X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
 

AutoCAD 2013

AutoCAD
Najnowszy AutoCAD 2013 zapewnia efektywniejsze wykorzystanie pomysłów projektowych, usprawnia przygotowanie dokumentacji oraz współpracę między projektantami. Ulepszenie oprogramowania powstało w idei prostoty i większej wydajności. Co nowego w AutoCAD LT 2013 i AutoCAD 2013?


Ułatwiona personalizacja i przyspieszone tworzenie dokumentacji
Personalizacja programu AutoCAD, synchronizacja plików i uproszczone narzędzia migracji zostały ułatwione dzięki usłudze AutoCAD Apps w serwisie Autodesk Exchanges.

Nowe wersje AutoCAD LT 2013 oraz AutoCAD 2013 po raz pierwszy łączą się bezpośrednio z AutoCAD WS i innymi usługami umożliwiającymi przetwarzanie plików w chmurze. Dzięki aplikacji AutoCAD WS można udostępniać i edytować projekty wykonane w programie AutoCAD w sieci WWW. Wszelkie zmiany rysunkach są synchronizowane z kopiami dokumentu w internecie.

Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość pracy nad jednym plikiem przez wiele osób równocześnie, a nadzorowanie projektu i współpracy można prowadzić przy pomocy urządzeń przenośnych oraz opcji połączenia z mediami społecznościowymi. Na osi czasu można śledzić historię zmian wprowadzanych do rysunku i przeglądać jego wcześniejsze wersje wraz z komentarzami.

AutoCAD 3D – nowe programy CAD wspierają projektowanie w 3D
Program AutoCAD 2013 został wyposażony w nowe, potężne narzędzia do projektowania 3D, które umożliwiają importowanie i gromadzenie modeli trójwymiarowych.

Ponadto owa funkcja - wolny projekt 3D, zintegrowana z programem Autodesk Inventor Fusion, pozwala szybko zwizualizować pomysł w trójwymiarze dzięki opcjom naciskania, przeciągania i wyciągnięcia krzywej powierzchni.

Ile kosztuje AutoCAD 2013 i jakie ma wymagania systemowe?
Kupno programu AutoCAD 2013 to spory wydatek. Według cennika PCC Polska – Autoryzowanego Partnera firmy Autodesk, na dzień 29 października 2012 r., wersja jednostanowiskowa AutoCAD 2013 SLM kosztuje 22 902,12 zł brutto w promocji, roczna subskrypcja - 3 113,45 zł brutto, AutoCAD 2013 NLM – wersja sieciowa - 30 722,80 zł brutto, a AutoCAD 2013 Upgrade z AutoCAD 2012-2010, czyli aktualizacja AutoCAD z wersji 2012-2010 do wersji 2013 - 12 350,87 zł brutto.*

„Wymagania systemowe dla 32-bitowej wersji AutoCAD 2013:
- ® Windows® 7 Enterprise, Ultimate, Professional lub Home Premium lub Microsoft® Windows® XP Professional albo Home (SP3 lub nowszy)
- Windows 7: Dwurdzeniowy procesor Intel® Pentium® 4 lub AMD Athlon™, 3,0 GHz lub szybszy, z technologią SSE2
- Windows XP: Dwurdzeniowy procesor Pentium 4 lub AMD Athlon, 1,6 GHz lub szybszy, z technologią SSE2
- 2 GB RAM (zalecane 4 GB)
- 6 GB wolnego miejsca na dysku twardym do instalacji programu
- Rozdzielczość ekranu 1024 x 768 z obsługą trybu True Color (zalecany ekran 1600 x 1050 z obsługą trybu True Color)
- Przeglądarka internetowa Microsoft® Internet Explorer® 7.0 lub nowsza
- Wersja instalacyjna pobrana lub z płyty DVD

