X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Gustowne otoczenie domu

Taras
Otoczenie domu bez względu na porę roku i pogodę, powinno być schludne i estetyczne. Warto o to zadbać, ponieważ, jak powiada stare porzekadło "jak Cię widzą, tak Cię piszą". Przy zastosowaniu odpowiednich materiałów wykończeniowych i gustownej aranżacji, otoczenie domu będzie ładne i łatwe do utrzymania w czystości.


Ogród zimą przypomina zaczarowaną krainę. Zwłaszcza wtedy, gdy wszystkie krzewy, drzewa i trawnik przykryte są puchową, iskrzącą się w słońcu pierzynką. Jednak w okresie przedwiośnia i później jesieni, kiedy nie ma śniegu a rośliny pozbawione są listowia, na pierwszy plan wyłania się bryła domu, elewacje, elementy małej architektury, taras, wybrukowane ogrodowe ścieżki i podjazdy. W tych porach roku sposób aranżacji i utrzymania obejścia nabiera największego znaczenia.

dom jednorodzinnyOtoczenie każdego domu z pewnością ociepli nawierzchnia utrzymana w naturalnych odcieniach brązu, beżu i tytoniu. Podjazdy, ścieżki ogrodowe i placyk przed wejściem do domu wykonane z prostokątnych kostek brukowych o różnej wielkości stworzą ciekawą nawierzchnię o delikatnym melanżowym rysunku. Do wykończenia tarasu i fragmentów elewacji warto wykorzystać drewno mimo tego, że utrzymanie jego nienagannego wyglądu będzie wymagało regularnych zabiegów konserwujących.

Nawierzchnia na lata
Kostka Via Trio marki Libet doskonale harmonizuje z drewnem naturalnym. Ponadto cechuje ją duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i odporność na zmienne warunki pogodowe.
- System kostek brukowych Via Trio jest autorskim projektem firmy Libet, który za swoją innowacyjność został nagrodzony wyróżnieniem TopBuilder 2012. Kostka spełnia wymagania budownictwa zrównoważonego, a także zapewnia wysoką jakość i bezpieczeństwo wznoszonych obiektów budowlanych – mówi Małgorzata Barańska, dyrektor marketingu w firmie Libet.

projektKostka brukowa Via Trio produkowana jest w technologii Anti Liquid System, która zabezpiecza nawierzchnię przed wilgocią i trudnymi do usunięcia zabrudzeniami. Świetnie sprawdza się na dowolnej nawierzchni i może znosić stosunkowo duże obciążenia. Ponadto jej powierzchnia jest gładka, ale nie śliska. Ze względu na swoje właściwości kostkę brukową Via Trio można z powodzeniem wykorzystywać nie tylko do brukowania tarasów i przydomowych ścieżek, ale też placów i podjazdów.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Nawierzchnie
Autor: Agnieszka Bykowska
2016-03-23 14:37:29
Tagi do artykułu: mała architektura | podjazdy | kostka brukowa | ścieżki
 
Powiązane galerie:
Galeria Tarasy Tarasy Galeria Kostka brukowa Kostka brukowa    
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
gaz

Jak zmienić sprzedawcę gazu i sporo na tym zaoszczędzić?

Kiedy rachunek za gaz zaczyna nadmiernie obciążać twój budżet możesz, jak w przypadku energii elektrycznej, zmienić sprzedawcę. Wbrew pozorom nie jest to trudne i wymaga przejścia jedynie kilku formalnych kroków. Oto zwięzły poradnik dla wszystkich, którzy potrafią liczyć własne pieniądze, i którzy właśnie pomyśleli o takiej operacji.
ogród

Zagospodarowanie terenu wokół nowego domu

Zagospodarowanie terenu wokół domu, to przeważnie ostatni etap ciężkich prac, po przeprawie przez proces budowy i przeprowadzce. Piękny ogród wokół domu ma nie tylko zachwycać, ale też być praktyczny i łatwy w utrzymaniu. Dbanie o nowy dom oraz obejście wymaga wiedzy i wysiłku, dlatego tak ważny jest dobry pomysł na aranżację.
kostka brukowa

Kompozycje z kostki brukowej

Otoczenie domu jest wizytówką jego gospodarzy, dlatego powinno mieć gustownie zaaranżowaną zieleń, ładne ogrodzenie oraz trwałą i estetyczną nawierzchnię. Ścieżki i podjazdy mogą być neutralne i nie rzucać się w oczy albo odgrywać główną rolę w aranżacji terenu wokół domu. Jak dopasować kompozycję z kostki brukowej i jej kolorystykę do stylu domu?
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Kamień – idealny materiał do ogrodu

kamień
W dzień przynosi przyjemne wytchnienie oddając chłód nocy. Wieczorem rozgrzaną powierzchnią przypomina o minionym słonecznym dniu. Kamień – idealny materiał do ogrodu bez względu na to czy planujemy klasyczną czy nowoczesną przestrzeń wokół domu. Kolekcja Garden Stone Connection to odpowiednio wyselekcjonowane granity, marmury, łupki i trawertyny, idealne do zastosowania w ogrodach.

Dystyngowana elegancja angielskich ogrodów

nawierzchnie
Bujna roślinność, bogactwo kolorów, wypielęgnowany trawnik w odcieniu soczystej zieleni i elementy małej architektury nawiązujące do minionych epok – to niewątpliwie główne, choć nie jedyne znaki rozpoznawcze nastrojowych, angielskich ogrodów. Harmonijnym uzupełnieniem aranżacji inspirowanej wiktoriańską epoką są także kręte ścieżki, wijące się pośród drzew i ozdobione mozaikowymi wzorami.

Nie kupuj kostki w worku

kostka brukowa
Kiedy budujemy wymarzony dom, zastanawiamy się jak zagospodarować teren wokół niego. Jakich materiałów użyć żeby alejki, ścieżki ogrodowe czy podjazdy wytrzymały długie lata, były funkcjonalne i pięknie podkreślały otoczenie. Wybór jest prosty – kostka brukowa.

Nowe kolory kostki brukowej

kostka brukowa
Złocista pani jesień króluje nad światem. Nasze otoczenie przebiera się w enigmatyczne barwy. Kapryśne tonacje możemy od teraz spotkać również na brukowych nawierzchniach. Firma AWBUD zaprasza do krainy łagodności - cztery nowe kolory bruku kostek melanż: Kasztanowy, Piasek Pustyni, Safari i Gołębi powstały z inspiracji sił natury, po to, by obezwładnić nas nostalgią...