X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Sufity podwieszane we wnętrzach mieszkalnych

salon
Sufity podwieszane montuje się najczęściej z dwóch powodów - w celu uzyskania tzw. przestrzeni technologicznej bądź obniżenia wysokości pomieszczenia. Bywa jednak, że obniżenie sufitu lub jego części wykonuje się w celu stworzenia niestandardowej aranżacji. Jakie korzyści może przynieść montaż sufitu podwieszanego?


Sufit podwieszany kasetonowy
przedpokójSufity podwieszane kasetonowe wciąż kojarzone się z aranżacjami obiektów użyteczności publicznej, dlatego rozwiązania systemowe tego typu rzadko wykorzystuje się we wnętrzach mieszkalnych.

Stosuje się je co najwyżej w pomieszczeniach o charakterze gospodarczym, przydomowych pracowniach i garażach. W systemie paneli i kasetonów montuje się wówczas odpowiednie oświetlenie. Ponadto płyty sufitowe łatwo utrzymać w czystości. Aby usunąć z nich brud i kurz, wystarczy użyć mokrej ścierki lub szczotki z miękkim włosiem.

Sufity podwieszane w salonie i w kuchni
W przeciwieństwie do technologii kasetonowej, konstrukcja aluminiowa na wieszakach mocowanych w stropie, obudowywana płytami gipsowymi bardzo często stosowana jest we wnętrzach mieszkalnych. Poza ciekawym wyglądem i perfekcyjnie równą powierzchnią stropu jaką można w ten sposób uzyskać, nowoczesne sufity podwieszane charakteryzuje wszechstronna praktyczność. Poprawiają warunki akustyczne w pomieszczeniu i komfort cieplny. W wysokich mieszkaniach często obniża się sufit po to, by zaoszczędzić na ogrzewaniu.

biuroElementy służące do montażu sufitów podwieszanych dostępne w sklepach budowlanych umożliwiają budowę zaawansowanych konstrukcji przy użyciu prostych narzędzi. Listwy aluminiowe można ciąć i wyginać w dowolny sposób. Dzięki temu budowa unikalnego trójwymiarowego sufitu w salonie lub w przedpokoju jest łatwa, choć bardzo pracochłonna.

W nowoczesnych aranżacjach sufit podwieszany pełni dodatkowo funkcję oprawy oświetleniowej dla węży ledowych i halogenów, które coraz częściej zastępują tradycyjne lampy sufitowe.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Strop
Autor: Agnieszka Bykowska
2016-08-10 03:29:21
Tagi do artykułu: sufity | płyty sufitowe | sufity podwieszane
 
Powiązane galerie:
Galeria Salony, pokoje dzienne Salony, pokoje dzienne Galeria Sofy, kanapy Sofy, kanapy Galeria Wnętrza Wnętrza  
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Velux

Co można samodzielnie naprawić w oknie dachowym?

Dbając o okna dachowe na co dzień, konserwując je zgodnie z zaleceniami producenta, raczej nie będziemy mieli kłopotów z ich sprawnym funkcjonowaniem ani z ewentualnymi uszkodzeniami. Gdyby jednak rama lub skrzydło okna zostały zarysowane, nastąpiło zużycie powłoki lakieru czy uszkodzenie uszczelki, to warto wiedzieć, że większość tego typu napraw w oknie dachowym można wykonać samodzielnie.
Projekt Mini1

Mini 4 – projekt domu parterowego dla 4-osobowej rodziny

Domy parterowe to spełnienie marzeń wielu osób, ponieważ potrafią zaspokoić potrzeby mieszkaniowe nawet licznej rodziny. Często zapewniają funkcjonalny rozkład pomieszczeń z przestronnym salonem, w którym każde spotkanie rodzinne będzie niesamowitym przeżyciem. Taki właśnie jest projekt domu Mini 4. Sprawdźmy bliżej jego parametry i rozwiązania instalacyjne.
Projekt Oli3

Dom na wąską działkę? Poznaj projekt Oli II

Działka o niewielkiej szerokości nie oznacza, że trzeba od razu rezygnować z marzeń o przestronnym domu z ogrodem. W tej sytuacji warto zdecydować się na budynek z funkcjonalnie zaplanowaną przestrzenią. Rozwiązaniem problemu może się okazać projekt Oli II – zwarta bryła z komfortowym wnętrzem.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Sufity podwieszane - fakty i mity

Sufity podwieszane
Czy podwieszany sufit można zamontować w mieszkaniu? W jaki sposób go zamontować? Czy instalacja jest łatwa? W jaki sposób można go wyczyścić? Na te i inne pytania odpowiadamy wspólnie razem z Andrzejem Skrzpczakiem z firmy Rockfon, produkującej sufity powieszane.

Perfekcyjna aranżacja przestrzeni biurowej

biuro
Aranżacja przestrzeni przyjaznej dla pracowników, wymaga kompleksowego podejścia do projektowania. Obecnie, w procesie projektowym, bierze się przede wszystkim, pod uwagę funkcjonalność oraz ergonomię. Wszystko to akcentuje się w efektowną oprawią elementów wykończenia, wyposażenia i dekoracją poszczególnych pomieszczeń.

Aranżacje sufitów podwieszanych

sufit
Sufity podwieszane wykonuje się przede wszystkim w obiektach użyteczności publicznej. Jest to lekka konstrukcja zamontowana poniżej stropu. Wolna przestrzeń, powstała pomiędzy stropem a sufitem, zwana także „przestrzenią technologiczną”, może posłużyć do ukrycia instalacji lub docieplenia pomieszczenia.

Przestrzeń z duszą

biuro
Współczesne trendy w projektowaniu wnętrz roztaczają przed architektami oraz specjalistami od designu i wzornictwa szerokie pole do popisu. Dzięki wyobraźni i dostępnym na rynku rozwiązaniom każda przestrzeń może stać się wyjątkowa, zarówno pod względem funkcjonalności, jak i estetyki.