Wymagania systemowe dla 64-bitowej wersji AutoCAD 2013:
- Microsoft Windows 7 Enterprise, Ultimate, Professional lub Home Premium lub - Microsoft Windows XP Professional (SP2 lub nowszy)
- Procesor AMD Athlon 64 z technologią SSE2 lub AMD Opteron® z technologią SSE2 lub Intel® Xeon® z technologią SSE2 i obsługą EM64T lub Intel Pentium 4 z technologią SSE2 i obsługą EM64T
- 2 GB RAM (zalecane 4 GB)
- 6 GB wolnego miejsca na dysku twardym do instalacji programu
- Rozdzielczość ekranu 1024 x 768 z obsługą trybu True Color (zalecany ekran 1600 x 1050 z obsługą trybu True Color)
- Przeglądarka Internet Explorer w wersji 7.0 lub nowsza
- Wersja instalacyjna pobrana lub z płyty DVD „
**

---
* źródło: http://sklep.pccpolska.pl/pl/17-autocad
** źródło: http://www.autodesk.pl/adsk/servlet/pc/index?siteID=553660&id=14564357

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Technologia
Autor: Agnieszka Bykowska
2016-02-05 14:49:39
Tagi do artykułu: AutoCAD | oprogramowanie | Autodesk | programy | projektowanie
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Velux

Co można samodzielnie naprawić w oknie dachowym?

Dbając o okna dachowe na co dzień, konserwując je zgodnie z zaleceniami producenta, raczej nie będziemy mieli kłopotów z ich sprawnym funkcjonowaniem ani z ewentualnymi uszkodzeniami. Gdyby jednak rama lub skrzydło okna zostały zarysowane, nastąpiło zużycie powłoki lakieru czy uszkodzenie uszczelki, to warto wiedzieć, że większość tego typu napraw w oknie dachowym można wykonać samodzielnie.
rozkład domu parterowego2

Jaki rozkład pomieszczeń jest najbardziej funkcjonalny w projekcie domu parterowego?

Budowa domu to wielkie wyzwanie. Jednym z pierwszych etapów jest wybranie idealnego projektu – takiego, który będzie spełniał wszystkie nasze wymagania i zaspokoi potrzeby mieszkaniowe przynajmniej na kilka lat. Wiele osób stawia na dom parterowy. Na jaki układ pomieszczeń warto zdecydować się w parterówce?
dom waski maly 2

Zgrabny dom na wąską działkę

Zakup gruntu pod budowę domu to dość spora inwestycja, szczególnie jeśli zależy nam na osiedleniu się w granicach miasta. Nie każdy może pozwolić sobie na dużą działkę, co w konsekwencji wiąże się z wyborem kompaktowego projektu domu. Na które rozwiązania architektoniczne warto zwrócić uwagę, aby być zadowolonym z niewielkiego budynku? Jakie domy są idealne na wąskie działki budowlane?
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

AutoCAD 2011

AutoCAD 2011
AutoCAD 2011 - nowa wersja oprogramowania Autodesk wspierającego projektowanie komputerowe - dysponuje nowymi narzędziami do modelowania 3D w projektowaniu koncepcyjnym, modelowania powierzchni oraz ustawiania przejrzystości obiektów i warstw. Większość zmian powstała na wniosek milionów użytkowników, dzięki czemu program zwiększa wydajność kreślenia.

AutoCad 2012

AutoCAD
Autodesk pragnie dotrzeć do coraz większej rzeszy profesji. Kolejne edycje programu AutoCAD pozwalają rozwijać rzemiosło i przyśpieszają projektowanie inżynierom na całym świecie. Co nowego w wersji AutoCAD 2012?

Programy do projektowania mebli

program
Programy do kreowania przestrzeni w trzech wymiarach, niegdyś dostępne tylko dla projektantów, dziś są narzędziem powszechnego użytku. O dostępności i uniwersalności decyduje intuicyjny interface, którego nie trzeba się uczyć. Wiele branż korzysta z podobnych aplikacji na swoich stronach internetowych.

KD MAX program do projektowania i wizualizacji kuchni

kuchnia
Spośród narzędzi do projektowania kuchni i mebli kuchennych, największym powodzeniem cieszą się produkty oferujące dobrą jakość wizualizacji. Zakup renomowanego oprogramowania, jego utrzymanie i aktualizacja wiąże się z bardzo wysokim kosztem. Program KD MAX wychodzi naprzeciw wszystkim tym aspektom.