X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Jaki wybrać zlewozmywak?

wyspa kuchenna
Zlewozmywaki różnią się od siebie nie tylko kolorem, kształtem czy materiałem, z którego zostały wykonane, ale także sposobem montażu. Metoda montażu jest ściśle związana z typem zlewozmywaka lub komory. Duże znaczenie ma także materiał, z którego został wykonany blat roboczy. Spośród szerokiej oferty możemy wybrać zlewozmywaki do podbudowy, wbudowane, montowane na równi z blatem oraz nakładane na szafkę.


Do wszystkich rodzajów blatów
Największa popularnością cieszą się zlewozmywaki wbudowane. Jest to klasyczny sposób montażu, w którym wypukłe krawędzie zlewozmywaka wystają ponad blat, a samo urządzenie mocowane jest klamrami w otworze wyciętym w blacie. Uniwersalność tego sposobu montażu wynika z faktu, że nadaje się on do blatów wykonanych z dowolnego materiału. Ponadto oferta zlewozmywaków przeznaczonych do wbudowania jest bardzo duża.

zlewozmywakNiektóre modele zlewozmywaków wbudowanych zostały zaprojektowane w taki sposób aby można było wbudować je w blat lub zamontować na równi z blatem. Jednak montaż na równi jest możliwy tylko dla blatów kamiennych lub kompozytowych. Sekretem takiego rozwiązania są prawie idealnie płaskie krawędzie typu Slim Top. Przykładem takiego rozwiązania są produkty Franke Centinox oraz serie Planar i Delta, które idealnie pasują do nowoczesnych, minimalistycznych kuchni.Do blatów kamiennych i kompozytowych
Komory do zabudowy, szczególnie te w kolorze zbliżonym do blatu, są najbardziej dyskretne i niemal ukryte pod blatem kuchennym. Komora jest montowana od spodu do wyciętego w blacie kuchennym otworu. Taki montaż wymaga odpowiedniego wykończenia krawędzi. Możliwy jest tylko w przypadku blatów granitowych, kompozytowych lub z litego drewna. Komory do podbudowy pozwalają na łączenie dużych i małych komór z oferty. Pośród zlewozmywaków stalowych do podbudowy na szczególną uwagę zasługują takie modele Franke jak Polvedro, Planar oraz Planario.

Zlewozmywaki nakładane stanowią idealne rozwiązanie dla gospodarstw domowych, ceniących sobie praktyczne i niedrogie rozwiązania w kuchni. Tradycyjne modele zlewozmywaków nakładanych Franke - Daria i Sara, cieszą się na polskim rynku dużą popularnością. Obszerne, praktyczne komory, klasyczny kształt ociekacza, nieskomplikowany montaż oraz dopasowanie do standardowych rozmiarów szafek kuchennych, zapewniają użytkownikom wszystkie niezbędne funkcje. Wszystkie te cechy w połączeniu z najwyższą jakością polskiej produkcji, wzorowanej na szwajcarskich standardach, gwarantują funkcjonalne i trwałe rozwiązania na lata.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Armatura kuchenna
2012-07-19 11:39:49
Tagi do artykułu: blaty | zlewozmywaki | Franke
 
    Najlepsze projekty domów