X
Logo Projektoskop.pl
 
 
reklama:
 
 
 
 
 

Drzewo trawiaste

Drzewo trawiaste
Rodzina: Xanthorrhoeaceae
Pochodzenie: Australia Zachodnia.

Opis: Drzewo trawiaste (Xanthorrhoea preissii) to wieczniezielona, wolnorosnąca roślina wysokości do 5m w ojczyźnie, z bardzo wąskimi, trawiastymi liśćmi długości do 1,5m. Kwiaty drobne, białe, zebrane w kwiatostany.


Rozmnażanie: nasiona.

Wysiew:
Nasiona przed wysiewem nie wymagają żadnego przygotowania. Powinny być tylko lekko przykryte ziemią do wysiewu nasion i umieszczone w jasnym i ciepłym miejscu (temp. 23-25°C) Podłoże utrzymywać w stanie wilgotnym, ale nie mokrym.

Termin wysiewu: całoroczny, najlepiej wiosną

Uprawa:
Latem najlepiej czuje się w słonecznym i ciepłym miejscu, zimą w jasnym pomieszczeniu o temp. 10-15°C. Biorąc pod uwagę pochodzenie podlewamy regularnie, ale nie za mocno. Dużo lepiej toleruje długie okresy suszy niż zbyt wilgotne podłoże. Podłoże powinno zawierać dużą ilość piasku, gliny, perlitu, również 2 cm warstwa drenażu jest bardzo wskazana. Nawozić powinniśmy wiosną, najlepiej nawozami długodziałającymi.

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Rośliny egzotyczne
Wprowadzone przez: Anna Dębiec
2016-08-10 22:20:41
Tagi do artykułu: kwiaty | nasiona | nawozy
Podyskutuj na forum (0):
 
Bądź pierwszym, który doda komentarz do tego artykułu. Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać nowy komentarz...
 
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
meble ogrodowe

Garden party, czyli jak zrobić przyjęcie w ogrodzie

Przed nami ciepłe wiosenne weekendy. Jest to doskonały czas na spędzanie czasu z rodziną lub znajomymi na łonie natury. Jeżeli jednak nie mamy możliwości wyruszenia poza miasto, możemy urządzić popołudniowe lub wieczorne przyjęcie w ogrodzie. Takie garden party jest doskonałym sposobem na weekendowy relaks. Nie ma jednego przepisu na udane przyjęcie. Warto zadbać o parę ważnych drobiazgów, które mogą umilić pobyt w ogrodzie.
Drzewo butelkowe

Drzewo butelkowe

Nolina odgięta (Beaucarnea recurvata) to bardzo oryginalna roślina pochodząca z Meksyku. W masywnym pniu magazynuje wodę. Z tego powodu jest klasyfikowana jako sukulent. Lubi palące słońce, wytrzymuje okresy suszy i przy tym wyrasta na 1,5 m wysokości. Nietuzinkowy wygląd sprawia ze jest ostatnimi czasy najchętniej kupowanym sukulentem, dość często spotykanym w sklepach ogrodniczych.
kwiaty

Datura - anielskie trąbki

Przepiękne olbrzymie kwiaty w kształcie trąbek, współgrające z zielenią dużych liści. Datura właśnie teraz wygląda najpiękniej. Trudno opisać jej piękno, bo cóż ciekawego może być w ogromnych kwiatach rozkwitających z pomiędzy liści... a jednak. Daturę trzeba jednak zobaczyć, aby ją pokochać. Zobaczyć ten rozłożysty krzew ozdobiony mnóstwem kwiatów o kilkunastocentymetrowej długości, zobaczyć i pokochać.
 
    Najlepsze projekty domów