X
Logo Projektoskop.pl
 
 
reklama:
 
 
 
 
 

Tulipanowiec afrykański

Tulipanowiec afrykański
Rodzina: Bignoniaceae
Pochodzenie: Afryka Zachodnia

Opis:Tulipanowiec afrykański (Spathodea campanullata) to jedno z najładniejszych drzew alejowych uprawianych w tropikach, kwitnące praktycznie cały rok. Wieczniezielone, szybkorosnące, kwiaty intensywnie pomarańczowoczerwone w kształcie tulipanów. Liście młode brązowe, w późniejszym okresie ciemnozielone, błyszczące.Rozmnażanie: Nasiona/sadzonki

Wysiew: Małe nasiona przykrywamy tylko bardzo lekko mieszanką ziemi do wysiewu z dodatkiem piasku lub perlitu. Umieszczamy je w jasnym i ciepłym miejscu o temp. 25°C. Ponieważ nasiona przykryte są bardzo cienką warstwą podłoża, które szybko przesycha, szczególną uwagę musimy zwrócić na nawadnianie.
Podłoże utrzymujemy w stanie lekko wilgotnym, ale nie mokrym.

Czas wysiewu: możliwy cały rok - najlepiej wiosną

Pielęgnacja: Tulipanowiec afrykański jest bardzo szybko rosnącym drzewem, które rozpoczyna kwitnienie w bardzo młodym wieku. Poprzez coroczne cięcie mozemy ograniczy jego wzrost do wysokości 1,5 - 2m. Latem wymaga bardzo dużo ciepła i światła, zimować powinien również w jasnym pomieszczeniu o temperaturze nie niższej niż 15°C. W czasie upałów ma duże zapotrzebowanie na wodę, dlatego wymaga regularnego, obfitego podlewania - należy jednak zwracać uwagę aby go nie przelać.


Nawozimy co miesiąc dobrym nawozem wieloskładnikowym lub wiosną - zaraz po rozpoczęciu wegetacji - mieszamy podłoże z nawozem o długotrwałym działaniu (6 miesięcy).
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Rośliny egzotyczne
Wprowadzone przez: Anna Dębiec
2016-02-28 11:01:34
Tagi do artykułu: tulipanowiec | kwiaty | nasiona | sadzonki | nawóz
 
Powiązane galerie:
Galeria Kwiaty Kwiaty      
 
    Najlepsze projekty domów