X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Sufity podwieszane we wnętrzach mieszkalnych

salon
Sufity podwieszane montuje się najczęściej z dwóch powodów - w celu uzyskania tzw. przestrzeni technologicznej bądź obniżenia wysokości pomieszczenia. Bywa jednak, że obniżenie sufitu lub jego części wykonuje się w celu stworzenia niestandardowej aranżacji. Jakie korzyści może przynieść montaż sufitu podwieszanego?


Sufit podwieszany kasetonowy
przedpokójSufity podwieszane kasetonowe wciąż kojarzone się z aranżacjami obiektów użyteczności publicznej, dlatego rozwiązania systemowe tego typu rzadko wykorzystuje się we wnętrzach mieszkalnych.

Stosuje się je co najwyżej w pomieszczeniach o charakterze gospodarczym, przydomowych pracowniach i garażach. W systemie paneli i kasetonów montuje się wówczas odpowiednie oświetlenie. Ponadto płyty sufitowe łatwo utrzymać w czystości. Aby usunąć z nich brud i kurz, wystarczy użyć mokrej ścierki lub szczotki z miękkim włosiem.

Sufity podwieszane w salonie i w kuchni
W przeciwieństwie do technologii kasetonowej, konstrukcja aluminiowa na wieszakach mocowanych w stropie, obudowywana płytami gipsowymi bardzo często stosowana jest we wnętrzach mieszkalnych. Poza ciekawym wyglądem i perfekcyjnie równą powierzchnią stropu jaką można w ten sposób uzyskać, nowoczesne sufity podwieszane charakteryzuje wszechstronna praktyczność. Poprawiają warunki akustyczne w pomieszczeniu i komfort cieplny. W wysokich mieszkaniach często obniża się sufit po to, by zaoszczędzić na ogrzewaniu.

biuroElementy służące do montażu sufitów podwieszanych dostępne w sklepach budowlanych umożliwiają budowę zaawansowanych konstrukcji przy użyciu prostych narzędzi. Listwy aluminiowe można ciąć i wyginać w dowolny sposób. Dzięki temu budowa unikalnego trójwymiarowego sufitu w salonie lub w przedpokoju jest łatwa, choć bardzo pracochłonna.

W nowoczesnych aranżacjach sufit podwieszany pełni dodatkowo funkcję oprawy oświetleniowej dla węży ledowych i halogenów, które coraz częściej zastępują tradycyjne lampy sufitowe.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Strop
Autor: Agnieszka Bykowska
2016-08-10 03:29:21
Tagi do artykułu: sufity | płyty sufitowe | sufity podwieszane
Podyskutuj na forum (0):
 
Bądź pierwszym, który doda komentarz do tego artykułu. Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać nowy komentarz...
 
 
Powiązane galerie:
Galeria Salony, pokoje dzienne Salony, pokoje dzienne Galeria Sofy, kanapy Sofy, kanapy Galeria Wnętrza Wnętrza  
 
    Najlepsze projekty domów