X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Praktyczne sposoby zagospodarowania wnętrza szafy

Praktyczne sposoby zagospodarowania wnętrza szafy
Szafa wnękowa jest doskonałym miejscem do przechowywania nie tylko odzieży i obuwia, ale także ręczników, pościeli i innych przedmiotów codziennego użytku. Projektanci firmy Komandor podpowiadają, w jaki sposób ujarzmić taki wewnętrzny świat rzeczy przy pomocy użytecznych akcesoriów.


Uporządkuj ubrania
Gdy spieszymy się do pracy, nie zwracamy uwagi na bałagan, jaki pozostawiamy w szafie, wyjmując ubrania, buty i inne przedmioty. Z każdym dniem tworzymy coraz większy galimatias wewnątrz mebla. W jaki sposób ujarzmić ten chaos? Na pewno pomocne będą akcesoria marki Komandor, które pozwolą uporządkować przechowywanie rzeczy i utrzymać ów stan na co dzień.

Do wieszania ubrań tradycyjnie najlepsze będą drążki, na których możemy powiesić wieszaki. Dobrym pomysłem jest zamontowanie dwóch drążków – jednego nad drugim, co znacznie zwiększa pojemność szafy. Na górze możemy powiesić rzeczy krótsze, np. koszule i spódnice, natomiast niżej – okrycie wierzchnie. „Należy jednak pamiętać, aby drążek nie był dłuższy niż 1 metr – w przeciwnym wypadku może się wygiąć z powodu zbyt dużego obciążenia ubraniami” – radzi Monika Szczęsny, Projektant Wnętrz firmy Komandor.Praktyczne sposoby zagospodarowania wnętrza szafyPraktycznym rozwiązaniem jest także zamontowanie w szafie pantografu. Jest to drążek z zamocowanym chwytakiem, który służy do ściągania drążka z wieszakami umieszczonego w górnych partiach szafy. Dzięki temu można bez problemu sięgnąć do ubrań przechowywanych wyżej. To idealne rozwiązanie zwłaszcza dla osób niższych i przyjazne dla osób niepełnosprawnych.

Bez wieszaków ani rusz
W niedużych szafach, o głębokości wnętrza mniejszej niż 50 cm, warto zamontować pod półką wieszak poprzeczny. Zajmuje niewiele miejsca, a pełny wysuw wieszaka umożliwia bezproblemowe dotarcie do powieszonych na nim ubrań. Praktycznym rozwiązaniem, szczególnie dla panów, jest poręczny wieszak na spodnie. Wieszak z linii chromowanej marki Komandor, przewidziany jest na 8 par spodni, a jego drążki wyposażone są w antypoślizgowe gumki, które zapobiegają zsuwaniu się odzieży. Podobnie jak wieszak poprzeczny, posiada on możliwość pełnego wysuwu, co pozwala na wygodne użytkowanie i swobodny dostęp do ubrań. Produkt ten przyda się także paniom, które chętnie zawieszą na nim spódnice i szale.

Bałagan w szafie bardzo często powstaje za sprawą dodatków i drobiazgów – chust, apaszek, szali, pasków czy krawatów. Doskonałym pomysłem na ich przechowywanie i uporządkowanie, jest montaż specjalnego wieszaka do jednej z bocznych ścianek szafy. W ofercie firmy Komandor można znaleźć wieszaki w kolorze srebrnym lub czarnym. Zajmują niewiele miejsca, a dzięki możliwości pełnego wysuwu mogą być umieszczone nawet w bardzo wąskich meblach. Jeżeli we wnętrzu szafy lub garderoby mamy mało miejsca, trafnym rozwiązaniem może być montaż pionowej szuflady. Ma ona postać wysuwanego modułu skrzyniowego. Składa się z drążka do powieszenia krawatów i specjalnej dwustronnej przegrody na paski.

