Ofensywa sztuki – wernisaż w Ogrodach Hallera

architektura

fot. architektura

Kolejna rzeźba miejska wzbogaci artystycznie wrocławską przestrzeń miejską. Tym razem "Zabłąkana chmura", autorstwa Ludwiki Ogorzelec, stanie się oficjalną wizytówką Ogrodów Hallera. Oficjalne odsłonięcie dzieła odbędzie się 23 maja o godzinie 20.00. Wstęp wolny.

Wystawa zbiega się z zakończeniem realizacji kolejnego etapu kameralnego osiedla Ogrody Hallera, wkomponowanego w otaczającą przyrodę. Wernisaż to także wyjątkowe spotkanie z artystką połączone z prezentacją jej prac zrealizowanych w ponad 20 krajach, na pięciu kontynentach.

Krystalizacja przestrzeni
"Zabłąkana chmura" to kontynuacja oryginalnej linii twórczej Ludwiki Ogorzelec, która od lat realizuje cykl prac "Krystalizacja przestrzeni". Rzeźba w Ogrodach Hallera powstaje w ramach stworzonych przez architektów uwarunkowań, z uwzględnieniem funkcjonalności i estetyki osiedla.

Sama artystka na temat swoich prac wypowiada się w sposób bardzo konkretny – Chcę uchwycić to, co pozornie niewidzialne, pokazać odbiorcom, że przestrzeń wcale nie jest pustką. – przekonuje.

Ofensywa sztuki

wystawa

fot. wystawa

Praca Ludwiki Ogorzelec to kolejny punkt na mapie wrocławskiej "Ofensywy sztuki". Rzeźba dołączy do znanych już wrocławianom instalacji – „Pod jabłonią” Alojzego Gryta (rzeźba na Jagodnie), „Pociągu do nieba” Andrzeja Jarodzkiego (pl. Strzegomski) i „Mama i ja” Janusza Klekota (ul. Św. Mikołaja).

Akcja zakłada umieszczanie dzieł w starannie wybranych częściach Wrocławia. Inicjatywa zrodziła się z przekonania, że eksponowanie sztuki w miejscach publicznych budzi wrażliwość estetyczną, podnosi standard życia i jest jednym z elementów podkreślających wyjątkowość miasta. Mecenasem jest Grupa Archicom, wrocławski deweloper.

BIO
Ludwika Ogorzelec na co dzień mieszka i tworzy w Paryżu, a jej prace zdobią miasta całego świata (Australia, Chiny, Francja, Japonia, Stany Zjednoczone i inne). Tworzy za pomocą przecinającej się linii w drewnie, metalu i szkle monumentalne rzeźby-przestrzenie, w które wprowadza widza. Jej prace powstają w kontekście miejsca i kultury. Wrocławską publiczność oczarowała ostatnio rzeźba w ramach wystawy "W pionie, w poziomie, w przestrzeni", która odbyła się w marcu we wrocławskich Loftach Platinum. Prezentowane tam „Rozwarstwienie” cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, odrzucając jakąkolwiek obojętność i zapraszając do interakcji.

Zobacz też: Zabłąkana chmura w Ogrodach Hallera

***
O firmie:

logo

fot. logo

Grupa Archicom jest deweloperem zajmującym się kompleksowym projektowaniem i realizacją osiedli mieszkaniowych i obiektów komercyjnych z przeznaczeniem na sprzedaż lub wynajem. Firma funkcjonuje od 1986 roku i swoją działalność koncentruje na rynku wrocławskim. Archicom zaprojektował i zrealizował ponad 150 obiektów mieszkaniowych i biurowych. Jako deweloper wybudował 2 200 mieszkań i apartamentów oraz 50 tys. m2 powierzchni biurowo-usługowej. Firma otrzymała tytuł „Najbardziej przyjaznego dewelopera w Polsce” w rankingu dziennika Rzeczpospolita. Największe aktualnie realizowane inwestycje to: "Ogrody Hallera", "Cztery pory roku", "Olimpia Port" i "Lofty Platinum". Misja firmy brzmi: „Kształtujemy przestrzeń, by była piękna, funkcjonalna i przyjazna człowiekowi”.

Więcej informacji o firmie znajdą Państwo na stronie: www.archicom.pl i blog.archicom.pl

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)