X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Ciepły montaż okien

okno
Podczas wyboru okien ważną rolę odgrywa ich wygląd, materiał, z którego zostały wykonane oraz parametry techniczne. Przeważnie prym wiodą okna energooszczędne, które chronią budynek przed zimnem i wilgocią, a także wpływają na poprawę bilansu energetycznego mieszkania. Jednak o skuteczności stolarki okiennej decydują nie tylko parametry, ale także prawidłowy montaż.


W praktyce, przeważnie okna montuje się w tradycyjny sposób, czyli w oparciu o zastosowanie pianki i silikonu. Ten sposób niestety jest często zawodny. Powstają tzw. mostki termiczne, czyli miejsca ścian zewnętrznych przepuszczające ciepło. Konsekwencją takiego montażu są straty ciepła oraz zawilgocenie izolacji termicznej. Alternatywą dla tego sposobu, jest ciepły montaż okna.

Co to jest ciepły montaż?
montaż oknaCiepły montaż zwany jest także montażem trójwarstwowym. Polega on na zastosowaniu trzech warstw o ściśle określonych właściwościach:


- warstwa zewnętrzna – paroprzepuszczalna. Chroni przed wpływem czynników atmosferycznych i zapewnia szczelne zabezpieczenie przed wodą opadową, jednocześnie umożliwiając dyfuzję pary wodnej. W tej warstwie wykorzystuje się elastyczną folię paroprzepuszczalną oraz poliuretanową taśmę uszczelniającą,
- warstwa środkowa – przestrzeń między ościeżnicą okna a ścianą wypełnia się materiałem termoizolacyjnym,
- warstwa wewnętrzna – w tej warstwie potrzebna jest folia paroszczelna wykonana z folii aluminiowej wzmocnionej włókniną. Montowana jest przy użyciu taśmy i samoprzylepnej. Ta warstwa sprawia, że pomieszczenie staje się praktycznie hermetyczne.
Ciepły montaż okien zapewnia komfort cieplny, a także przeciwdziała ewentualnemu zawilgoceniu materiałów izolacyjnych i konstrukcyjnych.

Jak montować okna?
Tego rodzaju montaż okien wymaga wiedzy, doświadczenia i zmysłu, dlatego warto podczas montażu skorzystać z usług fachowców.
Jeżeli okno ma spełniać swoje funkcje, musi zostać na początku właściwie umiejscowione, przymocowane, a następnie zaizolowane. Następną czynnością jest regulacja i obróbka. Wszystkie te etapy powinny być przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi zasadami i instrukcjami producentów. Wystarczy pomylić warstwy lub ułożyć je nieodpowiednią stroną i okna nie będą już tak szczelne.
Dlatego warto zdecydować się na usługi profesjonalnej firmy, która swoje działania opiera na zdobytych przez lata doświadczeniach.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Okna
Autor: Anna Dębiec
2016-07-17 02:47:05
Tagi do artykułu: okna | okna energooszczędne | stolarka okienna | izolacja termiczna
 
Powiązane galerie:
Galeria Okna Okna      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Jak przystało na 25-lecie, nie wystarczył tylko tort. Taki jubileusz wymaga przecież czegoś wyjątkowego. Powstał więc… mural!
Veka_Spectral_Colors1

Nowe kolory VEKA Spectral

Producent najwyższej jakości profili okiennych - firma VEKA, ma w swojej ofercie niespotykane dotąd ultramatowe wykończenie powierzchni profili z PVC.
Veka Sopot Open

VEKA sponsorem turnieju tenisowego Sopot Open

Na korty Trójmiasta wraca tenis w zawodowym wydaniu. Sopot Open to międzynarodowy turniej o randze Challenger ATP. Wśród głównych jego sponsorów jest firma VEKA.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Nowe kolory okien w ofercie OknoPlus

okna
Z początkiem lipca firma OknoPlus wzbogaciła standardową paletę sześciu kolorów okien o pięć nowych barw inspirowanych naturą: cheyenne, meranti, montana, tiama i vermont, oferując tym samym najszerszą standardową paletę kolorów okien na rynku. Dzięki temu każdy użytkownik może dobrać funkcjonalne okna, idealnie dopasowane do swojego wnętrza.

Stolarka okienna

Stolarka okienna
Rynek stolarki otworowej jest bogaty. Wybierając okna do naszego domu powinniśmy wziąć pod uwagę podstawowe parametry. Dobra izolacyjność cieplna i akustyczna, szczelność i funkcjonalność to cechy pierwszorzędne. Nie bez znaczenia jest więc wybór materiału z którego zostały one wykonane.

Nawiewniki okienne

okno   nawiewnik
Instalacja wentylacyjna, zapewnia wymianę powietrza między wnętrzem naszego domu, a jego otoczeniem. Dobrze działająca naturalna wentylacja umożliwia przedostawanie się świeżego powietrza do pomieszczeń przez nieszczelne okna lub drzwi, które następnie usuwane jest przez kanały wentylacyjne na zewnątrz. Kanały wentylacyjne są w stanie usunąć tyle powietrza z domu, ile się do niego dostanie. Jednak obecnie, prawidłowo działająca wentylacja jest rzadkością.

Okna w stylu angielskim

okno angielskie
Angielska zabudowa ma specyficzny i wyjątkowy charakter, cechują ją oszczędność w detalach na zewnątrz oraz ujmujące ciepło wnętrza. Bazuje na klasycznych formach i rozwiązaniach, których nie znajdziemy w żadnym stylu na europejskim kontynencie.

Jej niewątpliwym wyróżnikiem są okna o nietypowym sposobie otwierania na zewnątrz lub w pionie. Firma Stolbud Włoszczowa zainspirowana tym niezwykle praktycznym pomysłem, wprowadziła do swojej oferty kolekcję efektownej stolarki w angielskim stylu...