Uniwersalna zabudowa

Uniwersalna zabudowa

fot. Uniwersalna zabudowa

Zdarza się, że nawet mieszkańcom domów wolnostojących nagle zaczyna brakować wolnej przestrzeni. Gdy w domu nie ma miejsca na garaż lub warsztat, dodatkową przestrzeń roboczą możemy wydzielić przy pomocy modułów zabudowy z aluminiowych profili konstrukcyjnych, na terenie posesji.

Rozwiązaniem problemu niewystarczającej przestrzeni może być zabudowa z aluminiowych profili konstrukcyjnych. Dzięki takiej technologii można wznieść magazynek lub niewielki warsztat, a nawet garaż. Przykładem firmy zajmującej się tworzeniem takich projektów jest Tabal KANYA – jedyny w Polsce przedstawiciel renomowanego producenta aluminiowych profili konstrukcyjnych, szwajcarskiej firmy KANYA AG. – Wykonana w tej technologii zabudowa nie wymaga fundamentów. Do zamocowania konstrukcji wystarczą specjalne kotwy. Dlatego też nie potrzeba żadnego zezwolenia, trzeba tylko zgłosić fakt postawienia konstrukcji w starostwie powiatu – mówi Sylwiusz Żak, kierownik działu KANYA w firmie Tabal.

Dla złotej rączki

Uniwersalna zabudowa

fot. Uniwersalna zabudowa

Własny warsztat jest marzeniem niemal każdego majsterkowicza. Jak każda przestrzeń użytkowa, powinien być odpowiednio duży, a jego układ przemyślany. Takie pomieszczenie można zaprojektować według własnych potrzeb oraz osobistych upodobań. Dobrym pomysłem jest wyposażenie go w stół, metalowe szafki i półki – tak aby łatwiej było utrzymać porządek. – Wystarczy, że klient zgłosi się do nas z pomysłem, a my opracujemy projekt, wykonamy wszystkie części oraz zajmiemy się montażem w miejscu wskazanym przez zleceniodawcę – tłumaczy Sylwiusz Żak.

Przestrzeń między profilami można zostawić otwartą lub przysłoniętą. Pierwsze rozwiązanie doskonale sprawdzi się w przypadku wiat, altan oraz miejsc do grillowania. Z kolei drugie znakomicie nada się do pomieszczeń gospodarczych. – Przychodząc do nas, klient może zdecydować, jakim materiałem wypełnimy profile. Dysponujemy szeroką gamą tworzyw sztucznych, jesteśmy więc w stanie dopasować ofertę do indywidualnych potrzeb i preferencji – zaznacza kierownik działu KANYA. Konstrukcje wykonane z aluminium są lekkie i estetyczne. Charakter zabudowy można bez problemu dostosować do wyglądu naszego domu.

Taka dodatkowa przestrzeń nie musi być przeznaczona tylko dla osób dorosłych. Wiata równie dobrze może posłużyć do stworzenia bezpiecznego i wygodnego miejsca do zabawy dla naszych pociech. Specjalnie wyznaczone miejsce do przechowywania roweru, hulajnogi czy zabawek z pewnością pomoże utrzymać porządek. Natomiast zadaszona piaskownica lub huśtawka sprawi frajdę nawet w czasie deszczu.

Garaż z aluminium
Myśląc o garażu, jedni wyobrażają sobie przylegającą przybudówkę murowaną lub drewnianą, inni zaś tzw. „blaszak”, czyli konstrukcję z blachy. Zbudowanie murowanego lub drewnianego garażu wymaga dość dużej dodatkowej przestrzeni. Dodatkowo takie przedsięwzięcie jest czasochłonne i często drogie. Idealnym rozwiązaniem mogą okazać się profile aluminiowe. Wytrzymałość tego materiału oraz sprawny system łączenia profili konstrukcyjnych w systemie KANYA pozwala na budowanie również większych konstrukcji, takich jak wiaty samochodowe (tzw. carporty) lub w pełni osłonięte garaże.

Dodatkowo, w przeciwieństwie do innych rodzajów garaży, taka konstrukcja potrzebuje niewiele miejsca. – Wiata może przylegać do ściany domu, dlatego nie musimy martwić się o przestrzeń – dodaje Sylwiusz Żak. Jest zatem praktycznym rozwiązaniem dla właścicieli niewielkich posesji.

Własny biznes
Miejsce do grillowania, wiata czy skład – to tylko kilka pomysłów na zastosowanie zabudowy. Jej kształt i funkcjonalność zależy w dużej części od naszej inwencji. System profili konstrukcyjnych bez przeszkód można wykorzystać także do rozkręcenia lub usprawnienia własnego biznesu. Podobnie jak w przypadku zastosowań wokół domu, i tu mamy mnóstwo możliwości. Najprostszą jest zwykły daszek, który osłoni klienta, nasze towary czy nas samych przed deszczem i słońcem. Dodatkowo wszechstronność systemu KANYA pozwala na tworzenie projektów bardziej zaawansowanych, takich jak stoiska handlowe, gastronomiczne, ściany działowe, a nawet całe pomieszczenia. – Profile konstrukcyjne mają mnóstwo zastosowań, gdyż można łączyć je niemal dowolnie. W wykorzystaniu ich ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia – podsumowuje Sylwiusz Żak.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)