X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
Kredyty hipoteczne
 
 
 
 
 

Pistolet do malowania ścian

Pistolet natryskowy
Odświeżanie i drobne remonty pomieszczeń stanowią doskonały pretekst do większych lub mniejszych zmian w aranżacji. Przy okazji można zastanowić się nad wprowadzeniem modnych akcentów kolorystycznych. Czasami sama zmiana koloru ścian jest prawdziwą rewolucją, dlatego warto eksperymentować.


Malowanie ścian tradycyjnymi metodami, przy użyciu wałka lub pędzla, jest bardzo męczące i nie zachęca do częstych zmian aranżacji wnętrz. Wszystkie meble trzeba wynieść lub przesunąć na środek pomieszczenia i okryć szczelnie folią malarską, a podłogę okleić papierem ochronnym.
Nałożenie jednej warstwy farby jest zwykle niewystarczające i malowanie trzeba powtórzyć jeszcze jeden lub dwa razy, aby kolor równomiernie pokrył powierzchnię. Każda z powłok potrzebuje także odpowiedniej ilości czasu na wyschnięcie. W przeciwnym razie farba zacznie się łuszczyć, pękać i odpadać od ściany – nierzadko z fragmentami tynku lub gładzi.

Na szczęście oprócz tradycyjnych metod aplikacji farby powstały wygodniejsze alternatywy, takie jak pistolet do malowania ścian. Jest to urządzenie natryskowe, które pod ciśnieniem rozpryskuje cząstki farby. Dzięki odpowiedniej metodzie aplikacji nawet trudno dostępne miejsca o nietypowej fakturze zostaną pokryte równomiernie.

Pistolet natryskowyPistolet natryskowy do malowania ścian sprawi, że malowanie stanie się przyjemnością, a nie przykrą koniecznością. W zależności od pojemności zbiornika w który wyposażone jest urządzenie, jedno napełnienie farbą wystarczy na równomierne pokrycie od kilku do kilkunastu metrów kwadratowych. Pojemnik uzupełnia się przy użyciu specjalnego lejka dołączonego do urządzenia. W sprzedaży można znaleźć także pistolet do malowania farbą emulsyjną bez zbiornika, który trzeba napełniać. Wówczas farba jest zasysana bezpośrednio z puszki lub wiaderka. Urządzenia nadają się zarówno do aplikacji farb emulsyjnych, akrylowych, olejnych poliuretanowych, jak i lateksowych. Niektóre systemy wyposażone są dodatkowo w samoczyszczącą się pompę tłoczącą. Aby zmienić kolor bądź rodzaj farby, wystarczy przepłukać urządzenie wodą.

Jak malować przy użyciu pistoletu natryskowego?
pistolet natryskowyPistolet natryskowy rozbija farbę na drobne cząsteczki, które wydostają się na zewnątrz przez maleńkie otwory w dyszy pod wpływem sprężonego powietrza. Aby pokryć powierzchnię równomiernie, bez grudek i zacieków, farba musi mieć odpowiednią lepkość. Zbyt rzadka może tworzyć zacieki a zbyt gęsta sprawi, że malowana powierzchnia stanie się chropowata albo farba zatka dyszę. Lepkość farby kontroluje się przy użyciu lepkościomierza, a gotową mieszankę przelewa do zbiornika przez filtr lub nylonową pończochę.

Bywa, że przyrząd do malowania ścian metodą natryskową posiada możliwość regulacji strumienia i wymienne końcówki, które dobiera się w zależności od rodzaju i wielkości malowanej powierzchni. Mimo tego należy liczyć się z tym, że cząsteczki farby będą unosiły się w powietrzu na duże odległości. Mogą one pokryć delikatną mgiełką posadzkę, meble, elementy stolarki, a nawet przedostać się do innego pokoju. Dlatego przed przystąpieniem do malowania dobrze jest zamknąć pokój i osłonić elementy wyposażenia, które mogłyby ulec trudnym do usunięcia zabrudzeniom.
Szczególnie ważne jest szczelne oklejenie folią urządzeń elektrycznych, takich ja klimatyzatory, piece i grzejniki elektryczne. Niektóre farby, np. alkidowe mogą je zniszczyć lub spowodować wybuch.

Malowanie natryskowe na zewnątrz
malowanieMalowanie natryskowe jest doskonałą metodą na odświeżenie wyglądu elewacji, ogrodzenia i mebli ogrodowych. Pistolet do malowania elewacji wyposażony w długą rurę, duży zbiornik i teleskopowy wysięgnik, ułatwi równomierne rozprowadzenie farby na dużych powierzchniach.

