X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Jaki wybrać zlewozmywak?

wyspa kuchenna
Zlewozmywaki różnią się od siebie nie tylko kolorem, kształtem czy materiałem, z którego zostały wykonane, ale także sposobem montażu. Metoda montażu jest ściśle związana z typem zlewozmywaka lub komory. Duże znaczenie ma także materiał, z którego został wykonany blat roboczy. Spośród szerokiej oferty możemy wybrać zlewozmywaki do podbudowy, wbudowane, montowane na równi z blatem oraz nakładane na szafkę.


Do wszystkich rodzajów blatów
Największa popularnością cieszą się zlewozmywaki wbudowane. Jest to klasyczny sposób montażu, w którym wypukłe krawędzie zlewozmywaka wystają ponad blat, a samo urządzenie mocowane jest klamrami w otworze wyciętym w blacie. Uniwersalność tego sposobu montażu wynika z faktu, że nadaje się on do blatów wykonanych z dowolnego materiału. Ponadto oferta zlewozmywaków przeznaczonych do wbudowania jest bardzo duża.

zlewozmywakNiektóre modele zlewozmywaków wbudowanych zostały zaprojektowane w taki sposób aby można było wbudować je w blat lub zamontować na równi z blatem. Jednak montaż na równi jest możliwy tylko dla blatów kamiennych lub kompozytowych. Sekretem takiego rozwiązania są prawie idealnie płaskie krawędzie typu Slim Top. Przykładem takiego rozwiązania są produkty Franke Centinox oraz serie Planar i Delta, które idealnie pasują do nowoczesnych, minimalistycznych kuchni.Do blatów kamiennych i kompozytowych
Komory do zabudowy, szczególnie te w kolorze zbliżonym do blatu, są najbardziej dyskretne i niemal ukryte pod blatem kuchennym. Komora jest montowana od spodu do wyciętego w blacie kuchennym otworu. Taki montaż wymaga odpowiedniego wykończenia krawędzi. Możliwy jest tylko w przypadku blatów granitowych, kompozytowych lub z litego drewna. Komory do podbudowy pozwalają na łączenie dużych i małych komór z oferty. Pośród zlewozmywaków stalowych do podbudowy na szczególną uwagę zasługują takie modele Franke jak Polvedro, Planar oraz Planario.

Zlewozmywaki nakładane stanowią idealne rozwiązanie dla gospodarstw domowych, ceniących sobie praktyczne i niedrogie rozwiązania w kuchni. Tradycyjne modele zlewozmywaków nakładanych Franke - Daria i Sara, cieszą się na polskim rynku dużą popularnością. Obszerne, praktyczne komory, klasyczny kształt ociekacza, nieskomplikowany montaż oraz dopasowanie do standardowych rozmiarów szafek kuchennych, zapewniają użytkownikom wszystkie niezbędne funkcje. Wszystkie te cechy w połączeniu z najwyższą jakością polskiej produkcji, wzorowanej na szwajcarskich standardach, gwarantują funkcjonalne i trwałe rozwiązania na lata.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Armatura kuchenna
2012-07-19 11:39:49
Tagi do artykułu: blaty | zlewozmywaki | Franke
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
mylo skyscraper style 2

Stylowa siódemka, czyli najpopularniejsze style w aranżacji wnętrz

Podobnie jak w świecie natury znajdziemy najprzeróżniejsze gatunki zwierząt i roślin, tak w świecie aranżacji istnieje wiele stylów, których różnorodność może być źródłem niekończących się zachwytów. Wśród najpopularniejszych rozwiązań warto wymienić siedem, które cieszą się ponadczasowym charakterem. Sprawdź, które pasują do Twojego wnętrza i zainspiruj się nimi, tworząc zachwycający wystrój.
MegaHomes1

Recykling poziom ekspert – czyli domy mieszkalne z kontenerów morskich

Adaptacja kontenerów morskich do budowy domów mieszkalnych, to z całą pewnością oryginalne i wciąż jeszcze nowatorskie rozwiązanie. Budownictwo modułowe zyskuje coraz więcej nowych zwolenników i śmielej wchodzi w kolejne obszary rynku. Do niedawna w Polsce budynki mieszkalne z kontenerów budziły skojarzenia z pomieszczeniami noclegowymi dla pracowników sezonowych lub budynkami typowo socjalnymi. Dziś pogląd ten ulega diametralnej zmianie. Domy kontenerowe okazują się być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych form budownictwa.
Oto wnętrze rustykalne – odpowiedź na jedną z najgłębszych tęsknot człowieka: potrzebę poczucia bliskości z naturą. Ta tęsknota pachnie pieczonym chlebem, zaprasza by usiąść wygodnie i zwolnić nieco tempo. Nic dziwnego, że wnętrza inspirowane wiejską sielanką wciąż są modne i spotkać je można nie tylko w domach ukrytych w górskiej głuszy, ale również w centrach dużych miast.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Ekspresowa i niedroga odmiana kuchni

zlewozmywak
Każdy z nas marzy o pięknej i funkcjonalnej kuchni. Remont kuchni wymaga jednak inwestycji, a perspektywa robót w domu może skutecznie zniechęcić. Na szczęście nie każda kuchnia wymaga generalnego remontu. Niekiedy zmiany, nie wymagające dużych nakładów finansowych wystarczą, by nadać zupełnie nowy wygląd kuchni. Taką szybką metamorfozę wnętrz można przeprowadzić w ciągu jednego weekendu.

Urządzamy kuchnię!

kuchnia
Większość osób nie przywiązuje wagi do sposobu i miejsca spożywania posiłków. Jednak odpowiednia ilość czasu poświęconego na jedzenie oraz właściwa oprawa - to klucz do zdrowia i dobrego samopoczucia. Gdzie i z kim najczęściej jadamy?

Zlewozmywak - szybki i szczelny montaż

zlewozmywaki
Innowacyjny system szybkiego montażu Slimfix zastosowany w zlewozmywakach Franke Laser, zapewnia maksymalnie uproszczoną instalację oraz doskonałą szczelność.

Praktyczna bateria zlewozmywakowa z gwarancją na 15 lat

bateria zlewozmywakowa
Bateria kuchenna ułatwiać zmywanie, płukanie i mycie. Najnowszy produkt firmy Franke Planar 8 Flex ma coś jeszcze – klasę głośności 1, ceramiczną głowicę, a także designerski wygląd.

Kuchenni designerzy prześcigają się w pomysłach ułatwiających życie codzienne. Jednym z elementów świadczących o wyobraźni projektantów firmy Franke jest długa, obrotowa wylewka, którą możemy obrócić nawet o 360°...