pomieszczeniach z nieodpowiednią wentylacją. Rozprzestrzenianiu się nalotu sprzyja duża wilgotność powietrza i wysoka temperatura. Zarodniki pleśni najczęściej powstają na powierzchniach pochodzenia organicznego, jak drewno i celuloza, które stają się dla niej doskonałą pożywką.

W gospodarstwie domowym pleśń najczęściej powstaje w łazience. Zakwita w rogu wanny lub w kabinie prysznicowej. Jeśli problem źle funkcjonującej wentylacji lub źle wykonanej izolacji cieplnej budynku jest poważniejszy, pleśń może pojawić się także w narożnikach ścian zewnętrznych, złączach ścian i stropów oraz nadprożach.Sygnałem ostrzegawczym, przez pojawieniem się pleśni jest charakterystyczny zapach stęchlizny. Na zaatakowanych przez pleśń powierzchniach, pojawiają się nieestetyczne wykwity rozmaitych kolorach: od czarnego, przez zielony, aż do białego. Może także występować w miejscach niewidocznych, np. na ścianie za szafą, pod tapetą, boazerią, czy listwami podłogowymi.

W kwestii usuwania grzybów i pleśni liczy się czas. Jeżeli nalot rozprzestrzeni się oraz zakwitnie na dobre, może zapuścić korzenie w strukturze na której wystąpił. Aby temu zapobiec należy jak najszybciej użyć odpowiedniego środka, który nie dopuści do dalszego rozprzestrzeniania się pleśni.

Obecność w domu grzybów pleśniowych może być przyczyną licznych dolegliwości u domowników, takich jak bezsenność, przemęczenie, katar, bóle stawów, a nawet biegunka czy wymioty. Szczególnie narażonymi na tego rodzaju schorzenia są dzieci do 12. roku życia, osoby starsze, kobiety w ciąży oraz wszystkie osoby cierpiące z powodu alergii, bądź też obniżonej odporności.

Zwalcz pleśń z pomocą specjalisty
preparatyPreparaty Mellerud, do usuwania pleśni, opracował profesjonalny dział badawczy, który nieustannie pracuje nad tworzeniem i udoskonalaniem receptur. Produkty marki Mellerud to wysokiej jakości środki grzybobójcze, przeznaczone do stosowania na ściśle określonych powierzchniach.

Środek anihilacyjny marki Mellerud przeznaczony jest do niszczenia pleśni we wnętrzu, np. w łazience, w saunie czy na basenie, gdzie natychmiastowo niszczy bakterie i grzyby, dezynfekuje oraz zabezpiecza powierzchnie przed ponownym pojawieniem się nalotu.

Do pomieszczeń mieszkalnych, np. sypialni lub pokoju dziecięcego poleca się użycie bezzapachowego środka do usuwania pleśni, który nie zawiera chloru. Preparat ma konsystencję żelu, dzięki czemu nie spływa z zainfekowanych powierzchni, ma działanie czyszcząco - dezynfekujące, a dzięki obecności aktywnego tlenu, z powodzeniem rozpuszcza bakterie i grzyby.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Poradniki
2012-06-13 12:14:43
Tagi do artykułu: pleśń | grzyby
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Okpol okna

Okno na dach płaski - kiedy wybrać uchylne, a kiedy nieotwierane?

Okna w dachach płaskich montuje się przede wszystkim po to, żeby doświetlić wnętrza. Ale w niektórych pomieszczeniach, mogą mieć dodatkowe zadanie – wspomagać wentylację. Dlatego rodzaj okna najlepiej dobierać do typu pomieszczenia, jakie będzie się pod nim znajdowało.
Velux

Co można samodzielnie naprawić w oknie dachowym?

Dbając o okna dachowe na co dzień, konserwując je zgodnie z zaleceniami producenta, raczej nie będziemy mieli kłopotów z ich sprawnym funkcjonowaniem ani z ewentualnymi uszkodzeniami. Gdyby jednak rama lub skrzydło okna zostały zarysowane, nastąpiło zużycie powłoki lakieru czy uszkodzenie uszczelki, to warto wiedzieć, że większość tego typu napraw w oknie dachowym można wykonać samodzielnie.
tarcica

Drewno i materiały drewnopochodne

Drewno jest najstarszym i najpopularniejszym materiałem budowlanym. Jest wykorzystywane nie tylko przy budowie, ale także przy wykańczaniu wnętrz. Jednak nie samo drewno jest ważne. Materiały drewnopochodne często będąc w ukryciu spełniają równie ważną rolę – tworzą konstrukcję zarówno całej budowli, jak i drobnych elementów, które nas otaczają.
 
reklama:
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Poddasze bez wilgoci i pleśni

poddasze
Parterowe domy z poddaszem wyrastają spod ziemi jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Na dobre zapomnieliśmy już o starych PRL-owskich „klockach” z płaskim dachem lub domach ze strychem, służącym co najwyżej jako suszarnia i magazyn na niepotrzebne meble i urządzenia AGD.

Grzyby i pleśń w domu

grzyby
Powstanie grzybów i pleśni może być skutkiem złego eksploatowania lub nieodpowiedniego stanu technicznego budynku. O ile usuwanie pleśni nie jest trudne, tak usuwanie grzyba wiąże się z większym wydatkiem. Istnieje zdecydowana różnica pomiędzy stopniem inwazji obu „szkodników” i sposobem działania na rzecz pozbycia się problemu...

Skuteczne farby na wilgoć i grzyby

LATEX SATINE – BIO
Wyjątkowo wilgotna aura ostatnich tygodni i skutki powodzi oznaczają często przykre dolegliwości pojawiające się w wielu mieszkaniach. Ciemne wykwity na ścianach i nieprzyjemny zapach stęchlizny oznaczają, że mamy do czynienia z grzybami pleśniowymi.
Praktyka uczy, że nie można lekceważyć pierwszych, najmniejszych nawet oznak pojawienia się tych nieproszonych gości. Nieusunięte w porę kolonie grzybów rozsiewają szybko nowe zarodniki, co bywa przyczyną ciężkich stanów alergicznych, czasami powodujących nawet przewlekłe choroby dróg oddechowych.

Oddychające ściany

ściana jednowarstwowa
Wysoki poziom wilgotności we wnętrzu mieszkania kładziemy zazwyczaj na karb zbyt szczelnej stolarki okiennej lub niedostatków systemu ogrzewania i wentylacji. Zapominamy jednak, jak wiele w tej kwestii zależy od odpowiedniej izolacji przeciwwilgociowej budynku i właściwości materiałów, z których zdecydujemy się wznieść mury...