X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Program do kosztorysowania

Kalkulator
Programy do kosztorysowania to produkty dedykowane profesjonalistom, którzy przy ich pomocy obliczają dla inwestora orientacyjny koszt planowanego przedsięwzięcia. Nie oznacza to jednak, że nie istnieją wersje takiego oprogramowania dla amatorów.


Większość projektów domów zamawianych w biurach architektonicznych posiada kosztorys, bądź opcję zamówienia takiego dokumentu za dodatkową opłatą. Podczas budowy domu, chcąc zastosować inne rozwiązania niż zawarte w gotowym kosztorysie, należy liczyć się z podwyższeniem lub obniżeniem niektórych kosztów. Aby przybliżyć ceny robót budowlanych i oszacować koszt inwestycji, warto wykorzystać program do kosztorysowania. Przy jego pomocy w szybki i łatwy sposób można zaplanować wykonanie i rozkład kosztów wykonania poszczególnych etapów budowy w czasie.

Najchętniej używane programy do kosztorysowania to: Zuzia, System Athena, Norma PRO, Norma Standard, Norma Ekspert, TopBuilder 2012 i Metri CAD. TopBuilder 2012 dla Pakietu Koszt Office otrzymał w 2011 roku wyróżnienie za najlepszy innowacyjny produkt roku branży IT dla budownictwa. Poszczególne programy różnią się między sobą zasobem zestawów bibliotek wzorców, funkcji matematycznych i baz cenowych, które są także wyznacznikiem ich ceny. Koszt programu do kosztorysowania waha się od 2 do 6 tysięcy.

O ile zakupem profesjonalnego oprogramowania będą zainteresowani fachowcy, tak do jednorazowego użytku na potrzeby indywidualne, można skorzystać z wersji demonstracyjnych dostępnych na stronach producentów.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Projektowanie
Autor: Agnieszka Bykowska
2016-01-21 16:52:58
Tagi do artykułu: oprogramowanie | Kosztorys | ceny | programy
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
gryf 3   kosztorys

Piękny dom parterowy, który wybudujesz w cenie mieszkania – to nie mit!

Wiele osób zastanawiających się nad zakupem mieszkania nie bierze pod uwagę budowy domu. Panuje przekonanie, że inwestycja w dom jednorodzinny jest droga i przekracza koszt apartamentu.
Velux

Co można samodzielnie naprawić w oknie dachowym?

Dbając o okna dachowe na co dzień, konserwując je zgodnie z zaleceniami producenta, raczej nie będziemy mieli kłopotów z ich sprawnym funkcjonowaniem ani z ewentualnymi uszkodzeniami. Gdyby jednak rama lub skrzydło okna zostały zarysowane, nastąpiło zużycie powłoki lakieru czy uszkodzenie uszczelki, to warto wiedzieć, że większość tego typu napraw w oknie dachowym można wykonać samodzielnie.
rozkład domu parterowego2

Jaki rozkład pomieszczeń jest najbardziej funkcjonalny w projekcie domu parterowego?

Budowa domu to wielkie wyzwanie. Jednym z pierwszych etapów jest wybranie idealnego projektu – takiego, który będzie spełniał wszystkie nasze wymagania i zaspokoi potrzeby mieszkaniowe przynajmniej na kilka lat. Wiele osób stawia na dom parterowy. Na jaki układ pomieszczeń warto zdecydować się w parterówce?
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Nowe opcje Programu CAD Kuchnie

program
CAD Projekt K&A, renomowany producent wysokiej jakości oprogramowania do projektowania wnętrz informuje, że program CAD Kuchnie, służący do projektowania, wyceny i planowania produkcji mebli kuchennych, został poszerzony o możliwość zapisywania dokumentacji utworzonej w projekcie do formatu pliku PDF...

Edytor blatów i nowa baza płytek ceramicznych

kuchnia
Producent oprogramowania do projektowania wnętrz, firma CAD Projekt K&A, poinformowała, że w programie przeznaczonym do planowania i wyceny wnętrz kuchennych CAD Kuchnie, pojawiła się nowa funkcja ‘Edytor blatów’, pozwalająca na edytowanie umieszczonych w projekcie blatów i ich rysunków...

KD MAX program do projektowania i wizualizacji kuchni

kuchnia
Spośród narzędzi do projektowania kuchni i mebli kuchennych, największym powodzeniem cieszą się produkty oferujące dobrą jakość wizualizacji. Zakup renomowanego oprogramowania, jego utrzymanie i aktualizacja wiąże się z bardzo wysokim kosztem. Program KD MAX wychodzi naprzeciw wszystkim tym aspektom.

AutoCAD 2013

AutoCAD
Najnowszy AutoCAD 2013 zapewnia efektywniejsze wykorzystanie pomysłów projektowych, usprawnia przygotowanie dokumentacji oraz współpracę między projektantami. Ulepszenie oprogramowania powstało w idei prostoty i większej wydajności. Co nowego w AutoCAD LT 2013 i AutoCAD 2013?