X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
 

Nagrzewnice powietrza

nagrzewnice
Sroga zima może zaskoczyć w tym roku mieszkańców całego kraju. Eksperci KLIMA-TOP polecają doskonałe urządzenia grzewcze, które ogrzeją każde pomieszczenie. Urządzenia są rozwiązaniem skutecznym i doraźnym dla osób, które nie zdążyły się przygotować na gwałtowne przyjście mrozów.


Dobór urządzenia grzewczego do rodzaju i kubatury ogrzewanego obiektu powinien zapewniać odpowiedni komfort cieplny. Doradcy KLIMA-TOP określają zapotrzebowania na ciepło, na podstawie kubatury, izolacyjności cieplnej budynku, a także sposobu jego użytkowania.

Bardzo efektywną i niewątpliwie najszybszą metodą ogrzewania budynków są dmuchawy i nagrzewnice. Powszechnie stosuje się je do ogrzewania pomieszczeń o dużych kubaturach, takich jak: hale magazynowe, kościoły, markety, pomieszczenia w trakcie robót wykończeniowych podczas chłodnych pór roku. Z nagrzewnic mogą korzystać też właściciele domków jednorodzinnych, w których przeważają przestrzenie otwarte, a także rolnicy (do ogrzania zimnych pomieszczeń przed wprowadzeniem do nich np. kurcząt).Wśród nagrzewnic możemy rozróżnić kilka rodzajów w zależności od przeznaczenia, budowy i rodzaju paliwa, którym są zasilane. Ze względu na budowę urządzenia, rozróżniamy: nagrzewnice stacjonarne i nagrzewnice mobilne. Pod względem zasilania: nagrzewnice gazowe, nagrzewnice elektryczne, nagrzewnice olejowe, nagrzewnice na paliwa stałe. Z kolei w pomieszczeniach mieszkalnych, podczas wilgotnej aury pogodowej, doskonale sprawdzą się klimatyzatory, także dobre klimatyzatory mobilne, które posiadają funkcję ogrzewania i osuszania powietrza.

Nagrzewnice na budowie
Generalna zasada działania nagrzewnicy jest prosta. Wbudowany wentylator wymusza obieg powietrza. Paliwo podgrzewa powietrze, które przepływa przez urządzenie i wyrzuca je na zewnątrz. W przypadku nagrzewnic na paliwo, musi ono spełniać normy spalania i ulega rozpadowi na dwutlenek węgla i parę wodną w 99,8%. Nagrzewnice tego typu (tzw. nagrzewnice bezprzeponowe) są doskonałe do osuszana pomieszczeń w fazie robót budowlanych. Składniki powstałe w wyniku spalania paliwa są idealnymi czynnikami wspomagającymi dojrzewanie betonu, czy karbonizację zapraw wapiennych.

Popularne typy i zastosowanie nagrzewnic proponowane przez KLIMA-TOP:

Nagrzewnice gazowe
nagrzewnice gazoweStosowane są do nagrzewania bardzo dużych pomieszczeń, takich jak: magazyny, kościoły, supermarkety itp.). Ciepło ze spalania gazu doprowadzane jest przez spaliny do wymiennika. Powietrze, które przez niego przepływa nagrzewa się i przez wentylatory zostaje wtłoczone do pomieszczenia. Ich zaletami są przede wszystkim: niska cena zakupu, niska cena eksploatacji i natychmiastowa gotowość do pracy.

Nagrzewnice elektryczne
nagrzewnice elektrycznePowietrze ogrzewane jest przez grzałki zasilane energią elektryczną. Stosuje się je podczas prac budowlanych, w obiektach przemysłowych, w magazynach i halach. Utrzymują stałą temperaturę i wysoką jakość powietrza. Nie wymagają żadnych innych podłączeń poza zasilaniem. Nagrzewnice elektryczne przenośne – Np. nagrzewnica elektryczna Heater. To wygodne i mogilne urządzenia do ogrzewania pomieszczeń wszelkiego rodzaju. Można je stosować nawet w obiektach bez wentylacji, gdyż nie zużywa tlenu.