Na półce nic nie zginie
Praktyczne sposoby zagospodarowania wnętrza szafyPrócz drążków i wieszaków, niezbędne w każdej szafie są półki, na których możemy ułożyć pościel czy ręczniki, a także przechowywać odzież sezonową. Najlepiej wykonać je na indywidualne zamówienie. „Nasi specjaliści realizują zamówienia na półki na dowolny wymiar w zależności od ich przeznaczenia. Mogą być długie lub krótkie, szerokie lub płytkie – czyli dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika” – mówi Monika Szczęsny, Projektant Wnętrz firmy Komandor. Idealnym pomysłem są specjalne półki wysuwane z prowadnicami przymocowanymi do krótszych boków i uchwytami w części przedniej. Projektując półki trzeba pamiętać, aby nie były dłuższe niż 1 metr bez podparcia dolnego. W przeciwnym wypadku, półki będą nieestetycznie uginać się pod ciężarem. Wygodniejsze i praktyczniejsze są półki szerokie – łatwiej dostać się do ubrań ułożonych w dwóch rzędach obok siebie, niż sięgać w głąb szafy. Wysokość między półkami na ubrania nie powinny być zbyt duże, aby nie układać z rzeczy wielkich stosów.

Nie lada szuflada
Część zabudowy warto przeznaczyć na szuflady. W zależności od tego, co chcemy w nich przechować, mogą mieć różne głębokości, szerokości, uchwyty i prowadnice. Najbardziej praktyczne są szuflady z pełnym wysuwem, które dają swobodny dostęp do całego wnętrza. Niezależnie od tego jaki typ szuflad wybierzemy, musimy dobrze zaplanować jej ułożenie, aby dostęp do niej był szybki i nieograniczony przez drzwi szafy. Praktycznym pomysłem jest oświetlenie wewnętrzne, które sprawdzi się szczególnie w garderobach lub szafach znajdujących się w pomieszczeniach, do których jest słaby dostęp światła dziennego. „Dzięki inteligentnemu systemowi samoczynnego zapalania się światła podczas otwierania szuflady, bez problemu znajdziemy rzeczy – bez konieczności włączania głównego światła w pokoju” – dodaje Monika Szczęsny.

Kosz Twoim pomocnikiem
Praktyczne sposoby zagospodarowania wnętrza szafyW szafie przechowywana jest nie tylko odzież i dodatki, ale także pościel, ręczniki czy koce. Kiedy brakuje nam miejsca na półkach, warto pomyśleć o koszach drucianych. W ofercie firmy Komandor można znaleźć kosze w białej, srebrnej kolorystyce lub chromowane pojemniki. Dostępne są także w kilku szerokościach i głębokościach, co zdecydowanie ułatwia ich stosowanie w różnych przestrzeniach szafy czy garderoby, a także dopasowanie do indywidualnych potrzeb. Dodatkowo, zapewniają bardzo dobrą cyrkulację powietrza, dzięki czemu rzeczy ułożone w koszu pozostają dłużej świeże. Przy segregowaniu bielizny bardzo pomocny będzie specjalny kosz wyścielony głębokim workiem z płótna. Można w nim przechowywać rzeczy przeznaczone do wyprania lub pracowania. Zastosowanie płótna, jako głównego materiału, umożliwia swobodny przepływ powietrza, a prosty sposób demontażu worka w celu jego wyprania, pozwala utrzymać higienę w szafie.

Dolne partie też są ważne
Częstym błędem jest pozostawienie dolnej części szafy niezagospodarowanej i „upychanie” tam wszelkich rzeczy, na które nie mamy stałego miejsca np. żelazka czy odkurzacza. Warto jednak zdecydować się na praktyczne akcesoria, które ułatwią nie tylko w prosty sposób utrzymać porządek, ale także przechowywać w dolnych partiach więcej przedmiotów. Dzięki ażurowym półkom na obuwie, możemy przechowywać nawet kilka par butów. Dodatkowo, możemy zamontować takie półki jedną nad drugą, co pozwoli stworzyć strefę obuwia w wydzielonym segmencie szafy czy garderoby. Możemy również wybrać półki z prawidłami, co zapobiegnie odkształcaniu się butów.

