X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Panele ścienne

panele ścienne
Wiosna to idealny czas na przeprowadzenie remontu w domu. Odświeżenie wystroju może nadać domowym wnętrzom wyjątkowego charakteru. Kiedy jednak nie będziemy chcieli malować czy tapetować ścian, możemy zdecydować się na zastosowanie paneli ściennych. Szeroki wybór kolorów, odcieni i wzorów pozwoli dopasować je do każdego wnętrza.


Panele ścienne przeważnie wykonywane są z materiałów drewnopochodnych lub tworzywa sztucznego. Są lekkie a sam montaż paneli nie należy do skomplikowanych czynności. Niewątpliwą zaletą takiego pokrycia ściennego jest także fakt, że można je łączyć pod różnymi kątami. Dodatkowo elementy ozdobne takie jak cokoły, narożniki czy listwy umożliwiają ich estetyczne wykończenie. Wszystkie panele ścienne można bez problemu montować na ścianach betonowych, murowanych, jak i drewnianych.

Panele ścienne drewnopochodne
dekoracje ściennePanele drewniane wykonywane są z płyt MDF pokrytych jednostronnie folią dekoracyjną, czyli tzw. dekorem. Listwy wykończeniowe z profilowanej płyty MDF stanowią uzupełnienie paneli. Oklejone tymi samymi co panele foliami dekoracyjnymi, doskonale wykończą ścianę. Takie drewnopochodne wykończenia ścian nadają się do pomieszczeń nienarażonych na działanie wilgoci i wody. Niewątpliwą zaletą jest ich dobra izolacja akustyczna i termiczna.
Powłoka tego rodzaju paneli jest odporna na ścieranie i zarysowania, a także nie wymaga konserwacji ani malowania. Duże ułatwienie stanowi utrzymanie ich w czystości – wystarczy wilgotna szmatka.

Panele z tworzywa sztucznego
Panele wykonane z tworzywa sztucznego występują w postaci cienkich profili, usztywnionych wewnątrz żebrami. Z zewnątrz panele pokryte są trwale zgrzanymi z tworzywem foliami dekoracyjnymi. Obecnie na rynku istnieje szeroki wybór paneli jednobarwnych, kolorowych czy z nadrukowanym wzorem. Tego rodzaju panele są odporne na działanie wilgoci i wody, dlatego bez problemu mogą zdobić ściany w kuchni czy łazience.

panele ścienneCoraz większą popularnością cieszą się panele 3D, które stanowią nowoczesny i estetyczny pomysł na dekorację ścian i sufitów. Są łatwe do ułożenia, odporne na uszkodzenia i można je wielokrotnie malować. Panele przestrzenne dzięki niepowtarzalnemu i oryginalnemu wzornictwu oraz swojej trójwymiarowości ożywią każde wnętrze. Tego rodzaju dekoracje ścienne umożliwiają niemal nieograniczoną możliwość kreowania wnętrza według własnego upodobania.

Dobierając odpowiednie barwy i kształty trójwymiarowych paneli można stworzyć aranżację, która będzie źródłem wyjątkowych doznań estetycznych. Panele oglądane z różnej perspektywy będą miały za każdym razem inny wygląd. Uroku z pewnością doda uwydatnienie wybranych fragmentów przy pomocy światła. Takie przestrzenne wykończenie ściany daje możliwość artystycznego i funkcjonalnego zaaranżowania przestrzeni.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Ścienne
2016-08-28 23:11:34
Tagi do artykułu: ściany | panele ścienne | panele 3D | dekoracje
 
Powiązane galerie:
Galeria Sofy, kanapy Sofy, kanapy Galeria Panele Panele Galeria Schody Schody  
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Okpol okna

Okno na dach płaski - kiedy wybrać uchylne, a kiedy nieotwierane?

Okna w dachach płaskich montuje się przede wszystkim po to, żeby doświetlić wnętrza. Ale w niektórych pomieszczeniach, mogą mieć dodatkowe zadanie – wspomagać wentylację. Dlatego rodzaj okna najlepiej dobierać do typu pomieszczenia, jakie będzie się pod nim znajdowało.
Velux

Co można samodzielnie naprawić w oknie dachowym?

Dbając o okna dachowe na co dzień, konserwując je zgodnie z zaleceniami producenta, raczej nie będziemy mieli kłopotów z ich sprawnym funkcjonowaniem ani z ewentualnymi uszkodzeniami. Gdyby jednak rama lub skrzydło okna zostały zarysowane, nastąpiło zużycie powłoki lakieru czy uszkodzenie uszczelki, to warto wiedzieć, że większość tego typu napraw w oknie dachowym można wykonać samodzielnie.
Fototapeta do salonu makro muszli perłowej – Twoje Fototapety

Fototapety abstrakcja

Słowo abstrakcja, z języka łacińskiego, oznacza oderwanie. Owa forma plastyczna sięga aż do paleolitu. Jej znamiona można znaleźć także na starożytnych amuletach i w malunkach zdobiących prehistoryczne jaskinie.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Na fali kreacji

dekoracje ścienne
Wnętrze urządzone ze smakiem i nutą nowatorstwa to cel każdego projektu. Aby móc go zrealizować niezbędny jest oryginalny pomysł i nieszablonowe materiały wykończeniowe. Panele dekoracyjne 3D spełniają obie te wytyczne. Oryginalna przestrzenna faktura modeli Wave, Choppy oraz Curled rozbudzi twórczy apetyt i … pozwoli unieść się na fali kreacji.

Regularne kształty Monroe

panele ścienne
Monroe zachwyca, intryguje, skłania do zmian. Jej wyraźnie zaznaczone, regularne kształty przyciągają wzrok i wodzą na pokuszenie największych tradycjonalistów. Czy ściana faktycznie może być aż tak doskonała? Dzięki trójwymiarowym panelom dekoracyjnym marki Dunes aranżacja wnętrz z pewnością bliska będzie ideału.

Trzeci wymiar ściany

panele ścienne
Poszukiwanie kolejnych inspiracji i przełamywanie utartych schematów to współczesny sposób na ciągle świeże postrzeganie świata. Artyści sięgają po niebanalne rozwiązania, które później wykorzystujemy również w życiu codziennym. Niezwykle istotnym elementem tej dzisiejszej rzeczywistości stała się trójwymiarowość.

4 żywioły farb Dekoral

salon
Nasz świat, wedle filozofii starożytnych, tworzą cztery żywioły: woda, ogień, powietrze i ziemia. To, który żywioł jest nam najbliższy, decyduje, czy podczas wakacyjnych wojaży pływamy, chodzimy po górach, czy wzbijamy się w przestworza.