Malowanie natryskowe na zewnątrz powinno odbywać się w bezwietrzny, słoneczny dzień. Przy dużym wietrze cząsteczki farby mogą unosić się na duże odległości i osiąść na sąsiednich elewacjach oraz samochodach. Im silniejszy wiatr, tym większy obszar należy zabezpieczyć przed zabrudzeniami.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Technologia
Autor: Agnieszka Bykowska
2016-06-25 20:06:04
Tagi do artykułu: malowanie ścian | malowanie | pistolety natryskowe | malowanie natryskowe
Podyskutuj na forum (0):
 
Bądź pierwszym, który doda komentarz do tego artykułu. Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać nowy komentarz...
 
 
Powiązane galerie:
Galeria Narzędzia Narzędzia      
Inne wiadomości
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Izolacje Piankowe 2

Zastosowanie izolacji natryskowych w budynkach mieszkalnych

Nowe technologie natryskowe stosowane w budownictwie powalają na efektywną ochronę termalną oraz przeciwwodną budynków i są atrakcyjną alternatywę dla bardziej tradycyjnych metod izolacyjnych. Wybór technologii jest zależny od potrzeb inwestora, przeznaczenia izolacji oraz planowanych do osiągnięcia efektów.
gaz

Jak zmienić sprzedawcę gazu i sporo na tym zaoszczędzić?

Kiedy rachunek za gaz zaczyna nadmiernie obciążać twój budżet możesz, jak w przypadku energii elektrycznej, zmienić sprzedawcę. Wbrew pozorom nie jest to trudne i wymaga przejścia jedynie kilku formalnych kroków. Oto zwięzły poradnik dla wszystkich, którzy potrafią liczyć własne pieniądze, i którzy właśnie pomyśleli o takiej operacji.
taras

Balkon, loggia, taras - jak urządzić?

Właściciele balkonów, loggii i tarasów to prawdziwi szczęściarze. Wielu z nich jednak nie zdaje sobie sprawy ze skarbu, jaki posiadają. Nic dziwnego, jeśli ten kawałek przestrzeni do rekreacji nie jest odpowiednio zaaranżowany. Jak urządzić loggię, balkon lub taras?
fototapeta

Fototapety - Erotyka

Sypialnia jest najintymniejszą częścią naszego domu.. Powinna być zmysłowa i uwodzicielska.. Samym kolorem ścian nie uzyskamy takiego efektu. Brakującym, a zarazem potrzebnym element jest akt. Jeśli sami nie jesteśmy na tyle odważni i pewni siebie, aby uwiecznić własne ciało w kilkukrotnym powiększeniu na ścianie, skorzystajmy z gotowych erotycznych fototapet na ścianę z galerii pixers.pl.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Malowanie pistoletem natryskowym

Pistolet natryskowy
Perfect Spray to zaproponowana przez firmę Wagner innowacyjna technika natryskowego nanoszenia farby na powierzchnie ścian i sufitów. Nowy pistolet natryskowy WallPerfect umożliwia nie tylko szybkie, sprawne i efektywne malowanie, ale zapobiega również niepotrzebnym zabrudzeniom pozostałych, niemalowanych powierzchni. Łatwość użytkowania urządzenia sprawi, że malowanie będzie przyjemnością a nie przykrym obowiązkiem...

Pistolet natryskowy do malowania ścian

pistolet natryskowy
System natryskowego malowania ścian to najnowsze na polskim rynku urządzenie hobbystyczne. To równocześnie pierwszy pistolet, którym można malować nie tylko ściany wewnętrzne ale i elewacje.

Sprawdza się zarówno przy malowaniu dużych powierzchni jak i przy nanoszeniu dekoracyjnych wzorów...

Szybkie i przyjemne malowanie ścian

wykończenie ścian
Podczas domowych remontów coraz chętniej wykorzystujemy pistolety natryskowe, które sprawiają, że malowanie ścian jest szybki i przyjemne. Nanoszenie farby za pomocą tego urządzenia umożliwia sprawne i efektywne malowanie oraz zapobiega niepotrzebnym zabrudzeniom pozostałych powierzchni. Dzięki pistoletom natryskowym bardzo łatwo nanosi się farby na powierzchnie o nieregularnym kształcie oraz niewygodne do malowania pędzlem lub wałkiem.

Malowanie ścian pistoletem natryskowym

Pistolet natryskowy
Wiosna jest idealnym czasem na przeprowadzenie drobnych remontów w mieszkaniu. Wprowadzenie nowych i modnych akcentów kolorystycznych może całkowicie odmienić charakter domowego wnętrza.