X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Jak dobrać wzór i kolor bramy garażowej do fasady domu?

Jak dobrać wzór i kolor bramy garażowej do fasady domu
Wymiary, rodzaj a także dodatkowe funkcje – to najczęściej brane pod uwagę aspekty podczas wyboru bramu garażowej. Warto kierować się nie tylko jej użytecznością, ale także wyglądem. Brama garażowa powinna wizualnie komponować się z otoczeniem, a także podkreślać styl całej posesji.


Każdy dom jest budowany zgodnie z wymaganiami i upodobaniami mieszkańców. Właściwie dobrane pojedyncze elementy wyposażenie mają wpływ na całokształt budynku. Okna i drzwi mają szczególne znaczenie, ponieważ to właśnie one nadają domowi elegancji. Podobnie jak brama garażowa. Dlatego bardzo istotne jest, aby współgrała ona z zastosowaną stolarką czy dachem.

Jaki styl, taki wzór
Jak dobrać wzór i kolor bramy garażowej do fasady domuKlasyczne domy jednorodzinne lub efektowne wille wymagają bramy eleganckiej i wytwornej. W tej roli znakomicie sprawdzą się modele o wąskich lub szerokich przetłoczeniach. Wąskie przetłoczenia poziome, dzięki delikatnemu wzorowi, nie będą kłócić się ze zdobieniami przy balustradach, nietypowym kształtem okien lub niesymetrycznym dachem. - Brama garażowa z szerokimi przetłoczeniami to uniwersalne rozwiązanie, które nadaje budynkowi estetycznego wyglądu, a jednocześnie wkomponuje się także w różnego rodzaju elewacje, zarówno z gładkim tynkiem czy np. wzorem z cegieł. Dzięki temu całość wygląda spójnie i gustownie – mówi Dariusz Królik, Product Manager NICE.Bramy bez przetłoczeń znajdą zastosowanie w domach nowoczesnych, o prostej konstrukcji. Prosty, a jednocześnie elegancki wygląd bramy skomponuje się z symetrycznymi kształtami domu oraz stolarki okiennej i drzwiowej. Tego typu brama garażowa będzie mocnym akcentem, nadającym elewacji charakteru i wyrazistości.

Jaki gust, taki kolor
Jak dobrać wzór i kolor bramy garażowej do fasady domuRóżnorodność dostępnych w palecie kolorów daje bardzo szerokie możliwości w kreowaniu wyglądu bramy wkomponowanej w architekturę budynku i otoczenia. Dwa najbardziej popularne kolory, czyli biel i brąz, a także okleiny Złoty Dąb i Orzech cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kupujących. Biorąc jednak pod uwagę ofertę kolorów specjalnych, dających niemal nieograniczone możliwości lakierowania barwami z palety RAL oraz mnogość dostępnych dekorów drewnopochodnych i oklein, wpisujących się w najnowsze trendy architektury i designu, warto pójść o krok dalej.

W przypadku klasycznego budownictwa efektownie będzie wyglądał stonowany odcień brązu lub kolor imitujący drewno. - Najlepiej dopasować barwę bramy garażowej do ram okien i drzwi. Dzięki temu całość będzie stanowiła kompletną oprawę domu, świadczącą o przemyślanej kompozycji. Ciemne kolory drewna zawsze prezentują się stylowo i elegancko, szczególnie kiedy ich tłem jest jasna, elewacja w odcieniach beżu i brązu – mówi Dariusz Królik, Product Manager NICE.

Nowoczesne budownictwo pozostawia nam więcej możliwości, a także pozwala na zastosowanie odważniejszych rozwiązań. Bazując na prostocie, a jednocześnie mocnych zestawieniach, możemy wybrać bramę w odważnym kolorze lub odcieniu kontrastującym z pozostałymi elementami budynku. - Należy jednak pamiętać, że do fasady bogatej w zdobienia lub o wyrazistej barwie dobrym rozwiązaniem będzie stonowana brama garażowa. Zbyt duża ilość kolorów oraz charakterystycznych elementów może w rażący sposób popsuć wygląd domu– dodaje Dariusz Królik, Product Manager NICE.