W dolnej części szafy, przy ściance bocznej, możemy również zamontować uchwyt na rurę od odkurzacza i żelazko. Elementy te pozwolą uporządkować cześć gospodarczą szafy - dzięki nim ograniczymy wypadanie rury od odkurzacza przy każdorazowym rozsuwaniu drzwi, a w przypadku żelazka nie będziemy potrzebowali już dodatkowej półki na nie lub angażowania miejsca na już istniejących.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Wykańczanie
2012-10-04 12:00:50
Tagi do artykułu: Komandor | wieszaki | szafy | garderoby | szuflady
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
mylo skyscraper style 2

Stylowa siódemka, czyli najpopularniejsze style w aranżacji wnętrz

Podobnie jak w świecie natury znajdziemy najprzeróżniejsze gatunki zwierząt i roślin, tak w świecie aranżacji istnieje wiele stylów, których różnorodność może być źródłem niekończących się zachwytów. Wśród najpopularniejszych rozwiązań warto wymienić siedem, które cieszą się ponadczasowym charakterem. Sprawdź, które pasują do Twojego wnętrza i zainspiruj się nimi, tworząc zachwycający wystrój.
MegaHomes1

Recykling poziom ekspert – czyli domy mieszkalne z kontenerów morskich

Adaptacja kontenerów morskich do budowy domów mieszkalnych, to z całą pewnością oryginalne i wciąż jeszcze nowatorskie rozwiązanie. Budownictwo modułowe zyskuje coraz więcej nowych zwolenników i śmielej wchodzi w kolejne obszary rynku. Do niedawna w Polsce budynki mieszkalne z kontenerów budziły skojarzenia z pomieszczeniami noclegowymi dla pracowników sezonowych lub budynkami typowo socjalnymi. Dziś pogląd ten ulega diametralnej zmianie. Domy kontenerowe okazują się być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych form budownictwa.
Oto wnętrze rustykalne – odpowiedź na jedną z najgłębszych tęsknot człowieka: potrzebę poczucia bliskości z naturą. Ta tęsknota pachnie pieczonym chlebem, zaprasza by usiąść wygodnie i zwolnić nieco tempo. Nic dziwnego, że wnętrza inspirowane wiejską sielanką wciąż są modne i spotkać je można nie tylko w domach ukrytych w górskiej głuszy, ale również w centrach dużych miast.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Nowe akcesoria do szafy

Wieszak na spodnie
Przed nami wiosenne porządki. Czas, w którym – jak co roku – będziemy się zastanawiać, w jaki sposób zaprowadzić ład w naszych ubraniach. Jak je najlepiej posortować, aby nie szukać godzinami właściwej bluzki lub paska? Pomóc nam może w tym nowe wyposażenie do zagospodarowania szafy wnękowej i garderoby. Długoletni staż oraz doświadczenie firmy Komandor zaowocowały opracowaniem nowatorskich rozwiązań w tym zakresie...

Gentelman dobrze poukładany

garderoby
Schludny, elegancki wygląd mężczyzny w dużej mierze zależy od właściwego doboru garderoby oraz odpowiedniej dbałości o nią, zwłaszcza o jej najważniejsze elementy – koszule, krawaty i paski. Przy odpowiednim doborze i kompletacji wnętrza zabudowy czy szafy, znajdziemy miejsce na wszystko, także na te mniejsze części garderoby (krawaty i paski) oraz ubrania najbardziej narażone na gniecenie się (koszule).

Garderoba w wielkim mieście - zabudowy warte każdej kobiety

garderoba
W każdym domu potrzeba dużo miejsca na ubrania, buty i dodatki, które chcielibyśmy utrzymać w porządku. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest garderoba, w której schowamy nie tylko potrzebne, na co dzień rzeczy, ale także paski, torebki i krawaty. Przestronna garderoba to marzenie każdej kobiety. Firma Komandor w swojej ofercie posiada szeroką gamę nowatorskich rozwiązań konstrukcyjnych, które spełniają to marzenie i pozwalają aranżować przestrzeń mieszkalną, według własnych potrzeb.

Aranżacje wnętrz po męsku

salon
Już nie tylko kobiety chętnie angażują się w urządzanie mieszkania czy domu. Coraz częściej również mężczyźni dbają zarówno o siebie i swój ubiór, jak i o przestrzeń, w której przebywają. Panowie szukają nowoczesnych, nietuzinkowych rozwiązań. Najchętniej stawiają na minimalizm oraz funkcjonalność. Bardzo istotnym elementem męskiego wnętrza jest odpowiednio zaprojektowana szafa...