X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Jakie schody do domu są najlepsze?

Budowa domu, w którym pomieszczenia podzielone są na dwa poziomy wymaga wcześniejszego wyboru schodów oraz technologii w jakiej mają być wykonane. Przede wszystkim muszą być praktyczne, wygodne i dopasowane do aranżacji wnętrz. Jak pogodzić te wszystkie cechy i wybrać najlepsze schody wewnętrzne?


schodySchody żelbetowe są niewątpliwie najtańsze i najpopularniejsze. Wykonuje się je w formie monolitu, który można ukształtować w dowolny kształt. W przeciwieństwie do schodów z drewna lub stali zabierają dużo miejsca i mają „ciężki wygląd”.

Lekkie konstrukcje drewniane i stalowe są atrakcyjne wizualnie. Doskonale nadają się do aranżacji wnętrz nowoczesnych, stając się jednym z głównych atrybutów wystroju. Ażurowa forma nie stanowi jednak żadnej bariery akustycznej. Hałasy dobiegające z parteru mogą przeszkadzać domownikom śpiącym w sypialniach na piętrze.

schodyZ kolei schody kręcone mogą być niewygodne podczas aranżacji pomieszczeń na piętrze. Wniesienie dużych pakunków z meblami jest praktycznie niewykonalne. Chodź wyglądają bardzo atrakcyjnie, to korzystanie z nich na co dzień może być bardzo niekomfortowe.Dla bezpieczeństwa domowników stopnie muszą być wykonane z materiałów antypoślizgowych, balustrady schodowe powinny kończyć się na bezpiecznej wysokości, a barierki uniemożliwiać wypadnięcie między elementami łączącymi stopnie z poręczą.

schody kręconeKażdy producent schodów oferuje gotowe rozwiązania, które można dopasować do indywidualnych potrzeb klienta. Większość z nich udaje się dostosować nawet do najbardziej wymyślnych aranżacji. Należy jednak wiedzieć, że dopasowanie standardowych rozwiązań do nietypowych projektów wymaga indywidualnego projektu schodów oraz wykonawstwa, a co za tym idzie także dodatkowej opłaty, która może przerosnąć budżet przeznaczony na ten cel.


schody drewnianeschodyschody do salonuschody zabiegowe[IMG=001schodyrintal01.jpg|C|W=520
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Schody
Autor: Agnieszka Bykowska
2016-07-15 05:04:28
Tagi do artykułu: schody | konstrukcje | balustrady
 
Powiązane galerie:
Galeria Salony, pokoje dzienne Salony, pokoje dzienne Galeria Wnętrza Wnętrza Galeria Schody Schody  
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Schody

Zbrojenie schodów żelbetowych

Schody to niezwykle ważny element komunikacyjny w domu piętrowym czy parterowym z poddaszem. Jest to dość kosztowna, wykonywana na długie lata inwestycja, dlatego należy dobrze przemyśleć wybór odpowiednich schodów. Jeśli padnie on na schody żelbetowe, pamiętajmy o dokładnym ich zaprojektowaniu i wykonaniu.
schody

Schody zewnętrzne

Schody zewnętrzne są ważnym elementem wejścia do budynku. Pełnią nie tylko funkcję użytkową, ale również dekoracyjną. Schody wejściowe powinny być komfortowe i bezpieczne dla użytkowników. Są elementem bryły domu, dlatego też muszą być odporne na niekorzystne czynniki atmosferyczne.
schody

Schody prefabrykowane

Prefabrykowane biegi schodów żelbetowych to popularne rozwiązanie w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym i użyteczności publicznej. Technologia wykonania jest niedroga, a produkt wytrzymały i odporny na ogień.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Balustrada ozdobą schodów i balkonów

schody
Balustrada może stanowić element dekoracyjny w wielu miejscach naszego domu. Jednym z nich są schody. Odpowiednie dopasowanie balustrady sprawi, że wraz ze schodami będzie stanowić całość harmonizującą z wnętrzem. Wszystkie elementy balustrady mogą być wykonane z jednego materiału. Popularne są także łączenia materiałów.

Ekskluzywna linia schodów drewnianych

schody
Dla niektórych schody to tylko zwyczajny, użytkowy element wyposażenia domu, dla innych istotny detal aranżacji wnętrza. Z myślą o wyjątkowych gustach, firma Rintal Polska wprowadza na rynek ekskluzywną linię drewnianych schodów do wnętrz – Knock Wood, które zachwycą wielbicieli efektownych rozwiązań architektonicznych...

Schody funkcjonalne i estetyczne

schody wewnętrzne
Schody są ważnym elementem wnętrza każdego domu w którym jest więcej niż jedna kondygnacja. Istotne są nie tylko ze względów komunikacyjnych, ale coraz częściej jako komponent wykończenia wnętrza. A trendy w wyglądzie i konstrukcji schodów także się zmieniają.

Schody dywanowe

schody
Schody we współczesnych domach pełnią już nie tylko funkcję drogi prowadzącej na wyższe kondygnacje, są także ważnym elementem aranżacji wnętrza. Dlatego ich kształt oraz wykończenie ma duże znaczenie. Jako stały element wystroju pomieszczenia mogą w znaczący sposób zaważyć na jego wyglądzie.