Brama garażowa wraz z oknami i drzwiami wejściowymi jest wizytówką domu. Dopasowana do fasady i stolarki będzie ozdobą budynku, podkreślając jego styl oraz gust właścicieli.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Garaż
2012-09-17 13:17:56
Tagi do artykułu: drzwi | garaż | stolarka okienna | kolory
 
Powiązane galerie:
Galeria Zdjęcia z realizacji projektów domów Zdjęcia z realizacji projektów domów      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
gaz

Jak zmienić sprzedawcę gazu i sporo na tym zaoszczędzić?

Kiedy rachunek za gaz zaczyna nadmiernie obciążać twój budżet możesz, jak w przypadku energii elektrycznej, zmienić sprzedawcę. Wbrew pozorom nie jest to trudne i wymaga przejścia jedynie kilku formalnych kroków. Oto zwięzły poradnik dla wszystkich, którzy potrafią liczyć własne pieniądze, i którzy właśnie pomyśleli o takiej operacji.
ogród

Zagospodarowanie terenu wokół nowego domu

Zagospodarowanie terenu wokół domu, to przeważnie ostatni etap ciężkich prac, po przeprawie przez proces budowy i przeprowadzce. Piękny ogród wokół domu ma nie tylko zachwycać, ale też być praktyczny i łatwy w utrzymaniu. Dbanie o nowy dom oraz obejście wymaga wiedzy i wysiłku, dlatego tak ważny jest dobry pomysł na aranżację.
Skrzynki na listy

Domowe skrzynki na listy

Każdy lubi otrzymywać paczki, pakuneczki i listy. Wracając do domu po dniu wypełnionym obowiązkami z ciekawością zaglądamy do skrzynki na listy wypatrując kartek okazjonalnych i wieści od najbliższych...
 
reklama:
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Jaki kolor drzwi dobrać do podłogi?

drzwi wewnętrzne
Sekretem udanej aranżacji wnętrza jest odpowiednie dopasowanie wszystkich elementów. Dlatego zanim rozpoczniemy przeprowadzać aranżacyjne zmiany, warto je dokładnie przemyśleć. Jedną z ważniejszych kwestii jest dobór drzwi do podłogi i okien. Kilka prostych zasad pomoże podjąć właściwą decyzję.

Energooszczędne rozwiązania – racjonalny wybór

okno
W trakcie zimy, nawet niezbyt surowej, następują największe w ciągu roku straty energii cieplnej, a skutki nieszczelności w oknach i drzwiach są szczególnie odczuwalne. Wiąże się to ze spadkiem komfortu użytkowania budynku oraz zwiększonymi wydatkami na ogrzewanie. Wykorzystanie energooszczędnych rozwiązań z zakresu stolarki budowlanej jest korzystne nie tylko dla domowego budżetu, ale także środowiska.

Prawdziwa wizytówka Twojego domu

salon
Dobrze wkomponowane w bryłę budynku dodają mu charakteru i podnoszą jego wizualną atrakcyjność. Umiejętnie użyte, pozwalają nawet w małych wnętrzach uzyskać wrażenie dużej, otwartej przestrzeni. Zastosowane w nich rozwiązania i nowoczesne technologie pomagają nie tylko oszczędzać energię, ale także zwiększyć komfort naszego życia. Okna i drzwi – bo o nich mowa – przeszły w ostatnich latach prawdziwą ewolucję i stały się niezwykle ważnym elementem współczesnej architektury.

Rozwiązania systemowe – w służbie komfortu i bezpieczeństwa

brama garażowa
Nowoczesne okna, drzwi czy bramy garażowe zapewniają użytkownikom szereg korzyści, które powodują, że korzystanie z nich jest komfortowe i bezpieczne. Producenci oferują też swoje wyroby w ramach rozwiązań systemowych. Dla konsumentów oznacza to łatwiejszy wybór, jednolity design poszczególnych elementów i możliwość wzbogacenia stolarki otworowej o dodatkowe komponenty, zwiększające jej funkcjonalność i bezpieczeństwo.