Nagrzewnice olejowenagrzewnice olejowe
Zasilane z reguły olejem opałowym,bądź napędowym, który jest wtryskiwany do komory spalającej i podgrzewa przepływające powietrze. Spalanie odbywa się w osobnej komorze, a powietrze nagrzewane jest przez wymiennik. Jeśli nagrzewnice nie posiadają wymiennika powietrze ogrzewa bezpośrednio płomień. Lepiej stosować nagrzewnice z wymiennikiem, który odprowadza na zewnątrz spaliny i nie miesza ich z ogrzanym powietrzem.Nagrzewnice na paliwo stałe
nagrzewnice na paliwo stałeStosowane głównie w przemyśle i rolnictwie. Powietrze ogrzewane jest w wyniku spalania papieru, drewna i innych niskokalorycznych materiałów. Idealne przy ogrzewaniu zakładów meblowych, stolarskich, produkcji okien, dysponujących dużą ilością odpadów.Ceny nagrzewnic
Średnia cena nagrzewnic elektrycznych waha się od 245zł do 1700zł w zależności od wybranego modelu. Nagrzewnice gazowe można kupić od 390zł do ok. 3500zł. Mimo sezonu KLIMA-TOP zachęca wieloma promocjami cenowymi. Nagrzewnice na paliwo stałe można kupić za 5000zł. Nagrzewnice olejowe w zależności od typu oferowane są w cenach od 1000zł do 22000zł. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT oraz koszty dostawy firmą kurierską w każde miejsce w kraju i z reguły nie są ostateczne.

Nagrzewnice na chłodne dni jesieni, klimatyzatory na gorące dni lata, osuszacze, nawilżacze, farelki i oczyszczacze powietrza można kupić osobiście lub z gratisową dostawą dzięki firmie KLIMA-TOP będącej autoryzowanym dystrybutorem nagrzewnic powietrza Master. Nie musisz być specjalistą, aby dokonać samodzielnego zakupu. KLIMA-TOP dysponuje wykwalifikowanym personelem, który chętnie udzieli potrzebnych rad i wskazówek, nawet po godzinach pracy sklepu.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Instalacje HVAC
2012-08-19 10:37:55
Tagi do artykułu: urządzenia grzewcze | komfort cieplny | zapotrzebowanie na ciepło | nagrzewnice | osuszanie | wentylatory
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Wilgoć na ścianie

Osuszacze powietrza

Problemem często pojawiającym się w domu jest zbyt duża wilgoć. Skutkami nadmiernej wilgoci są grzyby, drobnoustroje, złe samopoczucie, a nawet poważne choroby. Jeżeli wilgoć pojawia się okresowo, wystarczy intensywnie wietrzyć i ogrzewać mieszkanie. Jeśli jednak wilgoć jest dość duża, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji, warto zaopatrzyć się w odwilżacz powietrza, zwany inaczej osuszaczem.
nagrzewnica gazowa

Nagrzewnice elektryczne i gazowe – specyfikacja

Nagrzewnice powietrza wykorzystuje się do ogrzewania obiektów produkcyjnych, magazynowych, gospodarczych oraz wnętrz jesienią i zimą. Na rynku istnieje wiele urządzeń tego typu, które różnią się między sobą mocą grzewczą i metodą zasilania. Czym kierować się przy wyborze nagrzewnicy?
Wentylator marki First Austria

Jaki wentylator do domu i biura?

Wentylator wciąż kojarzy się z tradycyjnym urządzeniem, w którym kilkuramienne śmigło napędzane jest przez wirnik. Dzięki niemu powietrze rozpędza się i oziębia dając w efekcie przyjemny podmuch, chłód i ulgę w upalne dni.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Kocioł Eko Komfort firmy HKS Lazar

kocioł
Opalane peletami kotły CO Eko Komfort należy do grupy głównych produktów firmy HKS Lazar. Urządzenie jest przeznaczone do zasilania instalacji C.O. i C.W.U...

Remont ścian po powodzi

remont
Opadająca woda odsłania najczęściej znaczne zniszczenia ścian. Początek lata to jednak dobry okres, aby przywrócić naszemu mieszkaniu dawny blask. Piotr Nowacki, ekspert marek Dekoral Professional i Sigma Coatings, pokazuje, jak przeprowadzić gruntowny remont ścian wewnętrznych...

Ogrzewanie olejowe

kotły
Ogrzewanie olejowe zapewnia komfort cieplny zbliżony do ogrzewania gazowego. Zwykle ową metodę grzewczą wybiera się opcjonalnie, w zależności od dostępu do przyłączy. Koszty eksploatacyjne są wysokie, stąd nie ma wielu zwolenników tej technologii.

Powietrzne pompy ciepła – instalacja i sposób działania

pompa ciepła
Popularne paliwa służące do zasilania urządzeń i maszyn wyczerpują się na całym świecie. Pompy ciepła to innowacyjne urządzenia grzewcze, które powstały w myśli idei ekologicznych. Czy stanowią alternatywę, która efektywnie zastąpi dotychczasowe instalacje grzewcze? Kogo na nią stać?